Анатолій Дем'яненко: «Я ходжу по вулиці і мене всі запитують: «Що з «Динамо»?»

Динамо Київ 20 Травня, 10:12 1513
Анатолій Дем'яненко: «Я ходжу по вулиці і мене всі запитують: «Що з «Динамо»?»
Колишній футболіст і тренер «біло-синіх» аналізує проблеми киян та розповідає про можливі перспективи клубу.

Які враження від кубкового матчу «Динамо» - «Шахтар»?

Ми тоді були в Іспанії зі збірною ветеранів на турнірі, тому матч дивилися звідти. Враження від матчу не найкращі. Шкода «Динамо». Але, все таки, якщо бути об’єктивним – то «Шахтар» зараз сильніший від «Динамо». У столичному клубі йде зміна поколінь, багато нових футболістів вливаються у склад.

Є хороші надії на майбутнє. Принаймі я хочу надіятися в це і люди хочуть вірити у це, бо я ходжу по вулиці і мене всі запитують: «Що з «Динамо»?», - а я не знаю як на це відповідати. Напевно, потрібно зачекати, потерпіти. Йде зміна поколінь, зараз потрібно награвати нових гравців, нову схему.

Що можете сказати про перспективу молодих динамівців та нову тактичну схему?

Молоді гравці – це завжди нестабільність. Вони можуть зіграти одну гру прекрасно, а наступну провалити. Тому Їм потрібен час. Думаю у новому сезоні команда буде більш зіграною та деякі молоді гравці будуть більш впевнені у собі. У «Динамо» зараз є дуже багато перспективних футболістів. Головне, щоб вони не зупинялися у своєму розвитку, не спіймали «зірочку» і росли як професіонали, розкрили свій потенціал.

Я думаю, що нова тактична схема виправдає себе, але для цього теж потрібен час і терпіння.

Як ви вважаєте, чи варто змінювати головного тренера?

Дуже делікатна тема. Це питання для керівництва клубу. Їм потрібно вирішити як далі рухатися в футбольному напрямку, який клуб створювати, що робити далі: ставку на молодь та власних вихованців, чи когось залучати іншого.

Чим відрізняється нинішнє «Динамо» від того, у якому грали ви?

У нас був інший час та зовсім не такі умови: коли я грав, то було багато хороших шкіл футболу, був сильний конкурентний чемпіонат. Тоді чемпіонат Радянського Союзу був другим у п’ятірці найкращих чемпіонатів світу. Зараз інші часи, все йде вперед і футбол теж не стоїть на місці: зросли швидкості, багато боротьби, футбол стає сильнішим, ніж був.

Що потрібно робити, щоб повернути чемпіонат України хоча б на той рівень, який був кілька років тому?

Це серйозна проблема. Останній приклад – клуб, який я раніше тренував «Волинь». Дуже шкода луцьку команду - це хороший клуб, але вони зіткнулися з великими проблемами. Будемо надіятись, що вони їх вирішать найближчим часом. Адже луцької команди буде не вистачати у Прем'єр-лізі.

Треба щось вирішувати та змінювати в чемпіонаті, клуби не мають так зникати. Багато чого залежить у цьому плані від керівництва. Адже саме від нього залежить, які фінансові потоки будуть залучатися. А фінансова стабільність – це стабільність клубів, а отже чемпіонату вцілому. Адже команди мають проводити хороші збори, . Я думаю, що коли ситуація в самих клубах стабілізується, то й вболівальники повернуться на стадіони і рівень та видовищність чемпіонату знову зросте

Зараз ви тренер національної збірної України серед ветеранів, але, можливо, у майбутньому будете тренувати якийсь клуб?

Так, я думаю над цим. Якщо буде хороша пропозиція, то я прийму її. Мені головне, щоб команда ставила високі завдання перед собою. Мені сьогодні телефонували та пропонували тренувати, але я відмовився, бо не побачив перспектив цієї команди.