Лобановський напророкував майбутнє Фоменка

Збірна України 29 Грудня, 18:35 512
Лобановський напророкував майбутнє Фоменка
Валентин Щербачов в інтерв'ю «Футбол 24» поділився своєю думкою про групу збірної України на Євро-2016 та про історію як Валерій Лобановський передбачив майбутнє Фоменка.

- Як вам жеребкування нашої групи на Євро-2016?

- Нормально, реально можна вийти з 2-го місця. Так я вважаю. Але це - футбол.

- Вам група на Євро-2016 не нагадала ту, що була у нас на ЧС-2006? Спочатку явні фаворити - Іспанія (зараз - Німеччина); потім аутсайдер Саудівська Аравія (тепер північноірландці); і нарешті, вирішальний матч з Тунісом (з Польщею в 2016-му)?

- Так, чимось, звичайно, нагадала. Але тоді іспанці були, напевно, креативніші, сильніші. Та у кого не питав (знайомі хлопці, які грають у збірній; тренери - кваліфіковані, цікаві фахівці) - ніхто не береться пророкувати нам вихід в подальший етап чемпіонату Європи з 1-го місця. Але, тим не менше, чого в світі не буває? (сміється). Хоча, при прагматизмі і певному життєвому досвіді головного тренера збірної, я думаю, що «синиця в руках» буде метою нашої команди в цій групі.

- Не впевнений, наскільки коректно порівнювати методи роботи та успіхи Лобановського і Фоменка, але, чи не думаєте ви, що Валерій Васильович зі своїм прагматизмом зробив би ставку саме на третю гру? І підводив би збірну на пік форми саме до матчу з поляками?

- Валерій Васильович говорив, коли його запитували про учнів: «Учні? У мене немає учнів!» Але якось я запитав його, мовляв, а хто з ось цих хлопців (якраз склад володарів Кубка кубків і Суперкубка 1975 року йшов) зможе стати успішним тренером, він не замислюючись сказав: «Міша Фоменко!» Все, нікого більше не назвав! Це було в 1978-му, якщо не помиляюся. Може, Олега Володимировича Блохіна ще можна було назвати, але вони з ним не сходилися характерами. А ось поступливий, урівноважений Михайло Іванович - ось він, так! Нічим Лобановський це не обгрунтовував, але сказав: «Міша Фоменко».

- А він точно «поступливий»? Ми ж його бачимо дуже спокійним на прес-конференціях, а ось який він у спілкуванні з гравцями? Я знаю, що один з футболістів якось його назвав «м'яким диктатором».

- Ось в цьому, можливо, його перевага над попередниками. Він не «бере за горло», немає такого. Диктатор може бути жорстким (Лобановський - тільки таким і був), а Фоменко діє «тишком-нишком»: ось, тільки так! І це працює. Така манера, знаю, сподобалася хлопцям після того, як ми в прірву вже котилися всі, і не знали, чим все закінчиться - пам'ятаєте, як він тільки прийшов?