Наші за кордоном. У Німеччині - успіх, у Польщі - невдача

Футбол України 8 Травня, 18:54 471
Наші за кордоном. У Німеччині - успіх, у Польщі - невдача | 19-27
Як оцінити сезон?

Друге місце «Шальке» і Євгена Коноплянки відчувається ніби перше, в Греції готуються до українського фіналу Кубка, українець програє фінал Кубка Польщі, в Туреччині та Бельгії українські легіонери і їхні команди провалюються майже в повному складі. Однозначно оцінити сезон 2017/18 не вдається нині, навряд чи вдасться після його закінчення.

Німеччина

Завдяки перемозі в Аугсбургу з рахунком 2:1 «Шальке» вперше з 2010-го року забезпечив собі друге місце в Бундеслізі за підсумками сезону. Після жахливого десятого місця в попередньому, сварки капітана Бенедикта Хеведеса з новим головним тренером Доменіко Тедеско і відходу першого, після протестів вболівальників проти ігнорування вихованців клубу і нерозумної трансферної політики загалом, таке досягнення команди та 32-річного тренера, який до початку цього сезону мав в резюме лише 11 матчів професійної кар'єри, цілком можна вважати знаковим. І в клубі реагують відповідно, доволі бурхливо відзначаючи цей успіх.

Гра гельзенкірхенців впродовж сезону майже ніколи не вражала, за забитими голами команда йде лише п'ятою. При цьому саме підопічні Тедеско грали найстабільніше, відрізнялися організованою обороною, а тренер вміло керував складом, знаходячи місце всім гравцям. Знайшов і Євгену Коноплянці. Кінцівку сезону українець проводить потужно, і його роль в поверненні команди на друге місце і закріпленні на ньому чимала. І у звітному матчі Євген був помітний, діяв активно, і оцінку 3 від провідних німецьких ЗМІ, вище якої отримував лише автор дублю і подекуди - ще один гравець - цілком заслужив.

Гра «кнаппен» проти «Аугсбургу» також була неяскравою. Найсправедливішим результатом матчу була б нічия, за володінням м'ячем господарі відчутно домінували, залишаючи супернику контратаки, перемогу принесли два голи захисника. Тедеско назвав гру квінтесенцією сезону - слабкий старт, потім боротьба і достатньо створених моментів в підсумку. Один з шансів змарнував лідер контратак і перший на полі за ударами по воротах (4). На 32-ій хвилині він розкрутив захисника і влучив у стійку ударом з району лівого кута воротарського. Супернику ще й моторошно пощастило з відскоком від Бургшталлера. Ще два удари Коно завдав з тієї ж зони після своїх фірмових проривів. Один з них воротар взяв з другої спроби, другий був неточним. Трохи неточним був і удар здалеку після ще одного руху з лівого флангу.

Намагаючись брати гру на себе, вінгер був як завжди активним і в підіграванні. З чотирьох його «кросів» один Бургшталлер замикав заблокованим ударом, відбулося й цікаве скидання під неточний удар здалеку. Лише один гравець на полі перевершив його за дотиками до м'яча в штрафному суперника, інші ж навіть не наближалися до 11-ти. Заробив кутовий, який призвів до вирішального голу. Щоправда, враження від енергійного виступу мало не зіпсував епізод на 76-ій хвилині, коли м'яч влучив йому в руку в штрафному Ферманна. На щастя для Євгена, арбітр матчу вирішив, що удар суперника впритул важить більше, ніж відставлена рука, і пенальті не призначив. А через вісім хвилин 11-й номер був замінений. Його команда втримала перевагу і досягла результату, який спортивному директору Крістіану Хайделю здається порівняним з чемпіонським титулом.

Наші за кордоном. У Німеччині - успіх, у Польщі - невдача - изображение 1

Вперше з початку березня дортмундська «Боруссія» не перемогла у двох матчах поспіль. Більше того, домашня поразка від одного з аутсайдерів «Майнца» (1:2) ускладнює її становище. «Джмелі» все ще треті, але за підсумками останнього туру можуть втратити навіть четверте місце. Андрій Ярмоленко відіграв 16 хвилин. Спочатку не допомагав нічим, встигнувши втратити м'яч чотири рази. У самій кінцівці міг забити і асистувати. В першому епізоді не дістав простріл Шмельцера в кількох метрах від воріт, в другому - скинув йому м'яч головою, але удар Марселя тією ж частиною тіла вийшов занадто слабким для воротаря.

