​ФК «Металіст-1925» не є правонаступником клубу, купленого Курченком

Футбол України 25 Серпня, 15:52 623
​ФК «Металіст-1925» не є правонаступником клубу, купленого Курченком
Новий футбольний клуб «Металіст 1925», заснований ТОВ «Авангард «Харків», не є правонаступником ФК «Металіст», яким з грудня 2012 року володіє бізнесмен Сергій Курченко.

Про це заявив співзасновник Сергій Стороженко.

«Ми створені в 2016 році. Статут наш зареєстрований в 2016 році. В статуті чітко і ясно написано, що ми не відповідаємо за зобов'язаннями кого б там не було, крім як за свої власні, з моменту реєстрації статуту. Тому в правовому контексті ніякої наступності немає. За жодних обставин відповідати за дії пана Курченка ми не будемо. Ні сьогодні, ні завтра, ні в майбутньому», - сказав Стороженко на прес-конференції в четвер.

За його словами, «Металіст 1925» не використовує тренувальну базу «Металіста». В даний час команда тренується на стадіоні «Старт» харківського авіазаводу і шукає іншу, більш відповідну базу.

«Ми не можемо користуватися базою «Металіста» в селищі Високому, хоча там вже гриби і кульбаби ростуть на полях... Зараз ми займаємося пошуком бази», - цитує Стороженка interfax.com.ua.

Він спростував інформацію про те, що до проекту має відношення відомий харківський бізнесмен, президент групи компаній DCH Олександр Ярославський.

«Олександр Владиленович Ярославський на сьогоднішній день не має жодних планів щодо «Металіста». Він не має жодних амбіцій щодо українського футболу на сьогоднішній день», - сказав Стороженко.

За його словами, співзасновники поставили завдання перед командою і тренерським складом в наступному році по завершенню аматорського чемпіонату бути у Другій професійній лізі.

Сергій Стороженко відмовився назвати мінімальний бюджет команди на рік, пославшись на відсутність згоди інших засновників на оприлюднення цієї інформації. ФК «Металіст 1925» було засновано ТОВ «Авангард «Харків». Згідно з даними єдиного держреєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців, його засновниками є ТОВ «Інвестиційна група ДАД» (бенефіціари – харківський бізнесмен Олександр Давтян і його діти, Дмитро і Каріна), ПАТ «Харківський плитковий завод», Харківський обласний благодійний фонд «Відродження харківського футболу» імені Миколи Уграїцького, а також ряд фізичних осіб, у т. ч. радник голови Харківської облдержадміністрації Сергій Стороженко, АТЗТ «Куряжський будівельний комплекс», Еміль Тер-Степанян та ін.