Збірна чемпіонату України-2015. Версія UA-Футбол. Тренер - Мирон Маркевич, асистент - Сергій Ребров

Динамо Київ 30 Грудня, 14:22 923
Збірна чемпіонату України-2015. Версія UA-Футбол. Тренер - Мирон Маркевич, асистент - Сергій Ребров | 19-27
Одинадцять кращих чемпіонату України отримали свого тренера.

Збірна чемпіонату України-2015. Версія UA-Футбол:

Воротар - Денис Бойко

Правий захисник - Даріо Срна

Центральний захисник - Євген Хачеріді

Центральний захисник - Ярослав Ракицький

Лівий захисник - Микита Каменюка

Центральний півзахисник - Сергій Рибалка

Центральний півзахисник - Руслан Ротань

Лівий атакувальний півзахисник - Євген Коноплянка

Правий атакуючий хавбек - Андрій Ярмоленко

Центральний атакуючий хавбек - Алекс Тейшейра

Нападник - Євген Селезньов


Мирон Маркевич

Клуб«Дніпро» (Дніпропетровськ)

Вік64 роки

Статистика за рік50 матчів, 27 перемог, 10 нічиїх, 12 поразок

Досягнення в 2015 роціфіналіст Ліги Європи, бронзовий призер чемпіонату України

Цей тренер став лише другим після Валерія Лобоновського українським тренером, котрий спромігся вивести команду до фіналу єврокубка. Власне, Тренером року Мирон Маркевич достойний називатися бодай виключно за це досягнення. Якщо ж співставити попередні єврокубкові фінали України з цим дніпровським, то роль тренерського фактору стане ще помітнішою.

Отже, Лобановський у 1975-му і 1986-му, коли кияни вигравали Кубки кубків і Суперкубок, тренував найкращі «Динамо» в історії, фактично, підсилені москвичем Євгеном Рудаковим і казанцем Віктором Колотовим збірні України. Оборонець команди 70-х Віктор Матвієнко в інтерв’ю UA-Футболу зізнавався, що новачків крізь динамівське сито проходило стільки, що не кожного запам’ятовував ні з вигляду, ні, тим паче, по імені. Щось схоже було й із «Динамо» другої половини 90-х років минулого сторіччя. Тим, яке дійшло до півфіналу Ліги чемпіонів.

Збірна чемпіонату України-2015. Версія UA-Футбол. Тренер - Мирон Маркевич - изображение 1

Мірча Луческу свій «Шахтар», котрий здобув Кубок УЄФА в 2009-му, ліпив п’ять років. Його дії були підкріплені величезним фінансовим ресурсом і карт-бланшем на комплектацію команди.

Маркевич прийняв «Дніпро» влітку 2014-го. Іспанець Хуанде Рамос, котрий працював з «Дніпром» до Мирона Богдановича, сповідував абсолютно відмінний з українським наставником ігровий стиль. У міжсезоння команда втратила лідера середньої ланки Джуліано, через борги перед футболістами за підсумками минулого сезону страйкував капітан Руслан Ротань, травму заліковував лівий оборонець Іван Стрініч і ще тоді прагнув піти Євген Коноплянка.

Адекватних придбань керівництво клубу Маркевичу не забезпечило. Довелося тренерові вводити до складу юного Валерія Лучкевича, переводити на лівий край оборони Лео Матоса, адаптовувати до власних вимог повернених з оренди Валерія Федорчука та Младена Бартуловіча.

Не дивно, що до основної сітки Ліги чемпіонів, поступившись данському «Копенґаґену», «Дніпро» не пробився. Груповий турнір Ліги Європи, з уже поверненими в обойму Ротанем, Стрінічем та Коноплянкою, дніпряни пройшли зі скрипом і з величезною долею фарту у вигляді помилки лайнсмена, котрий не зарахував чистий гол азербайджанського «Карабаху» на останніх секундах їхньої зустрічі з італійським «Інтером».

Перед зимовим антрактом-2015 – чергові обіцянки від власника клубу Ігоря Коломойського. Знову балачки про карт-бланш, суттєве кадрове підсилення. В підсумку підсилилися аж настільки, що впродовж усієї весни основним лівим оборонцем залишався Лео Матос, від послуг якого Маркевич попередньо збирався відмовитися. Річ у тім, що Стрініч перейшов до лав італійського «Наполі», а запрошений на його місце бразилець Ежідіо, відігравши за нову команду матчі стартових стадій плей-оф Ліги Європи проти грецького «Олімпіакоса» та голландського «Аяксу», пішов з команди, розірвавши контрактне зобов’язання через затримки по виплатах зарплати.

Фактично, всю єврокубкову весну Маркевич змушений був проходити 13-ма гравцями. Запрошених наспіх Романа Безуса, Дмитра Чигринського, Папу Ґуйє та Павла Ксьонза включити до заявки клуб не встиг. Роман Зозуля, який вважався основним нападником і забив єдиний гол у першій грі з «Аяксом», травмувався у матчі за збірну проти іспанців і вибув зі складу більше, ніж на півроку.

Збірна чемпіонату України-2015. Версія UA-Футбол. Тренер - Мирон Маркевич - изображение 2

Втім, не дарма кажуть, що труднощі гуртують. Маркевич попри шанси на чемпіонство у внутрішньому чемпіонаті, зробив ставку саме на перемогу в Лізі Європи і своєю одержимістю згуртував усю команду. У кожної гри був свій герой. Рятівний гол, який вивів дніпрян до чвертьфіналу, в екстра-таймі амстердамського матчу забив Коноплянка. У чвертьфінальному протистоянні з «Брюґґе» після 170-ти хвилин обопільної гольової засухи роль джокера взяв на себе Євген Шахов. У півфінальних протистояннях з «Наполі» вирішальними виявилися голи Євгена Селезньова. В кожному з цих матчів дивовижно зіграв воротар Денис Бойко. Втім, то верхівка айсбергу. Билася команда. Саме билася, терпіла. І перемагала.

