Ступар: «Цікаво, чи зреагує КДК на витівку Марлоса так, як УЄФА зреагував на Степаненка?»

Футбол України 23 Квітня, 12:00 499
Ступар: «Цікаво, чи зреагує КДК на витівку Марлоса так, як УЄФА зреагував на Степаненка?»
Лідер «Шахтаря» вирішив «обнулитись» перед вирішальними поєдинками в чемпіонаті.

Анатолій Абдула в матчі «Шахтар» - «Ворскла» судив чітко. Претензій до арбітра у суддівського експерта Мирослава Ступара не виникло. Однак виникли запитання відносно епізоду на 83-й хвилині, коли Марлос отримав жовту картку. Футболіст «Шахтаря» підбіг і цілеспрямовано вибив м'яча з-під ніг футболістів «Ворскли», які в центрі поля готувалися розіграти штрафний. Абдула не мав іншого вибору, окрім як показати Марлосу попередження.

Найцікавіше те, що ця жовта картка виявилась для Марлоса «дискваліфікаційною», тобто, футболіст пропустить наступний матч… проти «Маріуполя». Мимоволі виникають підозри про зумисні мотиви Марлоса «очиститися» від санкцій.

Власне, футбольна історія знає чимало прикладів подібних неспортивних хитрощів. Проте в останній час нерідко футболісти отримують покарання за спроби маніпулювати санкціями. Нещодавно, зокрема, на міжнародній арені від такого постраждав і «Шахтар» в особі Тараса Степаненка. В групі Ліги Європи 2016/17 Тарас спробував «обнулитися», розраховуючи відсидіти дискваліфікацію у шостому турі групового етапу (матч нічого для «гірників» не вирішував), а до плей-офф підійти чистеньким. Однак іншої думки був комітет УЄФА, вліпивши Степаненкові відсторонення й на перший поєдинок 1/16-ї фіналу з «Сельтою».

Чи буде реакція КДК ФФУ на вчинок Марлоса? Власне, тему піднімає суддівський експерт Мирослав Ступар.

- Абдула в епізоді на 83-й хвилині вчинив вірно – претензій до арбітра немає. Він мусив покарати Марлоса жовтою карточкою. Ту уже запитання до КДК – чи буде реакція? Адже футболісту «Шахтаря» невластива така поведінка, якою він відзначився у вищезгаданому епізоді. А ми ж чудово розуміємо, що за три тури на «Шахтар» очікує, можливо, вирішальна битва з «Динамо» і сім жовтих карточок тиснули на Марлоса можливою дискваліфікацією. А тут виникла зручна нагода «очиститися» перед «Маріуполем», - сказав Мирослав Іванович.
- Такі хитрощі властиві для футболістів, але вони не повинні проходити повз увагу КДК. У нас гравці звикли до того, що все сходить з рук, а УЄФА карає безжально. І тоді такі покарання сприймаються особливо болісно. Цікаво, чи зреагує КДК ФФУ на вчинок Марлоса так, як УЄФА зреагував на хитрощі Степаненка?, – задається запитанням суддівський експерт?