Вперше Анхель Торрес потрапив у наш інфопростір навесні 2024-го — саме тоді мигцем промайнула новина, що колумбійцем цікавиться “Динамо”. Минуло трохи більше року і ось нападник поставив підпис під трудовим договором — до літа 2028-го.
Треба сказати, що звістка про трансфер промайнула напрочуд буденно. Але виникло резонне питання: що це за фрукт та з чим його їдять? Допоможемо вам із цим розібратися.
***
Дістався абсолютно безкоштовно, адже знаходився на вільних хлібах. У квітні 2024-го Торреса звинуватили у зґвалтуванні — кількома тижнями раніше футболіст познайомився із 21-річною дівчиною у нічному клубі, прослідував до її дому та згідно свідчень потерпілої був занадто наполегливим.
За вердиктом девʼятиденного суду, який відбувся на початку квітня цього року, Анхеля виправдали, тож можна цілком констатувати — репутація нехай і підмочена, але формально не причепитися. Не винен.
Австралійський “Сентрал-Кост Марінерс”, на чиєму балансі рахувався вінґер, взяв паузу, проте на тлі скандалу все ж відмовився від послуг — це не виглядало як покарання у звичному розумінні слова, просто влітку 2025-го спливав контракт і над його пролонгацією ніхто турбуватися не став.
Втім, свій фактично невідворотній штрих підвела тамтешня федерація: “Враховуючи ймовірні серйозні кримінальні правопорушення, у скоєнні яких звинувачено Торреса, Футбольна асоціація Австралії негайно наклала дискваліфікацію без урахування провини”.
З того моменту — самостійна підтримка форми. Залишається сподіватися, що рятівне коло, кинуте киянами, справді замотивує до активних та, що важливо, ефективних зусиль.
Є вихованцем колумбійської “Реал Академії”, у вісімнадцять за 1,35 мільйони євро долучився до системи “Порту”. У молодіжці перетнувся із Жуаном Маріу (наразі — 175 матчів за основу “драконів”) та Фабіу Сілвою, у 2020-му придбаним “Вулвергемптоном” за 40 мільйонів євро (провалився за всіма фронтами).
Добротно зіграв у Юнацькій лізі УЄФА та, зрештою, підняв над головою цей трофей. Залучався проти “Шальке” (забив гол), “Галатасарая”, московського “Локомотива”, “Тоттенгема” (ще один влучний удар), “Мідтьюлланна”, “Гоффенгайма” та “Челсі”. У фіналі португальці зафіксували 3:1 на власну користь, а наш герой віддав передачу, внаслідок чого були відкриті цифри на табло та заданий загальний тон зустрічі.
А от доросла планка — це зовсім інше. У 2022-му Торрес раптово приєднався до мальтійського “Бальцана”, відвантажив 16+9 у 29-ти виходах на поле, застрибнув до трійки найкращих бомбардирів та допоміг команді завдяки кращим показникам фінішувати у топ-четвірці.
У суперечці за можливість відібратися до Ліги конференцій таки здобув це право, причому у надважливому поєдинку вразив ворота “Гіберніанса” та гарантував підсумкову перемогу 3:2. Відповідно має міжнародний досвід — у кваліфікації ЛК пройшов словенський “Домжале” (асист), але зупинився на білоруському “Німані”.
Успіх привабив вищезгаданий “Сентрал-Кост Марінерс”, й Торрес знову порадував приємними оку персональними здобутками — впродовж кампанії 2023/24 взяв участь у 33-ох матчах й видав 15+7. Солідний внесок вплинув на чемпіонську боротьбу — “Марінерс” захопив лідерство у таблиці, опісля витримав спротив у плейоф фінальної серії та був по ділу винагороджений національним золотом.
Як реагувати на перформанс Анхеля? Ніби і досягнення є, і голи присутні — від них можна відштовхнутися? Ну, сміх та й годі. Як би ми не жартували над планкою української Премʼєр-ліги, не розповідали про пробите дно, наш чемпіонат випереджає мальтійський на майже два десятки позицій. Австралія? Теж є наочний приклад — Мілош Нінкович, який хоч і старався у “Динамо”, сповна себе не реалізував (зокрема, через підвищену травматичність), зате за океаном перетворився на справжню суперзірку. Увесь бекґраунд Торреса не вартує навіть виїденого яйця, він кіт у мішку, котрому доведеться доводити професійну готовність.
