Анатолій Дем'яненко: «Не виключаю, що «Динамо» і «Шахтар» ще будуть втрачати очки»

Динамо Київ 16 Квітня, 12:59 511
Анатолій Дем'яненко: «Не виключаю, що «Динамо» і «Шахтар» ще будуть втрачати очки»
Колишній футболіст і тренер киян впевнений, що чемпіон визначиться в останньому турі.

- Динамівці продемонстрували хорошу гру. Я б її назвав зрілою, - сказав Анатолій Васильович в інтерв'ю Sport.ua. - На мій погляд, «Шахтар» міг би, та й повинен був зіграти краще. Чому не склалося? Це вже друге питання. І він навряд чи до мене. Якщо ж розглядати гру двох наших лідерів у глобальному плані, вважаю, що це саме динамівці зіграли добре, а вже потім - все інше.

- Може бути, «гірники» просто недооцінили свого суперника або не очікували від опонентів такої прудкості?

- Ми можемо тільки міркувати та здогадуватися з цього приводу, тому що відповіді на всі ці та подібні питання знають тільки ті, хто знаходиться безпосередньо в команді. Якщо вас цікавить моя думка з цього приводу, то я не вважаю, що в даному випадку можна вести мову про недооцінку. Матчі «Шахтар» - «Динамо» чи «Динамо» - «Шахтар» - це завжди понад принципове протистояння. І настрій на такі поєдинки повинен бути в крові. Мені здається, я відповів на ваше запитання.

- Добре, тоді зайдемо з іншого боку. Чи можна стверджувати, що Олександр Хацкевич в тренерській дуелі переграв Паулу Фонсеку?

- Ви задали дуже делікатне питання. Розумієте, в даному випадку не все залежить від тренера. Може, наставник «Шахтаря» придумав дуже хороший план на гру, але футболісти не зуміли його матеріалізувати. Адже ми не можемо судити однозначно, що там було і як. Хоча, з іншого боку, віддати належне Хацкевичу потрібно обов'язково.

- Як Ви, колишній багаторічний капітан «Динамо», оцінюєте капітанські перспективи Циганкова?

- Якщо молодому хлопцю довірили капітанську пов'язку, значить, він її гідний. Це означає, що Віктор користується авторитетом не лише серед своїх партнерів, але і тренерського штабу. Потрібно розуміти, що капітан команди повинен не тільки відстоювати інтереси колективу на футбольному полі, але і бути свого роду провідником тренерських установок.

- Анатолію Васильовичу, перед грою «Шахтаря» і «Динамо» можна було не один раз почути думку, що чемпіонська інтрига вичерпалася. Після матчу потрібно інакше розставляти акценти?

- Різниця між лідерами - три очки, до кінця чемпіонату - п'ять турів, є ще одна очна гра, цього разу в Києві. Звичайно, питання з чемпіонством ще дуже актуальне. І не виключений такий варіант, що обидві команди до зустрічі між собою ще можуть втратити очки.

- У зв'язку з цим можна припускати, що і динамівці, і «гірники» будуть фінансово стимулювати суперників один одного?

- Дуже навіть може бути.

- Чи вірите в те, що «Динамо» може стати чемпіоном?

- Подивимося. Час покаже. Але те, що шанси є - однозначно. Думаю, що все вирішиться в останньому турі, в очному протистоянні.