Що потрібно знати про заявку команди на Лігу чемпіонів

Світовий футбол 2 Вересня, 10:16 755
Що потрібно знати про заявку команди на Лігу чемпіонів
Чи може футболіст по ходу сезону зіграти в Лізі чемпіонів за кілька клубів? Коли закінчується термін для реєстрації гравців? Ми відповідаємо на ці та інші питання трансферного вікна.

Щоб футболіст мав право грати на груповому етапі, кожен клуб повинен був до півночі четверга (за центральноєвропейським часом) відправити в свою національну асоціацію два списки гравців (А і В). Списки, в яких повинні бути вказані в тому числі номери на футболках гравців, потім проходять перевірку, отримують схвалення і перенаправляються в УЄФА. Якщо не відбудеться непередбачених обставин, всі заявки будуть опубліковані в п'ятницю на UEFA.com.

Що таке «список А»?

По ходу сезону кожен клуб може заявити в «список А» не більше 25 гравців, двоє з яких повинні бути воротарями. Як мінімум вісім місць зарезервовано за власними вихованцями клубу. Якщо у клубу менше восьми власних вихованців, то максимальне число гравців, внесених до «списку А», зменшується.

Що таке «власний вихованець»?

Є дві категорії:

1. Вихованець клубу - гравець, який у віці від 15 років до 21 року був зареєстрований за даний клуб в сумі три роки;

2. Вихованець асоціації - гравець, який у віці від 15 років до 21 року був зареєстрований за один або кілька клубів однієї і тієї ж національної асоціації в сумі три роки.

Серед восьми власних вихованців у списку А може бути не більше чотирьох вихованців асоціації.

Що таке «список В»?

Гравець може бути заявлений в «список B», якщо він народився 1 січня 1995 року або пізніше і числився в клубі безперервно протягом двох років з моменту настання 15-річчя і реєстрації в УЄФА. Гравці у віці 16 років можуть бути внесені в «список B», якщо вони безперервно числились в своєму клубі протягом попередніх двох років.

По ходу сезону кожен клуб має право внести в «список B» необмежену кількість гравців. Список має бути наданий не пізніше півночі за київським часом за день до конкретного матчу.

Чи можуть клуби змінити заявку по ходу сезону?

Так, після групового етапу. На плей-офф кожен клуб може дозаявити до трьох новачків. Це повинно бути зроблено перед матчами 1/8 фіналу - до півночі 1 лютого 2017 року. Ліміт на 25 гравців в «списку А» залишається.

Чи є обмеження на дозявленних?

Дозаявлені гравці могли виступати в кваліфікації Ліги чемпіонів або Ліги Європи. Але лише один з дозаявлених на Лігу чемпіонів міг в цьому ж сезоні виступати на груповому етапі Ліги Європи. Як правило, в одному сезоні Ліги чемпіонів гравець може виступати тільки за один клуб. Але в порядку винятку гравці, які виступали за один клуб у відбіркових раундах або раунді плей-офф, можуть на груповому етапі виступати за інший клуб.

Це все?

Взагалі то ні. Якщо клуб не може розраховувати на послуги щонайменше двох голкіперів, внесених в «список А», через травму або тривалої, наприклад, місячної хвороби, він може тимчасово замінити воротаря в будь-який час по ходу сезону.

* Це спрощена версія правил, які в повному обсязі доступні в статті 43 офіційного регламенту Ліги чемпіонів.

За матеріалами офіційного сайту УЄФА