Роман Зозуля: «Ультрас «Бетіса» вже запрошували мене на фанатський сектор»

Футбол України 29 Березня, 00:14 1830
Роман Зозуля: «Ультрас «Бетіса» вже запрошували мене на фанатський сектор»
Український нападник розповів, як почувається після скандалу, спровокованого ультрас «Райо Вальєкано», та висловив подяку українським ультрас і фанатам «Бетіса».

- Як почуваєшся зараз? В першу чергу морально.

- Всім привіт. Відчуваю себе добре і фізично, і морально. Нарешті ця «Санта-Барбара» закінчилася. Можна сказати, на душі зараз є якесь полегшення, тому що розірвав контракт з «Райо» і все закінчилося. Дуже сильно втомився від цього всього, але вже все добре. Повернувся в Севілью.

- Всім нам дуже цікаво почути хоча б коротку розповідь про ситуацію, що склалася, так би мовити з перших вуст, а не з численних ЗМІ, які копіюють один у одного інфу, кожен раз приклеюючи якісь свої здогадки.

- Фанати «Райо» звинуватили мене в тому, що я фашист. За їх словами, це тому, що я допомагаю української армії, а вони допомагають ДНР і ЛНР. Весь конфлікт почався через це. Коли я хотів з ними зустрітися і поговорити віч-на-віч, вони мені відмовили, аргументувавши це тим, що у них достатньо інформації з іншого боку, тобто з Російської Федерації, що я фашист. І нібито у них є багато доказів, що я фашист. Але всі докази, які вони надали, закінчилися на фотографіях з Фейсбуку, де я фотографуюся з хлопцями в камуфляжній формі. Один із представників їх ультрас недавно давав велике інтерв'ю, і не соромився говорити, що їх хлопці воювали або навіть продовжують перебувати на Донбасі, з боку Росії. Що в принципі і викликало конфліктну ситуацію.

- Велика кількість українських фанатів задається питанням: що зараз робить Роман Зозуля? Де гратиме футболіст нашої збірної найближчим часом?

- Зараз я перебуваю в Севільї, з «Райо Вальєкано» контракт розірваний, я як гравець «Бетіса». Рішенням УЄФА, мені дозволено підписати контракт із командою, у якій відкрито трансферне вікно, в принципі, чим агенти зараз і займаються - шукають для мене пропозицію, щоб 4 місяці я не просто тренувався, але і ігрова практика була. На даний момент я тренуюся з командою «Бетіс», і шукаю варіанти для продовження кар'єри.

- Що говорять твої друзі з вітчизняних фанатських рухів, яких у тебе, як ми знаємо, має бути не мало?

- Так,це правда, що я підтримую досить теплі стосунки з багатьма українськими ультрас. Звичайно найбільш близькі стосунки у мене з хлопцями з Дніпра, з якими я підтримую стосунки донині. За останній час я дуже здружився з харківськими ультрас. І я дуже ціную заслугу всіх наших ультрас, це ті герої, які першими пішли захищати нашу країну. Ми всі прекрасно знаємо скільки у кожного движу було втрат, втрат наших героїв (важко зітхає, - прим. ред.) Та чесно, я їх дуже поважаю і ціную. Те, що вони мені кажуть, то, що вони можу зробити - вони роблять, вони мене максимально підтримують, і я їм за це дуже вдячний.

Вони все знають про ситуацію з «Райо», кожен день я з ними на зв'язку, вони надають мені дуже сильну моральну підтримку, без якої мені було б набагато складніше. Спасибі їм велике за це! Дніпровським ультрас, харківським і всім-всім нашим хлопцям з України, яких я не знаю особисто, але присутність і підтримку яких я завжди відчуваю. Нещодавно, коли «Динамо» грало, ультрас киян зробили великий банер на підтримку, за що їм величезне спасибі, я все це бачу і завжди пам'ятаю. Відчуваю підтримку всіх вас, дякую вам!

- Періодично публікуються фото ультрас «Бетіса», які масово висловили тобі підтримку в зв'язку з останніми подіями. Чи з'явилися у тебе друзі серед ультрас цього клубу? Що можеш розповісти про них?

- Так, насправді це правда. Я, чесно кажучи, не очікував, але я так само відчув величезну підтримку з боку ультрас «Бетіса». Це було дуже несподівано і настільки ж приємно. Люди правильно розуміють мене і розуміють, яка ситуація сталася. При першій же можливості віддячити їм, я це зроблю, будь це мої дії в грі або будь-які інші можливі способи. Я буду битися на полі за цю емблему, якої вони дорожать, цінують, люблять і котрою вони прикрили мене в даній ситуації. І кожен раз, коли вони зустрічали мене і зараз зустрічають, коли я виїжджаю з тренувальної бази, вони кажуть що тут твій дім, ти тут у безпеці і ми завжди будемо поруч. Вони навіть вже запрошували мене на свій фанатський сектор, на гру «Севілья» - «Бетіс». На жаль, я не сильно добре знаю іспанську, тому не можу в повній мірі вести з ними повний діалог і висловити їм слова подяки.

- Чи не вважаєш ти, що перехід в «Райо» був помилкою свого агента? Як могла людина з твоїми поглядами навіть глянути в бік клубу, трибуна якого відома своїми лівими настроями?

- Саме через це угода не відбулася. Ні, я не вважаю що це помилка моїх агентів. Вони хотіли зробити якнайкраще для мене. У мене залишалося зовсім мало часу для прийняття рішення, все пропозиції до цього - я відхиляв, хоча пропозицій було багато. Але я така людина, яка завжди прагне все доробити до кінця. Ось припустимо в «Бетісі» я хотів домогтися, щоб тренер нарешті повірив в мене і я буду грати, тим більше перед цим всім конфліктом я зіграв в основі, потім із «Барселоною» був у заявці. Знову ж таки, я не вважаю, що це була помилка моїх агентів. Дуже складно було передбачити розвиток ситуації, що склалася після мого переходу в «Райо» саме таким чином. Звичайно ж, якби ми спочатку знали проросійський настрій уболівальників цього клубу, ніякої мови про продовження моєї кар'єри там не було. Навіть більше того, після підписання контракту з ними мій хороший друг скинув мені інформацію, що ультрас «Райо» проти переходу Зозулі. Після чого я перекинув цю статтю агенту, який негайно попросив коментар від керівництва клубу «Райо», на що ми отримали відповідь, що все добре, проблем не буде, не хвилюйтеся. Тому провини агентів в цьому немає, а навпаки - це ті люди, яким я повністю довіряю, і не уявляю собі в ролі їх будь-яких ще. Це ті люди, які підтримали і були поруч зі мною у важкі моменти. Вони зі мною до кінця, і хочуть для мене тільки кращого. Я вдячний їм за те витрачений час, сили і нерви. Саме завдяки їм ми закінчили цю всю історію в настільки короткий термін, - цитує Зозулю сторінка Troublemakers & Ultras Action.