Невже Україна втратить місце в єврокубках?! Спортивний юрист чітко пояснив, чи можна замінити «Дніпро-1» на іншу команду УПЛ

Футбол України 27 Червня, 12:42 566
Невже Україна втратить місце в єврокубках?! Спортивний юрист чітко пояснив, чи можна замінити «Дніпро-1» на іншу команду УПЛ | 19-27
Відомий спортивний юрист та адвокат Ілля Скоропашкін оцінив перспективи нашої країни замінити Дніпро-1 іншою командою в ЛК в випадку ліквідації клубу.

– Потенційне зняття Дніпра-1 з чемпіонату – хто може замінити їх в УПЛ та Лізі конференцій?

– Святе місце пустим не буває, як кажуть. Якщо дійсно вивільниться одне місце в УПЛ, то підтягувати будуть клуби з Першої ліги, як це зазвичай відбувається. За яким принципом – поки важко сказати. Тому що регламент УПЛ сезону 2024/2025, який має регулювати це питання, ще не затверджений. Тобто, правила прописуються УПЛ та узгоджуються з УАФ прямо зараз.

– А якщо ми кажемо про кваліфікацію Ліги конференцій, можемо замінити Дніпро-1 наприклад Рухом, який фінішував шостим?

– Щодо єврокубків. Згідно пункту 4.05 статті 4 Регламенту Ліги конференцій УЄФА, якщо клуб відмовляється брати участь у змаганнях, пройшовши кваліфікацію за спортивними заслугами та отримавши ліцензію від компетентного національного органу, жоден інший клуб з тієї ж асоціації не може бути зареєстрований замість нього… Тобто, заміна Дніпра-1 на будь-який інший український клуб прямо заборонена регламентними нормами.

Проблема в тому, що Дніпро-1 кваліфікувався і був допущений до участі в турнірі УЄФА, отримавши відповідний атестат від УАФ.

– Якось можливо уникнути технічних поразок?

– За існуючих умов це навряд чи можливо.

– Чи відомі вам схожі випадки в Єврокубках?

– Я таких випадків не пригадую, але теоретично щось схоже могло й бути.

«Якби Дніпро-1 своєчасно повідомив про неможливість участі в єврокубках, замінити його іншим клубом було б можливо»

– Якби Дніпро-1 заявив би про своє зникнення до результатів жеребкування кваліфікації, це якимось чином могло б вплинути на ситуацію?

– Якби Дніпро-1 своєчасно повідомив про неможливість своєї участі в Лізі конференцій або не отримав атестат для участі в цьому турнірі від УАФ, заміна одного українського клубу іншим українським клубом була цілком можливою. Регламент Ліги конференцій УЄФА поточного сезону передбачає таку можливість за умови своєчасних рішень з боку клубу, який заявляється на змагання, та/чи національної федерації, яка видає клубу атестат.

– Які фактори можуть вплинути на рішення УЄФА, щоб воно було на нашу користь?

– Можливо, дотримуючись спортивного принципу, враховуючи ситуацію в нашій країні і з метою підтримки українського футболу, який існує в умовах повномасштабної війни, УЄФА піде на зустріч УАФ всупереч власним правилам. Але це лише припущення. І це може відбутись виключно за умови відповідних дій з боку Дніпра-1. Виключати зі змагань клуб, який кваліфікувався і отримав атестат, – ніхто не має права.

– Повертаючись до УПЛ, хто на вашу думку потенційно може замінити Дніпро-1?

– Думаю, що претендент на місце Дніпра-1 в УПЛ, якщо воно дійсно звільниться до моменту затвердження складу учасників УПЛ сезону 2024/2025, буде обиратись між клубами Першої ліги, які залишили УПЛ в цьому сезоні: Минаєм та Металістом 1925.

– Якщо Дніпро-1 зникне посеред сезону УПЛ, які тоді будуть прийматися рішення з їх результатами в турнірній таблиці?

– Залежить від того, як буде написано в новому регламенті. Раніше було анулювання, якщо команда знялась, провівши менше половини матчів чемпіонату, і технічні поразки/перемоги в матчах, які не були проведені, якщо команда знята зі змагань в другому колі...