Попри нічию у Бремені (0:0) «Байєр» зберігає шанси на четверте місце. Все вирішить останній тур. Нині у «Боруссії» 55 очок, у «Хоффенхайма» і «Байєра» по 52. В останньому турі дортмундці їдуть до Хоффенхайму, а леверкузенці прийматимуть «Ганновер», якому вже нічого не потрібно. За різницею м'ячів команда Ярмоленка випереджає команду Владлена Юрченка (залишився в запасі) на шість, а команду, за яку не грають українці, на три.

Бундесліга 2. «Гройтер Фюрт» - «Дуйсбург» (8) 2:2. Борис Тащі - 11-й гол у сезоні.

Бундесліга 3. «Магдебург» - «Хемніцер» (18) 3:1. Мирослав Славов залишився в запасі. Його команда вилетіла.

Бельгія

Зимовий спурт українців в Бельгії, який, зокрема, дав Роману Яремчуку путівку до збірної України, а Євгену Макаренку - до «Андерлехта», змінився оглушливим падінням. «Гент» Яремчука зазнав вже третьої поразки поспіль, не перемагав в п'яти останніх матчах. Форвард не забивав в семи останніх, а домашній проти «Шарлеруа» (0:1) і зовсім закінчив з фінальним свистком першого тайму. До цього він запам'ятався лише «стінкою» з партнером і занадто неточним ударом з 16-ти метрів після цього. Головний тренер Ів Вандерхаге назвав матч поганим, а дії гравців - незграбними, особливо акцентуючи увагу на його першій половині. «Буйволи» опустилися на п'яте місце.

«Генк» посідає останнє місце в чемпіонській шістці. В останніх п'яти матчах було здобуто лише одну перемогу, а 0:5 у Льєжі від «Стандарда» стали однією з найнижчих точок сезону. Початок ще був непоганим, Руслан Малиновський завдав двох неточних ударів здалеку (один з них - зі штрафного), партнери двічі замикали його подачі з кутових трохи неточними ударами головою. Проте в кінцівці першого тайму і в другому «королівський клуб» просто розвалився. Розмочити рахунок міг українець, пробивши з 15-ти метрів на техніку низом непогано. Очоа витягнув в стрибку. Валерій Лучкевич залишився поза заявкою «червоних», які вийшли на третє місце.

Макаренко повернувся до стартового складу, але і це не допомогло його команді. Домашнє дербі було програно «Зульте-Варегему» з рахунком 1:2, і такий результат залишає лише примарні шанси на продовження боротьби за Єврокубки. Перший тайм був рівним та цікавим, другий - слабким. Опорник нічим не запам'ятався і залишив поле на 78-ій хвилині.

Віддуватися за всіх знову довелося Романові Безусу. Десятий номер «Сент-Трюйдена» зберігає чудову форму, відзначився результативним ТТД в шостому матчі поспіль. Але і його команда поступилася («Ейпену» в гостях з рахунком 1:3) і навряд чи завоює перше місце у своїй групі. Українець вкотре був одним з найкращих на полі. Зокрема, небезпечно подаючи «стандарти». Слід відзначити і прохід кількох суперників в центрі і закидання на фланг на партнера. Той прострілив, і інший гравець «Сент-Трюйдена» змарнував чудовий момент. Подібний епізод закінчився сейвом воротаря, два безпосередніх закидання Романа під удари - неточністю партнерів. Гол відбувся після чергового проходу кількох у центрі поля. Українець в результаті впав, але встиг віддати на лівий фланг Акпому. А той все зробив найкращим чином - змістився з м'ячем в центр і точно пробив низом здалеку в ближній кут.

Наші за кордоном. У Німеччині - успіх, у Польщі - невдача - изображение 2

Єгор Назарина також дещо компенсує невдачі партнерів. Після трьох виходів у стартовому складі поспіль матч у Локерені він почав в запасі. Все ж вийшов на заміну на початку другого тайму і встиг відзначитися жовтою карткою і участю у вирішальному голі у доданий час. Він пройшов флангом, віддав Харуну, а той чітко прострілив на Овусу. «Антверпен» переміг з рахунком 2:1, йде другим у своїй групі і бореться за лідерство.

Греція

Відрив чемпіона Греції АЕКа від ПАОКа в результаті склав шість очок. В останньому турі Суперліги перші переграли в гостях «Аполлон Смірніс» з рахунком 1:0, другі впоралися вдома з «Платаніасом» з рахунком 3:0, забивши другий гол вже на 15-ій хвилині. Дмитро Чигринський не грав через ушкодження, Євген Шахов відіграв 75 хвилин. Ніяких проблем в матчі проти найгіршої команди ліг Топ-15 (якщо рахувати по Таблиці Коефіцієнтів УЄФА) друга команда Греції не відчувала. Аутсайдер завдав по воротах фаворита лише два удари. Український опорник не особливо підключався до атак, запам'ятався одним епізодом. Тоді він вбіг в штрафний, відгукнувся на простріл, але влучив по м'ячу погано, і той просто прикотився до воротаря.

