Рішення Великобританії покинути Європейський союз, яке було прийнято на референдумі, може мати серйозні наслідки для футболістів, які грають у Прем'єр-лізі.
Британці на референдумі проголосували за вихід з Європейського союзу. Результати 51,9% «за» і 48,1% «проти». Даний референдум отримав назву «brexit».
Тепер у Великої Британії є два роки на вихід з ЄС. За цей час потрібно «підігнати» багато юридичних моментів. Міграційна політика стане ключовим моментом. І це може відображатися на футболі.
Як саме може постраждати футбол
Після виходу з ЄС європейські футболісти, яких раніше клуби з Англії могли спокійно купувати, тепер будуть проходити законодавчу «фільтрацію». Їм доведеться долати багато юридичних перешкод, отримувати дозвіл на роботу, візу...
Тепер громадяни країн Євросоюзу будуть прирівняні до громадян іншого світу. І ось тут виникає цікавий момент.
Наразі в Англії існують такі правила. Для автоматичного отримання візи гравцям, які представляють країну, що посідає місце в ТОП-10 рейтингу ФІФА на момент подачі заявки, треба взяти участь мінімум у 30% матчів національної збірної своєї країни за 2 роки. Для країн другої десятки рейтингу ФІФА - 45% матчів. 21-30 місця - 60%, а 31-50 - не менше 75%.
Не варто забувати і про те, що падає фунт. Це вплине і на фінансову потужність АПЛ і клубів.
Що станеться з тими європейцями, хто грає зараз в Англії
Від підсумків референдуму можуть постраждати такі гравці, як Н'Голо Канте з «Лестера» та Дімітрі Пайє з «Вест Хема», які виступають за збірну Франції.
BBC наводить інші дані - 332 гравці з англійської і шотландської Прем'єр-ліги, а також Чемпіоншипа, можуть втратити право жити та працювати, себто грати у футбол.
Звичайно, головні зірки, наприклад, Де Брюйне, Азар, Лукаку, Жиру та ін. можуть не постраждати через достатню заграність у збірних. А от про юних 16-ти чи 17-ти річних європейських талантів можна буде забути.
У 19-й статті трансферного Статуту УЄФА йдеться про те, що футболісти, які не досягли 18-річного віку, не мають права на перехід в інший клуб. Єдине виключення - переїзд з ними батьків і отримання ними роботи. А тут ми знову повертаємося до юридичної колізії із законодавством, за яким дозвіл на роботу отримати нереально важко, а ще й момент у все тій же статті трансферного статуту, де говориться про проживання в європейській економічній зоні - цього Велика Британія може позбутися.
Зазначимо, що 20 клубів АПЛ підтримали Велику Британію в Євросоюзі. Що буде далі? Велике питання.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!