Артем Франков про виліт «Динамо» з Юнацької ліги УЄФА: «Вирішальну роль міг зіграти лютий, ми не граємо у такий час»

Динамо Київ 10 Лютого, 17:08 652
Артем Франков про виліт «Динамо» з Юнацької ліги УЄФА: «Вирішальну роль міг зіграти лютий, ми не граємо у такий час»
Кореспондент 1927.kiev.ua обговорив із головним редактором журналу «Футбол» Артемом Франковим невтішний результат матчу «Динамо» U-19 в Юнацькій лізі УЄФА з англійським «Мідлсбро».

Нагадаємо, вчора динамівці на виїзді поступилися «Мідлсбро» із рахунком 5:0 та покинули турнір.

- Дуже болючий удар, - говорить Франков. - Я, звичайно, розумію, що «Мідлсбро» - це команда, яка забиває усім по 3 м’ячі в кожному матчі, але не п’ять. Ніяких виразних пояснень з приводу цього я дати не зможу, адже не бачив цього матчу через відомі причини – відсутність трансляції. Можу лише здогадуватися, що вирішальну роль міг зіграти лютий місяць. Ми не граємо у такий час.

- Тобто перерва у два місяці дуже сильно відобразилася?

- Напевно, не вдалося підвести команду в оптимальному стані до цього матчу. Можливо, не ставилося таке завдання, я не знаю, що саме казав тренер, які цілі ставив перед командою на цей матч. А потім вже могло статися все, що завгодно – пропустили один, другий, далі можна піти у рознос... Все ж таки, першочергово це питання до гравців та тренерів – як так сталося.

Результат неприпустимий як для юнаків, як для молодіжної команди, так і для основного складу київського «Динамо». Для будь-якої динамівської команди будь-якого віку.

- В плані психології – дуже болючий удар?

- Складно сказати, якщо зауважити, що юнацька команда все ж вирішує обмежені спортивні завдання. Дивлячись на те, що для всіх динамівських команд ставиться завдання займати перші місця у своїх змаганнях - гадаю, що так. На щастя, коли ти молодий, такі негаразди пережити легше.

- Загалом, наскільки Юнацька ліга УЄФА корисна для молодих гравців?

- Вони змагаються на зовсім іншому рівні та отримають неоціненний досвід протистояння іншим школам. «Варитися» лише в українському «котлі» - наперед обмежувати розвиток футболістів. Саме такі міжнародні змагання дуже актуальні, тим більше, що вони проходять на досить високому рівні, усі команди добре мотивовані.

«Мідлсбро» - команда, яка потрапила до Ліги чемпіонів експериментальним шляхом, який введений лише з цього сезону. Юнацька команда наразі далеко попереду своїх старших колег, які тільки борються за вихід до Прем’єр-ліги. Можливо, у них була більша мотивація, ніж у «Динамо», навіть надмотивація.

Розмовляв Олександр Ушаков