Чигринський закінчив сезон в лізі з 15-ма матчами, з них лише один був неповним. Забив один гол. Шахов забив вдвічі більше, взяв участь в 20-ти матчах, почав дев'ять з них. Лише п'ять з цих дев'яти закінчив на полі.

Після дворічної перерви «Астерас» повертається до Ліги Європи. Це стало можливим завдяки перемозі в гостях над «Панаїтолікосом» з рахунком 2:0 і виходу до фіналу Кубка вищезазначених АЕКа і ПАОКа. «Ксанті», що залишився шостим, в результаті був обійдений лише за різницею м'ячів. Євген Селін, який залишає клуб, отримав місце в стартовому складі і відіграв впевнено у центрі оборони, дозволивши опоненту лише одного разу пробивати у площину воріт своєї команди. Суперліга навіть записала на його рахунок асист (повторне закидання у штрафний під час кутового під класний удар з напівльоту), хоча насправді на шляху до Іглесіаса м'яч торкнувся іншого гравця гостей та захисника господарів. В другому таймі було трохи складніше, але і тоді оборона фаворита діяла впевнено. На 61-ій хвилині українець міг забити, проте в результаті не дістав м'яч в метрі від порожніх воріт при ще одному розіграші кутового. Якби тягнувся до м'яча не лівою ногою, а правою...

На рахунку Селіна загалом 11 матчів ліги за «зірок». З них сім - з перших хвилин та шість повних.

«Ламія» забезпечила собі місце в Суперлізі на наступний сезон ще тиждень тому, а за підсумками останнього туру вийшла на 13-те місце. У гостьовому матчі проти «Ларісси» (1:1) Євген Будник та Віталій Приндета вийшли на заміну. Форвард - на 88-ій хвилині, захисник - на 41-ій. Останній встиг отримати жовту картку, перший - завдати неточного удару по воротах. Приндета також в одному з епізодів висунувся вперед, перехопив м'яч і вивів партнера на дуже хорошу ударну позицію. Той пробив надто слабко. Гол «Ларісси» був забитий з його зони відповідальності, причому 34-й номер перебував далеко від м'яча.

Приндета в результаті відіграв за «Ламію» лише три матчі ліги, причому жодного повного. У першому колі виступав за «Платаніас» і записав на свій рахунок сім матчів, з них п'ять - у стартовому складі і три повних. Будник відіграв за «Ламію» 13 матчів ліги (10, 3), а за «Платаніас» - 12 (9, 6). Відзначився голом за останню.

Останнім матчем сезону у Греції стане фінал Кубка. Відбудеться він 12-го травня. Участь Чигринського в матчі під питанням, Шахов готовий грати.

Туреччина

«Кайсеріспор» зазнав третьої поразки поспіль і шостої в останніх семи матчах. Ціна 0:2 в гостьовому матчі проти «Бешикташа» - восьме місце і практична втрата шансів на Єврокубки за два тури до фінішу. Не допомогла і гра в чисельній більшості в останні півгодини. Олександр Кучер відіграв повний матч, Артем Кравець - 23 хвилини. Оборона гостей відіграла непогано, дозволяючи суперникам загрожувати воротам здебільшого здалеку. Таким ударом і був забитий другий гол. Хіба що при першому слід говорити про провал. Подача у воротарський залишила центральних захисників далеко від місця подій. Форвард завдав заблокованого удару здалеку, а ще до цього отримав відмінний простріл в центрі штрафного, однак незграбно прийняв м'яч і той влучив йому в руку. Арбітр зафіксував порушення правил.

Домашньою поразкою від «Галатасараю» (1:2) «Акхісар» продовжив серію матчів без перемог в лізі до восьми. Євген Селезньов відіграв повний матч. Звично намагався проявляти активність, звично взяв участь у найважливіших діях атаки своєї команди в матчі. На 22-ій хвилині він віддав пас з флангу Челіку, той залишив Айина на відмінній позиції в центрі штрафного - Муслера врятував. На 32-ій хвилині він підхопив м'яч після сейву воротаря, увірвався до воротарського за його спиною і в боротьбі з ним же впав. Гравець «Галатасараю» Соф'ян Фегулі показним падінням вельми артистично демонстрував арбітру, що там було - симуляція. Але той вирішив поставити пенальті. Айдогду пробив вище. На 50-ій хвилині в контратаці Євген замикав простріл з семи метрів, м'яч влучив у стійку, зрикошетив у захисника гостей і від нього закотився у ворота. А наприкінці матчу 21-й номер отримав ще один чудовий шанс після сейву Муслери, проте воротар блискуче вибив м'яч з-під ніг опонента. Крім цього, скинув м'яч під неточний удар здалеку. 14-та команда ліги все ще не забезпечила собі спокійне життя в останніх турах. Зате в четвер гратиме з «Фенербахче» у фіналі Кубка.

