Сергій Стороженко: «Нікуди крім «Бетіса» Зозуля не може бути відправлений»

Світовий футбол 7 Лютого, 10:00 868
Сергій Стороженко: «Нікуди крім «Бетіса» Зозуля не може бути відправлений»
Колишній перший віце-президент ФФУ, український футбольний функціонер та юрист Сергій Михайлович Стороженко в інтерв'ю 1927.kiev.ua оцінив з правової точки зору відмову іспанського «Райо Вальєкано» від трансферу українського форварда Романа Зозулі.

— За словами агента Романа Зозулі, ФІФА не прислухається до їхніх аргументів і не вважає цей випадок «форс-мажором». Чи правомірне їх рішення, адже є загроза життю та безпеці футболіста?

— У ситуації, що виникла навколо Романа Зозулі, ми в ФК «Металіст 1925», повністю на стороні громадянина України та футболіста Національної збірної. Ми також підтримуємо заяву Президента ФФУ Павелка Андрія Васильовича щодо цього інциденту. Але, на жаль, якщо діяти по закону, то ФІФА, мабуть, правомірно не визнає обставини, що склалися, форс-мажором, оскільки форс-мажор - це обставина непереборної сили. Загроза, безпеці, можливо, і є, але вона повинна бути наочною та реальною, і такою, від якої неможливо захиститися. Тому ФІФА визначилася зі своєю позицією строго у відповідності з міжнародним розумінням форс-мажорних обставин.

У той же час, Іспанська федерація зобов'язана дати справедливу оцінку того, що сталося, визнати, що наш співвітчизник зазнав дискримінації і вжити заходів аж до дисциплінарних санкцій до клубу, чиї фанатики вчинили грубе зазіхання на основи світового футболу - повагу і рівність для всіх, хто бере участь у розвитку Гри.

— Чи є юридичні лазівки, які нададуть Роману шанс грати, не порушуючи правила ФІФА?

— Закон потрібно виконувати, а не шукати способи, як його обійти. У цій ситуації Іспанська федерація зобов'язана прийняти рішення і, я сподіваюся, врахує вторгнення політики в футбол, дискримінаційні дії фанатиків «Райо Вальєкано» і скасувати трансфер Зозулі в цей клуб. Це надасть футболісту право грати за «Бетіс».

— Вона може це зробити, всупереч рішенням ФІФА, яка не бачить тут «форс-мажору»? Так заявляє агент гравця...

— Немає ніякого «форс-мажору»! Є обставини дискримінації футболіста і Іспанська федерація має право прийняти рішення про скасування трансферу в «Райо Вальєкано».

Ми з Вами, по-перше, не бачили рішення ФІФА. По-друге, ФІФА не буде втручатися в рішення Національної Федерації про скасування трансферу, якщо враховувати політичну складову і дискримінацію Зозулі, що очевидно.

Нікуди крім «Бетіса» Зозуля відправлений не може бути, адже у нього контракт саме з цим клубом. Чи не так?

— Які санкції можуть загрожувати «Райо Вальєкано» в цій ситуації?

— Санкції? Будь-які, які визнає можливим застосувати Федерація. Аж до зняття очок, заборони на трансферну діяльність та інші санкції, як поодинокі, так і в сукупності.

— ФФУ зробила все можливе зі свого боку, щоб захистити права Романа?

— Не так багато можливостей для маневру, але заява Президента ФФУ вичерпно викладає позицію нашої Національної Федерації. Потрібно розуміти, що футболіст Роман Зозуля знаходиться під юрисдикцією Іспанської Федерації.

Розмовляв Микола Тимощук