Мирослав Ступар: "Рівень суддівства в матчі "Динамо" - "Металург" не для Прем`єр ліги"

Динамо Київ 8 Жовтня, 11:28 1427
Мирослав Ступар: Рівень суддівства в матчі Динамо - Металург не для Прем`єр ліги
Екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар оцінив суддівство у матчі 12-го туру чемпіонату України між київським "Динамо" та донецьким "Металургом".

Екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар оцінив суддівство у матчі 12-го туру чемпіонату України між київським "Динамо" та донецьким "Металургом".

- У поєдинку між київським «Динамо» і донецьким «Металургом» було кілька епізодів, на які можна звернути увагу. У першому таймі динамівець Беланда пробив по воротах гостей, і в цю мить стався контакт м'яча з рукою донеччанина Прийми. Але на жаль, ні головний арбітр Олександр Дердо, ні додатковий асистент Анатолій Абдула на це ніяк не відреагували. І помилилися. Адже було очевидно, що потрібно призначати 11- метровий.

У тій же першій половині матчу знову мав місце принцип переваги. Киянин Ленс після гольового пасу тікав від «металурга» Голайдо, який спробував виконати підкат. Але замість цього технічного прийому вийшла банальна підніжка, на що арбітр відреагував відразу, давши свисток. Але в тому й річ, що м'яч після цього потрапив до Беланди, який успішно завершив комбінацію. Враховуючи, що м'яч у ворота він направив після свистка, їх взяття не було зафіксовано. Дердо пред'явив Голайдо червону картку, призначивши штрафний.

На мій погляд, цей рівень суддівства - не для прем'єр -ліги. В еліті у подібних епізодах необхідно було чинити зовсім інакше: дати можливість продовжити атаку, спостерігаючи, що буде далі. І якщо Беланда забив м'яч, потрібно фіксувати взяття воріт, а Голайдо пред'явити «відкладене» попередження. Це було б правильно, і команди грали б у повних складах.

На цьому тема принципу переваги в київському матчі не завершилася. На 29-й хвилині донеччанин Барановський, який знаходився ближче до бровки в центральній частині поля сфолив проти гравця «Динамо», який готувався зробити відмінну передачу на хід Мбокані. Але знову пролунав свисток, за яким послідувало попередження на адресу порушника. Знову ж, у цій ситуації Дердо повинен був надати можливість дограти епізод до кінця. Як він завершився б - не так важливо. Важливо інше: після цього моменту рефері за суддівським приписом повернувся б до «відкладеної» жовтої картки і пред'явив би її Барановському, - сказав Ступар.