Олександр Сопко: «Деякі гравці збірної України неготові до Євро, деякі - приїхали себе продавати»

Збірна України 18 Червня, 11:52 1593
Олександр Сопко: «Деякі гравці збірної України неготові до Євро, деякі - приїхали себе продавати» | 19-27
​Збірна України програла в стартовому поєдинку Євро-2024 національній команді Румунії з рахунком 0:3. Оцінити цю гру Footboom попросив екс-гравця «Шахтаря», відомого футбольного експерта Олександра Сопка.

- Ми очікували іншого, є певне розчарування, - зазначив Сопко. – Перш за все, розчарувала неготовність деяких футболістів збірної України витримувати інтенсивність і напругу такого турніру, як чемпіонат Європи. Психологічно не всім це було під силу.

Як це не прикро, але долю матчу вирішила не різниця в класі, не тактика, не тренерські помилки, а саме неготовність українських гравців, які по ходу гри попливли. А от Румунія виявилась готовою. Це була гра помилок і перевірка на психологічну стійкість. Так, в перші 15 хвилин збірна України демонструвала хороший футбол, бо ми вище класом, однак реалізувати це не можемо.

- Румуни настільки добре вивчили команду Сергія Реброва?

- Нагадаю, збірна Румунії у відборі на Євро-2024 не програла жодного матчу і пропустила лише п’ять голів. Вони підійшли до фінальної частини турніру впевненими в собі. Румуни грають від оборони. Вони розуміли, що у відкритій грі проти України у них шансів немає. А от від оборони – це інша справа, це можливість зламати плани українців, дочекатися помилок. Так, румуни добре нас вивчили - як працюють зв’язки, наприклад, Циганков – Довбик, як їх зруйнувати, як завадити діям Мудрика та Судакова… Збірна Румунії чітко бачила наші недоліки, що вони в першу чергу - в обороні…

Немає у нас класних захисників, окрім Забарного. Немає оборонців, які б відповідали рівню такого турніру, як Євро. Наш захист допускав все – і обрізки, і несвоєчасні рішення, і засипання просто під час гри… Ще й Лунін діяв в цьому поєдинку невпевнено. Все це і сприяло перемозі Румунії з таким рахунком. Вирішити проблему в обороні можна – діяти надалі більш компактно, як у спарингу з Німеччиною, проти якої вийшли з п’ятьма захисниками. А грати першим номером для України – це лити воду на млин суперника.

- До першого пропущеного голу призвели дивні маніпуляції з м’ячем, коли йде незрозуміла перепасовка біля свого штрафного майданчика і залучення до цього ризикованого процесу нашого голкіпера…

- Матвієнко спав… Він побачив суперника вже прямо перед собою, і вирішив віддати, як кажуть, - пас під сплав, тобто, аби позбутися м’яча… Звісно, таке робити не можна. Більш майстерний захисник вибив би кудись в іншу сторону. Я знав, що Матвієнко зробить те, чого робити не слід… Він так і за «Шахтар» грає. В результаті, Лунін змушений був виносити м’яча куди подалі. Такі помилки ламають команду. Після цього голу у «синьо-жовтих» почався мандраж.

До речі, другий пропущений гол стався після обрізки Коноплі на фланзі, після чого відбулася успішна контратака румун – 0:2, і гра зроблена… І тут сталося те, чого я найбільше боявся, - деякі футболісти збірної України почали продавати себе, робити те, заради чого вони й приїхали на Євро… На відміну від нас, Румунія була командою! Висновок - якщо раніше казали: покажи мені свій півзахист, і я скажу, яка у тебе команда, то зараз треба казати: покажи мені свій захист, і все буде зрозуміло. Згадайте, як ми третій гол пропустили, - суперник на одному замаху прибрав в штрафному майданчику одразу двох – Мудрика з Шапаренком. Так не можна…

Показовий маркер протистояння – те, як десь на 15-й хвилині матчу, коли Забарний першим був на м’ячі, румун боровся до останнього і вставив ногу так, що порушив правила – жорстко, але це в цьому і є настрій на гру, мобілізованість, зарядженість на боротьбу. У збірної Румунії так діяли всі 11 футболістів, а українці грали на чистих м’ячах.

- Що далі? Як збірній України виправляти цю ситуацію?

- Повинна відбутися серйозна розмова. Звичайно, можна буде згадати, який футбол демонстрували в перші 15 хвилин матчу з румунами, і сказати собі, що не все ще втрачено. Треба забути результат. Доведеться спитати один одного: ми команда, чи приїхали сюди продавати себе, чи може всього вже досягли?..

- Слід очікувати зміни в складі?

- Не думаю, що потрібно різати склад – це не вихід. Навпаки, можна дати шанс, сказати: ви обісралися, але є можливість довести, що ви сильні виконавці… Нехай стара гвардія збірної України скаже своє вагоме слово, ну й, звісно, тренерський штаб. Зрозуміло, що всі наші недоліки вилізли в одному матчі, однак голову опускати не можна.

Подивимося на словаків у матчі з Бельгією. Але, головне – це робота над своїми помилками. Гра захисту збірної України так само буде тривожити, тому що помилки ці системні, і вибору немає… Турбує також те, як зіграв Шапаренко, який просто відверто лякався суперників, був вкрай нерішучим у боротьбі.

Саме зараз нашій національній команді доведеться пройти випробування на міцність – і команди, і кожного окремого футболіста. Настав момент істини. Кожному гравцю збірної України треба довести, що він – фігура! А нашій команді – що все в її руках.