Футбол України 18 Жовтня, 13:49 1015
Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів одинадцятого туру Ліги Парі-Матч | 19-27
Одинадцятий тур чемпіонату України виявився невдалим для Ігоря Пасхала. Молодий арбітр провалив свій матч.

Решта суддів відпрацювали без суттєвих огріхів, чого не скажеш про їхніх асистентів. Асистенти пропускали порушення правил, помилково фіксували виходи м'яча за межі поля. Тобто, діяли без належного рівня концентрації. Детальніше – від експерта, екс-арбтіра ФІФА Мирослава Ступара.

«Чорноморець» – «Динамо» 1:1

Головний арбітр – Ігор Пасхал (Херсон)

10-а хвилина. Олексій Хобленко просувався з м'ячем по лінії штрафного майданчика «Динамо». Євген Хачеріді, переслідуючи опонента, своєю ногою ззаду зачепив ногу футболіста «Чорноморця». Хобленко впав, але свисток арбітра промовчав.

Мирослав Ступар. Знайти виправдання роботі Ігоря Пасхала неможливо. На десятій хвилині Хобленко добре пройшов пів поля, увійшов до штрафного майданчик і рухався по його лінії. Євген Хачеріді, - випадково чи не випадково, - наступив Хобленку на п'яту. Олексій завалився на газон; Ігор Пасхал перебував поруч з епізодом, але чомусь не зреагував на нього. При цьому, Хачеріді сам підказував арбітрові про порушення правил, показуючи, що воно відбулося за межами штрафного майданчика. Але Пасхал все одно не зреагував. А це – чистий одинадцятиметровий удар.

Вважаю, що цим рішенням арбітр зробив «Динамо» ведмежу послугу. Якби Пасхал вказав на «позначку», а одесити забили б гол, то для «Динамо» виникла б стресова ситуація, яка б команду сколихнула. А так кияни весь матч провели мляво.

14-а хвилина. Після перехоплення м'яча Хобленко увійшов до штрафного майданчика «Динамо», його наздогнав Віда, вступивши в боротьбу з нападником «Чорноморця». В результаті цієї боротьби Олексій Хобленко впав на газон. Арбітр порушення правил не зафіксував.

Мирослав Ступар. Момент на чотирнадцятій хвилині, коли Хачеріді віддав передачу назад на Віду, але Хобленко перехопив м'яча в штрафному майданчику «Динамо», вступив в боротьбу з Відою і впав на газон, чистий. Віда зіграв в тулуб суперника. Оскільки габарити хорвата більші, аніж габарити Хобленка, то природно, що на газоні опинився саме Олексій. Ігор Пасхал справедливо не призначив одинадцятиметровий.

51-а хвилина. «Динамо» відзахищалося і організувало швидку контратаку. Артем Громов виходив на ворота «Чорноморця», але Данченко, намагаючись зіграти у підкаті, завалив «динамівця» на газон. Ігор Пасхал залишив епізод без уваги.

Мирослав Ступар. І ще одна серйозна помилка Пасхала відбулася на 51-й хвилині – тепер уже на користь «Чорноморця». «Динамо» захищалося, м'яча отримав Мораєс і зі своєї половини поля віддав довгу передачу на хід Громову. Швидкий Артем увійшов до штрафного майданчика, але його наздогнав Данченко, який намагався в підкаті вибити м'яча з під-ніг опонента. Проте, гри у м'яч не відбулося. Данченко в'їхав в ноги Громову, за що Пасхал повинен був призначати одинадцятиметровий удар у ворота «Чорноморця». Але не призначив. Арбітр банально відстав від епізоду, не встигнувши за швидкістю контратаки. На жаль, промовчав і асистент.

***

Мирослав Ступар. Варто згадати й епізод, коли м'яч потрапив в руку Хочолаві, а гравці «Динамо» почали апелювати до арбітра. Але тут Пасхал розібрався вірно. Хочолава притиснув руку до корпусу, м'яч летів йому в спину і просто влучив у руку. Порушення правил не було.

Пасхал зарекомендував себе стабільним, розсудливим арбітром. Але цей матч йому відверто не вдався. Дві помилки з не призначенням одинадцятиметрових кидають тінь на репутацію молодого судді.

«Олександрія» – «Сталь» 2:0

Головний арбітр – Ярослав Козик (Закарпатська область)

Мирослав Ступар. Гра була брудною. Велося багато боротьби, яка часто виходила за рамки правил. Арбітрові доводилося застосовувати як превентивні методи, так і карточки, хоча не завжди Ярослав діяв послідовно. Але то – дрібниці.

