Новий формат Ліги Європи: що чекає Україну

Світовий футбол 27 Лютого, 17:09 467
Новий формат Ліги Європи: що чекає Україну
УЄФА з нового сезону змінив принцип відбору учасників Ліги Європи.

У груповий етап автоматом потрапляють 17 команд на основі клубного рейтингу станом на кінець сезону 2016/17. Це 12 володарів Кубків своїх країн (згідно з рейтингом коефіцієнтв УЄФА, це Іспанія, Німеччина, Італія, Англія, Франція, Росія, Португалія, Україна, Бельгія, Туреччина, Чехія і Швейцарія, зокрема, 1 учасник від України, а також команди, що посіли 5-і місця в чемпіонатах Іспанії, Англії, Італії та Німеччини та 4-е місце у Франції.

Читайте також: Нові правила відбору ЛЧ: віце-чемпіону України пройти кваліфікацію буде складніше?

10 команд потраплять в ЛЄ, вилетівши у кваліфікації Ліги чемпіонів: 6 невдах Шляху представників ліг (по 3 у 3-му відбірковому раунді та плей-офф), а також 4 після раунду плей-офф Шляху чемпіонів.

Кваліфікація Ліги Європи буде розподілена на 2 різні сітки за аналогічними назвами, як в ЛЧ.

Шлях чемпіонів: за 8 путівок у груповий етап позмагаються команди, які вилетіли між попереднім і 3-м відбірковим раундами кваліфікації Ліги чемпіонів.

Це 20 команд, які покинули турнір після попереднього і першого відбіркового раундів. Вони складуть пари на 2-му відбірковому раунді.

Ще 10 команд, які залишили Лігу чемпіонів після 2-го відбіркового раунду, плюс 10 переможців 2-го відбіркового раунду Шляху чемпіонів Ліги Європи. Це будуть пари 3-го кваліфай-раунду.

У раунді плей-офф зустрінуться 6 невдах 3-го кваліфікаційного етапу Ліги чемпіонів та 10 переможців 3-го відбіркового раунду Шляху чемпіонів Ліги Європи.

Шлях представників ліг: за 13 путівок у груповий етап позмагаються решта учасників із 55 національних асоціацій плюс, плюс команди, які покинуть ЛЧ після вильоту у 2-му відбірковому раунді Шляху представників ліг.

Попередній раунд: у боротьбу вступають 16 команд.

Перший відбірковий раунд: додаються ще 86 команд плюс 8 переможців попереднього раунду.

Другий відбірковий раунд: ще 27 команд плюс 47 переможців першого відбіркового раунду. Клуб, що посяде 4-е місце в поточному сезоні чемпіонату України, починає свій шлях звідси.

Третій відбірковий раунд: 15 команд (включаючи 3 клуби, які залишили Лігу чемпіонів після вильоту на етапі 2-го відбіркового раунду Шляху представників ліг) плюс 37 переможців другого відбіркового раунду. Бронзовий призер УПЛ 2017/18 починає кваліфікацію з цього місця.

Раунд плей-офф: 26 переможців третього відбіркового раунду розіграють 13 місць.

Ліга чемпіонів, Ліга Європи, формат