Чим на папері підкуповує? Правий вінґер, але з непоганими скілами на протилежному фланзі (та ще й ударна нога — ліва). Зрозуміло, що прямими конкурентами є Андрій Ярмоленко та Назарій Волошин, але до кінця не ясно, яка роль підготовлена підписанту. Це в “Динамо” готуються до потенційного відходу Ярмоли (малоймовірний варіант — нападник у гарних кондиціях та йде до рекорду УПЛ) чи не довіряють/сподіваються стимулювати Волошина? Безумовно, колись Андрій Миколайович завершить карʼєру, та чи буде до тих днів колумбієць?
Зліва — Кабаєв та Брагару, й тут є куди розвивати думку. Максим ще не дотягує до старту, та і загалом здатний відпрацювати в обороні, що неоднаразово спостерігалося в одеському “Чорноморці”. Тобто, тут є поле для маніпуляцій, й Торрес — альтернатива (принаймні, на час перевірки) Кабаєву.
Відчувається хороша швидкість, присутні дриблінг, “читання” епізоду — все доволі прийнятно. Але знову ж таки — чи достатньо цього в УПЛ? Якщо переглянути хайлайти, то захист в А-лізі відверто займається казна-чим, динаміка невисока, купа вільного простору, а значить і шансів для удару. Банально більше часу на прийняття рішення, неквапливий пресинг, тож не здивуємося, що Анхелю доведеться помучитися в наших широтах, де у команд переважно низький блок, готовність піти у жорсткий підкат та вмастити ліктем.
Найвагоміший плюс полягає у тому, що “Динамо” абсолютно нічого втрачати. Щось вийде? Прекрасно. Приречений задовольнитися крихтами часу, незабаром десь пропаде у дублі чи вирушить у мандри орендами? Давайте чесно — “біло-синім” не звикати до сценарію ось такого штибу.
Десь менеджмент вгадав та мав очевидний профіт — достатньо похвалити Карлоса Де Пену, котрий себе зарекомендував винятково із хорошого боку та заслужено оформив пʼять титулів. Радослава Петровича пощастило вторгувати лісабонському “Спортингу” за 1 мільйон євро, Карлос Самбрано, попри скандал у клубі, перебрався до “Боки Хуніорс” за півтора — чим не поповнення бюджету, скажімо так, на рівному місці?
Прибуття Торреса не назвеш якимось ризиком, бо очікування максимально занижені. Можливо, це навіть добре — а раптом перед нами постане майстр, здатний забивати голи “пачками”? Ефект неочікуваності ніхто не скасовував.
Засмучує тільки одне: вочевидь, поки що Олександр Шовковський скептично оцінює потужності U-19, де “розриває” той же Дмитрій Кремчанін та виданою ним статистикою нібито повинен нарешті привернути належну увагу.
Наразі вінґер має в активі 33 результативні дії, здійснені у 29-ти поєдинках, але окрім “славнозвісної” юнацької першості, чий рівень не критикує хіба лінивий, здорово виступив у Юнацькій лізі УЄФА. 1 гол та 3 асисти неабияк допомогли Ігорю Костюку у вирішенні конкретних завдань та мали б підштовхнути “Динамо” до бодай проміжних висновків. “А чому б не спробувати залучити до головної команди? А там поживемо-побачимо” — щось у подібному дусі.
Натомість ми прийняли новачка, невідомого більшості, який у найближчому майбутньому отримає практику та цим автоматично відбере шанс у когось із молодих та перспективних. Якщо ж латиноамериканський “кейс” насамкінець для повного щастя “вигорить”, то буде вдвічі образливіше — як не крути, поруч є альтернатива, на яку не соромно поставити.
- «Головне щоб Торрес не зробив Сєбальос» - реакція соцмереж на підписання киянами скандального вінгера
- Гучне літо для «Динамо»: два трансфери, доля Ярмоленка та перехід Бражка
- Новачок «Динамо» справляє враження на партнерів: як в таборі команди відгукуються про легіонера
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!