Суттєвих помилок у Козика не було. Чого не скажеш про його асистентів. На 51-й хвилині асистент Маланчук зафіксував вихід м'яча за бокову лінію від Дансо, хоча м'яч повністю лінію не перетнув. Асистент просто себе підстрахував.

Через кілька хвилин той же Маланчук правильно розібрався в моменті, коли Сергій Старенький на межі офсайду забив м'яч у ворота «Сталі». Епізод тонкий, але положення «поза грою» не було, тому асистент розібрався чітко.

ФК Александрия

Гол Карікарі асистент Ярмолинський відмінив справедливо, оскільки нападник «Сталі» був приблизно на пів корпусу попереду захисників «Олександрії».

А от на 86-й хвилині знову не розібрався Маланчук. Грицук біля кутового прапорця отримав м'яча в положенні «поза грою», з м'ячем вийшов з нього, зробив передачу на Микицея, той прострілив, а Куліш забив гол. Тобто, за два ходи до результативного удару асистент не зреагував на офсайд. Це можна вважати результативною помилкою.

«Зірка» – «Ворскла» 2:0

Головний арбітр – Сергій Березка (Київська область)

Мирослав Ступар. Досвідчений Березка працював на матчі, в якому велося достатньо багато впертої боротьби. Були порушення правил, були жовті карточки, не всі з яких, щоправда, відповідали рівневі порушень.

56-а хвилина. Айтор Феррейра у своєму штрафному майданчику зустрів Юрія Коломойця, який просувався з м'ячем. Нападник «Ворскли» впав на газон, але арбітр порушення правил не зафіксував.

Мирослав Ступар. На 56-й хвилині Коломоєць після пасу Кравченка увійшов до штрафного майданчика «Зірки», Феррейра вступив у боротьбу і намагався завадити суперникові пробити по воротах, після чого Коломоєць впав на газон, показуючи, що його збили з ніг. Ситуація - важка, оскільки навіть повтори не дали можливості стверджувати про наявність фолу. Можливо, Коломоєць просто перечепився через ногу суперника, адже падіння не виглядало як симуляція. Але й про помилку судді тут мови немає.

Зирка - Ворскла

Мирослав Ступар. На 74-й хвилині асистент Куцев зірвав вихід один на один Фаворова, зафіксувавши положення «поза грою», якого насправді не було. Це – доволі суттєва помилка, яка згладжується лише фактом перемоги «Зірки».

«Карпати» – «Дніпро» 1:1

Головний арбітр – Катерина Монзуль (Харків)

Мирослав Ступар. Катерина Монзуль свої матчі, як правило, проводить на належному рівні. Але як вдалося підмітити, Катерині добряче щастить в тому плані, що в її матчах майже не відбуваються «кримінальні» ситуації. Тобто, майже всі моменти - явні, хоча ми пам'ятаємо матч «Шахтар» – «Волинь», коли вона не призначила одинадцятиметровий удар за фол проти Віктора Коваленка.

В цьому матчі Катерина працювала добре. Одного разу помилився асистент Скрипка, просигналізувавши про вихід м'яча за бокову лінію, якого насправді не було. А момент виглядав дуже перспективно – Костевич, обігравши Адам'юка, міг втекти на ворота «Дніпра».

На 78-й хвилині асистент Халамендик просигналізував про кутовий, коли воротар Мисак накрив м'яча у межах поля. Момент відбувся на дальній від асистента стійці, при тому, що голкіпер перекривав Євгенові поле огляду. Халамендика не можна виправдати, адже існує золоте правило «не впевнений - не підіймай».

«Олімпік» – «Шахтар» 1:1

Головний арбітр – Юрій Вакс (Хмельницький)

Мирослав Ступар. Юрій Вакс на належному рівні провів гру. На 36-й хвилині вправно спрацював й асистент Семен Слончак, зафіксувавши офсайд у Коваленка і відмінивши його гол.

Є питання до Вакса хіба що стосовно ситуації з Парцванією. На 84-й хвилині Темур вийшов на поле замість Шестакова і через три хвилини отримав жовту карточку за грубий фол у центрі поля. А на першій компенсованій хвилині Парцванія ліктем в'їхав в обличчя Степаненкові, але попередження не отримав. Вакс, очевидно, мотивував таке рішення заключними хвилинами і пошкодував Парцванію. Але захисника «Олімпіка» потрібно було вилучати.

«Зоря» – «Волинь» 2:0