«Хлопці, ви не уявляєте, яким щасливим ви мене зробили», - сказав Маркевич у роздягальні відразу після завершення повторного півфінального поєдинку проти «Наполі».

На жаль, здолати у фінальному поєдинку у Варшаві іспанську «Севілью» виявилося для дніпрян ношею непосильною. Суперники виявилися сильнішими, не дивлячись на те, що Нікола Калініч швидко відкрив рахунок у матчі, Ротань наприкінці першого тайму зробив рахунок 2:2, а Бойко наприкінці матчу здійснив один з найефектніших у минулому євросезоні сейвів. 2:3. «Дніпро» опинився за крок до мети.

Збірна чемпіонату України-2015. Версія UA-Футбол. Тренер - Мирон Маркевич - изображение 3

На жаль, такий успіх ставлення власника до справ команди не змінив. Захоплений політичною боротьбою і відстоюванням власних бізнес-інтересів Ігор Коломойський звернув увагу на клуб лише тоді, коли Маркевич публічно оголосив про відставку. Лише після того між власником і тренером відбулася розмова, за одну ніч були досягнені домовленості, а в команді невдовзі з’явилися новачки.

За великим рахунком, Андерсон Піко, Іван Томечак, Джон Хайро Руїс – то були коти в мішку, яких вдалося придбати в останню мить, за залишковим принципом. Не були гідною заміною Євгенові Коноплянці, котрий перейшов у «Севілью», новому гравцеві французького «Реймсу» Джабі Канкаві і новачкові італійської «Фіорентини» Калінічу бодай трохи знайомі Маркевичу за виступами в українському чемпіонаті Даніло і Міхаель Бабатунде.

В ході сезону розлючений черговою невдачею тренер назвав новобранців не адаптованими до умов європейьского футболу «м’якими іграшками». Якщо ж додати, що не встигли повноцінно відновитися після попереднього сезону фізично й морально гравці основи зразка весни 2015-го, травмувався Федорчук, в нападі залишився тільки Селезньов, а матеріальні труднощі в клубі ставали все помітнішими, то причини осіннього провалу будуть цілком зрозумілими. Провалу, бо виліт із не найсильнішої групи Ліги Європи і четверте місце у внутрішньому чемпіонаті з шестиочковим відставанням від луганської «Зорі» по-іншому не назвеш.

Маркевич вже не приховував свого невдоволення і ледь не щопрес-конференції закликав власника клубу прийняти відставку. Така поведінка не сподобалася навіть фанатам, котрі закликали наставника не балакати, а тренувати. З тим, розгромивши у заключному матчі норвезький «Русенборґ», команда й пішла у відпустку. Нещодавно зустріч між Коломойським і Маркевичем все ж відбулася. Нагодований черговими обіцянками тренер залишається, однак подальші перспективи «Дніпра» виглядають туманними.

Збірна чемпіонату України-2015. Версія UA-Футбол. Тренер - Мирон Маркевич - изображение 4

Асистент: Сергій Ребров («Динамо»). Сергій Станіславович працює з командою лише півтора роки, але спромігся на цілу серію знакових для киян досягнень. Довівши навесні «Динамо» до чвертьфіналу Ліги Європи, Ребров зумів після шестирічної перерви повернути «біло-синім» чемпіонство, вдруге поспіль виграв національний Кубок й оформив тим самим «золотий дубль». На старті нового сезону нинішній динамівський наставник перевершив рекордне досягнення Вчителя – Валерія Лобановського. Під керівництвом Реброва команда в чемпіонаті України залишалася непереможною у 38-ми поєдинках поспіль, тоді як при Валерії Васильовичу ця серія сягнула 33-х поєдинків.

Збірна чемпіонату України-2015. Версія UA-Футбол. Тренер - Мирон Маркевич - изображение 5

Заздрісники динамівського тренера приписують його досягнення асистентові – Раулеві Ріанчо. Найліпшу, з моєї точки зору, відповідь таким критиканам дав в інтерв’ю нашому виданню колишній футболіст збірної України Євген Левченко: «То ж прекрасно, що Ребров зумів запросити іспанських спеціалістів. Сергій розвивається і залучає до спільної праці тих людей, які можуть принести користь для справи. Думаю, Ребров бачить, що іспанці знають те, чого не вистачає українським чи російським колегам. У моєму розумінні, наставник команди – то не людина, яка керує процесом на футбольному полі. Сучасний тренер – то менеджер, здатний зібрати команду, здатну керувати колективом. Так, Лобановський колись приймав усі рішення самостійно. Але ті часи канули в Лету. Нині тренер поруч із футбольними процесами повинен формувати настрій, менталітет команди, знаходитися в тісному контакті з керівництвом клубу, вболівальниками і пресою».

Восени «Динамо» вперше за останніх 16 років пробилося до плей-офф Ліги чемпіонів, а в національній першості йде другим, маючи рівну кількість очок із «Шахтарем». Ребров, створивши обойму із приблизно 20-ти рівноцінних футболістів, постійно підтримує ігровий голод футболістів, не дає йому вгамуватися навіть у начебто рядових зустрічах національного чемпіонату.

Збірна чемпіонату України-2015. Версія UA-Футбол. Тренер - Мирон Маркевич - изображение 6

Іван Вербицький