Йожеф Сабо: «Сьогодні підтверджуються слова Ріанчо та Реброва»
Динамо Київ 22544 12 Грудня, 23:15

Колишній тренер київського «Динамо» Йожеф Йожефович Сабо прокоментував для 1927.kiev.ua виліт киян із Ліги Європи після матчу із «Лугано» -1:1.

— Кияни провалилися. В «Динамо» немає команди. Є футболісти, але немає команди. Майстерність гравців на дуже низькому рівні. Так, вони тисли суперника, накидали м'яч - і що далі? Абсолютно нічого. Я не побачив стилю гри «Динамо» - флангових проходів, забігань, передач на випередження. Все поставлено на дуже низькому рівні. От і вилетіли. Кому ми програли групу? Сором...

— «Лугано» щільно оборонявся. Як було вскривати цей захист?

— Так ми граємо в чемпіонаті, але ж голи забиваються. Ми побачили одне і те ж саме. В такій грі повинні діяти фланги. Якщо вони закриті - мають бути забігання. А потім голова піднімається і дивиться, куди подавати: на ближню, на дальню чи «втемну». Ми роками це тренували. Зараз цього всього немає.

— Чому не було дальніх ударів і не спрацювали навіси?

— Бо в нас немає гравця, який здорово грає головою. Ми побачили несучасний футбол. Не було проходів по флангу і гри в один дотик. У свій час, Великий Лобановський говорив, що буде футбол, коли ми гратимемо в один дотик чи навіть пів-дотика. А зараз гравець в «Динамо» поки обробить м'яч, поки подумає, куди подати... Київський динамівець повинен, ще не прийнявши м'яч, знати, що з ним робити далі. Зараз таких гравців немає, бо все на дуже низькому рівні. На ці три-чотири дотики в карному майданчику огидно дивитися. Немає гравців, які можуть просто пробити по воротах. Це дикість, тим більше, коли граєш з такою командою, як «Лугано». Потрібно виходити з перших хвилин, притиснути їх до воріт і забивати свої два-три голи.

Чому здалеку не б'ють? Здалеку немає кому бити. Не тренують...

— Тактика «Лугано» на матч спрацювала. Що не так із тактичними діями у киян?

— Не бачив тактики у киян в цій грі. Вони повинні були вивчити «Лугано». Це не сильна команда і ми повинні були їх перегравати. На жаль, ми опустилися самі на рівень команди-середняка.

Ще питання в тому, чи, взагалі, готові гравці до обраної тактики.

— Чи змінитися щось в команді після зимової перерви?

— Не знаю, чи щось зміниться. Я читав статтю Артема Франкова і він дуже грамотно відзначив: «Покажіть мені людей, які рекомендували гравців, яких взяли вільними агентами». Чи розуміються вони на футболі, чи ні? Коли я працював, то дивися, які в цього гравця якості: чи є швидкість,мислення, як він працює із партнерами, чи може він додати, чи ні. А тоді вже обговорюємо - купити гравця чи ні. Як можна брати футболіста, який нижче середнього рівня? Вони не годяться для такої команди, як «Динамо»?

— Наші та іноземці?

— Не хочеться нікого образити, але для чого взяли Караваєва? Він був потрібен? Де він має грати? Циганкова перевели в середину, а він хороший на своєму місці.

— Віктор став найкращим гравцем в «Динамо» в цій грі...

— Команду «перетасували», а гри немає ніякої. Я теж переживаю через таку гру, але це футбол низького рівня. Мабуть, це найслабший склад і найслабша гра «Динамо» на євроарені. Кияни опустилися в середню частину, де «Колос», «Олімпік», «Зоря», але, у зв'язку з тим, що там з'явився Скрипник, там бліьш-менш справи йдуть. Я завжди говори, що є «Шахтар» і «Динамо» - далі всі однакові. Зараз кияни опустилися в цю когорту.

— Припущення - справа невдячна, але чи змінив би щось на краще Скрипник у «Динамо»?

— У нього зовсім інше бачення футболу, отримав тренерську освіту в Німеччині. В нього в колективі хороші гравці середнього рівня і команда організована в плані дисципліни. Це німецька організація, коли найголовнішим моментом є дисципліна. Вони це витримують і колектив показує хорошу гру. А «Динамо», замість того щоб зберегти, віддали кількох гравців в оренду, які в інших командах стали найкращими. А в складі киян є чоловік п'ять-шість, яких треба звільнити. Нехай вони йдуть в інші команди чи Першу лігу, але для «Динамо» вони не годяться. Не та майстерність, щоб грати в такій команді, як «Динамо».

Із «Динамо» пішли Ріанчо і Ребров. Вони вже тоді говорили, що в команді є чотири гравці, які не годяться і рости не будуть. Сьогодні це підтверджується. Є молодь, яка не росте. Потрібні абсолютно інші футболісти і думати, що робити далі.

Взяти гравців, які не підійшли низці клубів Європи... Як спеціаліст, я бачу, що вони «нульові». Якщо ви перебудовуєте команду для молоді, то беріть гравців із молодіжних команд і готуйте колектив. Яка різниця, потрапите ви у шістку чи ні. Ви побудуєте команду! Зараз в киян немає команди. Вони не грають у футбол.

Ми всі переживаємо, що наша друга команда не потрапила у євровесну. «Олександрія» себе показала, а тут ми не можемо переграти «Лугано», в якому немає відомих прізвищ....

Розмовляв Микола Тимощук

Читайте нас у Telegram

Останні новини

bigmir)net TOP 100