10 найкращих молодих українських футболістів 2015 року. 1-е місце

Футбол України 14 Січня, 13:30 1201
10 найкращих молодих українських футболістів 2015 року. 1-е місце  | 19-27
Найкращий український футболіст віком до 21 року (дата народження не раніше 01.01.1995 року) за версією нашого сайту.

Завершення. Попередні частини: 1, 2, 3, 4

Роман Сиволап

Минулий рік подарував нам можливість бути свідками дебютів кількох юних талантів за якими майбутнє українського футболу. Серед інших особливо вирізняється тріо креативних гравців Зінченко – Коваленко – Швед. Але називатися кращим молодим гравцем року все-таки більше заслужив Валерій Лучкевич. Якщо Віктора Коваленко Луческу лише підпускає до основного складу, відводячи йому кілька хвилин на полі. Світлоголовий Олександр Зінченко виблискував в кількох матчах за клуб, але не багатьох і не в самому потужному чемпіонаті. То юний футболіст «Дніпра» був справжнім основним виконавцем команди, яка торувала шлях до фіналу Ліги Європи. Валерій виходив на поле з перших хвилин у шести матчах плей-офф турніру і може з повним правом вважатися переможцем не самих слабких клубів Європи «Олімпіакоса», «Аякса», «Брюгге» та «Наполі». У весняних матчах минулого чемпіонату Лучкевич також виглядав дуже пристойно, а двадцять хвилин проти «Шахтаря» взагалі стали бенефісом вихованця запорізького футболу.

1-е місце. Валерій Лучкевич. Дата народження: 11.01.1996 року. Правий півзахисник/ захисник. Зріст: 178 см. Вага: 65 кг. Клуб: «Дніпро».

Статистика в 2015 році: Чемпіонат України – 17 матчів (2 голи + 1 результативна передача), Кубок України – 7(0), Ліга Європи – 9(0).

Доля була прихильна до Валерія Лучкевича: скромний працьовитий хлопець, закоханий у футбол, переїхав з Запоріжжя до Дніпропетровська, і несподівано отримав шанс проявити себе в складі клубу, який досяг найвизначнішого в своїй історії успіху на міжнародній арені.

Мирона Маркевича не можна назвати тренером, який довіряє молодим футболістам. Досвідчений наставник і в «Дніпрі», і до цього в «Металісті», робив ставку на перевірених виконавців і пошуками юних талантів не займався. Чому в випадку Лучкевича Маркевич зробив виключення? Можливо якусь роль зіграло те, що батько Валерія Ігор колись виступав під орудою Мирона Богдановича в «Карпатах». Якби там не було, але дев’ятнадцятирічний юнак упорався з відповідальністю і добре проявив себе в матчах Ліги Європи та Чемпіонату України.

Валерій Лучкевич забиває м’яч у ворота запорізького «Металургу», клубу який виховав гравця

Лучкевич провів шість матчів «Дніпра» в плей-офф Ліги Європи, при цьому в усіх він виходив на поле в основному складі. Не завжди дії Валерія були ідеальними, але загальний рівень його гри відповідав високим вимогам сучасного футболу. Цікаво, що Лучкевич має ідентичний середній бал 6,8 від авторитетного сайту whoscored.com за матчі Ліги Європи минулого сезону, що й герої розіграшу з «Севільї» Карлос Бакка та Хосе Антоніо Рейєс.

Гол Валерія Лучкевича «Шахтарю»

Валерій наслідував від батька Ігоря гарну швидкість та жагу боротьби. Старший Лучкевич також у свій час подавав великі надії. Він потрапив до юнацької збірної СРСР, що зробити будучи гравцем запорізького «Металургу» було не так легко. Але Ігор Лучкевич так і не потрапив до складу великого клубу. Його кар’єра пройшла в запорізькому та донецькому «Металургах», «Карпатах» та «Таврії». Щоправда будучи гравцем запорізького клубу Лучкевич двічі виходив на поле в складі національної збірної України. В єдиному офіційному матчі збірної проти Північної Ірландії Ігор Лучкевич запам’ятався унікальною самовіддачею.

Динаміка трансферної вартості Валерія Лучкевича згідно оцінки www.transfermarkt


У сина Валерія є всі шанси перевершити досягнення батька. Але для цього Лучкевичу-молодшому необхідно зробити крок вперед у підвищенні своєї майстерності, стати більш креативним гравцем, що в поєднанні з швидкісними та бійцівськими якостями дозволить юному футболісту стати основним гравцем «Дніпра» та національної збірної. А в майбутньому можливо отримати запрошення від клубів провідних чемпіонатів Європи.

Замість висновку. Думаю, що вам буде цікаво згадати, як грали сучасні зірки українського футболу Євген Коноплянка та Андрій Ярмоленко в рік свого двадцятиріччя, для порівняння з досягненнями теперішній надій.

Отже, Євген Коноплянка в 2009 році провів 12 матчів чемпіонату України в яких результативними діями не відзначався.

Показники Андрія Ярмоленка в чемпіонаті України більш солідні – 20 матчів (5 голів + 2 результативні передачі). В Лізі чемпіонів (6 матчів) та Кубку України (2 матчі) Андрій не відзначався.

Головні теперішні зірочки ще зовсім юні – Валерію Лучкевичу, Олександру Зінченко та Віктору Коваленко двадцять виповниться в цьому році, а Мар’яну Шведу взагалі через рік. Сподіваюся, що їх статистика в цьому році буде не гірша ніж у попередників. Справа не тільки в цифрах – неозброєним оком видно, що перераховані юнаки мають величезний талант і при відповідному ставленню до кар’єри здатні перевершити досягнення Ярмоленка та Конополянки. Побажаємо успіхів юним футболістам у справі ствердження в дорослому футболі.

Ми всі з цікавістю будемо слідкувати за цим процесом, а сайт 1927.kiev.ua щомісячно, починаючи з березня, буде визначати кращого молодого українського футболіста віком до 21 року (дата народження не раніше 01.01.1996 р.) і в кінці року знову підведе підсумок такого конкурсу.