Гарет Бейл
Поціновувач гольфу та 5-разовий переможець Ліги чемпіонів був однокласником колишнього капітана регбійної збірної Уельсу – Сема Уорбьортона. Гарет і Сем на шкільному рівні грали разом у футбол і регбі. Уорбьортон згодом пробував свої сили в академії «Кардіфф Сіті», але не підійшов.
Тож по закінченні старшої школи кожен обрав свій вид спорту, де став суперзіркою.

Деле Аллі
В ексхавбека збірної Англії кар’єра поки складається зовсім не так, як йому пророкували. Хтозна, можливо, в регбі він зміг би домогтися більшого. В школі Деле Алі, крім футбольних матчів, брав участь й у регбійних двобоях.
«Він був дуже талановитий і міг би виявити себе у багатьох видах спорту. Аллі грав у футбольній команді, але на найважливіші матчі з регбі я просив його зіграти за нас. Я ставив Деле вінгером, і ви бачили б, як він обходив суперників. Він був дуже швидким, спритним, розумним і завжди приносив користь команді. Саме ці чесноти дали йому змогу стати футболістом найвищого рівня. Впевнений, Деле став би успішним регбістом, якби захотів цього», – розповідав кореспондентові The Sun учитель фізкультури Тім Хадсон.
Дідьє Дешам

Нинішній головний тренер збірної Франції був дуже спортивним хлопцем. Його коло спортивних інтересів у дитинстві – плавання, стрибки в довжину, гандбол і біг. У 5-му класі Дідьє виграв шкільний забіг на 1000 метрів. Учитель фізичної культури запропонував Дешаму серйозніше поставитися до регбі, й із такою швидкістю його швидко зарахували до однієї з найкращих академій Франції – «Біарріц». Однак, за словами самого Дідьє, ближче до підліткового віку він побачив, що його однолітки починають відчутно переважати його в антропометрії. І надалі він залишив регбі та почав футбольний шлях.
Аарон Ремзі
Ще один валлієць до 18 років паралельно навчався у футбольній і регбійній академіях. І в обох видах спорту справи юнака йшли дуже добре. Все вирішилось у 17 років. Тоді Ремзі дістав запрошення від футбольного «Кардіфф Сіті» й регбійного «Сент Хеленс». Футбольні функціонери виявилися спритнішими, й регбістам Аарон відмовив лише тому, що на той момент вже уклав попередню угоду з «Кардіффом».
Емерік Ляпорт
Чемпіон Європи-2024 спочатку схилявся до професійної кар’єри в регбі, адже там конкуренція менша. Однак батько, який сам грав у регбі, вмовив зробити вибір на користь футболу.
«У дитинстві я грав у футбол і регбі. Причому тоді не знав, де вийде краще, адже на футболі одразу сказали, що лише один із тисячі дійде до високого професійного рівня. У футболі починав як нападник, надалі грав на позиції півзахисника й, зрештою, став захисником. Довелося піти на великі жертви, щоб дійти туди, де я зараз. Від регбі мене відмовив тато. Він сам виступав у 2-му дивізіоні чемпіонату Франції і твердив, що регбі фізично надто важкий спорт, де організм спрацьовується швидше. Саме батько наполягав на занятті футболом, і я йому довірився», – розповідав Ляпорт в інтерв'ю The Guardian напередодні Євро-2024.
Алекс Окслейд-Чемберлен
До 15 років англійський півзахисник паралельно відвідував тренування з футболу та регбі, що категорично не віталося тренерами обох спортивних дисциплін. Дійшло до того, що коли в 16 років перед хлопцем постало питання, з ким укладати перший контракт, то в нього на столі лежали пропозиції від РК «Лондон Айріш» і ФК «Саутгемптон». За словами самого гравця, футбольні тренери були наполегливішими.
До речі, коли Окслейд-Чемберлен переходив з «Арсенала» до «Ліверпуля» за 35 млн фунтів стерлінгів, британські ЗМІ жартували, що Алекс найдорожчий регбіст в історії.
Фаб'єн Бартез

Чемпіон світу та Європи також доволі довго успішно поєднував дві спортивні дисципліни. Це не дивно. Ален, батько Фаб'єна, був відомим регбістом на батьківщині. Виступав за сильну на той час регбійну «Нарбонну» та грав за збірну Франції з регбі. Бартез-молодший вагався, який спорт обрати, й навіть провів кілька матчів за регбійний клуб «Белеста» з 5-го дивізіону. Врешті-решт Фаб’єн обрав футбол, де в нього виходило краще.
Проте ексголкіпер збірної Франції згодом повернуся до регбі.
«Що робитиму далі, не знаю. Буду насолоджуватися життям без футболу. Ось запропонували попрацювати коментатором на Кубку світу з регбі. Чому б і ні? Я все життя лише про регбі й чую», – казав Бартез у 2007 році по закінченні футбольної кар’єри.
Ігор ЯВКІН
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!