Наші за кордоном. У Німеччині - успіх, у Польщі - невдача - изображение 3

«Карабюкспор» зазнав 12-ої поразки поспіль. На цей раз - гідної. Долю домашнього матчу проти «Коньяспору» вирішив гол з пенальті Самуеля Ето'О. Олександр Рибка і Антон Кравченковідіграли повний матч, Андрій Близниченко замінений на 83-ій хвилині. Воротар відбив удар з 18-ти метрів у ефектному стрибку, відбив і потужний удар по центру з 11-ти. Ці два сейви стали його єдиними у матчі. Пенальті привіз захисник, який збив опонента під час прориву в штрафний з флангу на швидкості. В іншому епізоді Кравченко не перервав небезпечний простріл, що закінчився ударом в стійку. Вінгер намагався нагнітати, але в підсумку відзначився лише лідерством на полі за втратами м'яча - сім.

«Сівасспор» привіз нічию зі складного виїзду до «Істанбул Башакшехір» (1:1) без активної допомоги Сергія Рибалки, який знову залишився в запасі. Його команда йде сьомою і відстає від п'ятого місця лише на одне очко. Це місце стане єврокубковим, якщо «Акхісар» програє у фіналі Кубка.

Закінчився розіграш Чемпіонату Туреччини в Другому дивізіоні. «Адана Демірспор» посіла 13-те місце. В останньому матчі проти «Анкарагюджю» (1:1) Сергій Політило не потрапив до заявки. На одне місце його команду випередив «Гіресунспор». В останньому турі команда Дмитра Коркішка переграла в гостях «Газіантепспор» з рахунком 5:4, а українець, вийшовши на заміну на 82-ій хвилині, встиг відзначитися голом, який забезпечив перемогу. Загалом на рахунку Політила дев'ять матчів ліги за півсезону (4, 1). Коркішко відіграв 21 за повний сезон (20, 9), забив шість м'ячів.

Польща

За три тури до закінчення чемпіонату «Лєх» втратив можливість повернутися на перше місце. На нульову нічию в матчі двох з трьох лідерів - «Легії» і «Ягеллонії» - познаньці відповіли власною - в гостях проти плоцької «Вісли». Таким чином, оформивши третій матч без перемоги з чотирьох останніх. У слабкому матчі обох команд «Лєх» насправді аж ніяк не награв на перемогу, хоча і його головний тренер відзначав хороший перший тайм і стабільність оборони. Володимир Костевич відіграв повний матч, Олексій Хобленко - 10 хвилин. Захисник звично проявляв активність в атаці і звично неточно пасував у штрафний. Помітивши, що воротар залишив ворота, ледь не перекинув його з кута штрафного майданчика. З іншого боку, з-під нього завдавали небезпечного неточного удару з його правої частини. А під час контратаки господарів Канте легко оминув його на швидкості і вискочив на воротаря. Останній врятував. Форвард не запам'ятався нічим особливим.

«Арка» втратила можливість захистити звання володаря Кубка Польщі. В перші півгодини фінального матчу «Легія» повністю домінувала і повела з рахунком 2:0. Андрій Богданов відіграв слабко, запам'ятався лише одним неточним ударом по воротах. Опорник був замінений відразу перед початком другого тайму, в якому «Арка» до вилучення виглядала доволі непогано і намагалася повернутися в гру. Остаточний рахунок матчу - 1:2. По його закінченні головний тренер говорив про апатію, відсутність іскри і боротьби до кінця, і він, і гравці насамперед відзначали жахливу першу половину зустрічі.

У лізі команда з Гдині уникнула вильоту остаточно, попри поразку. 12-та команда ліги поступилася в гостях «Погоні» з рахунком 2:3. Тут Богданов відіграв повний матч. Господарі домінували і часто організовували швидкі атаки через центр поля. Один з знущальних проходів повз опорника закінчився сейвом воротаря.

Поразка в Гданську практично позбавляла «Брук-Бет Термаліку» шансів залишитися у Екстракласі. Нічия відверто ускладнювала завдання. Перемога наблизила «слоників» на відстань двох очок. Почала матч команда Артема Путівцева слабко. Сам українець не перервав «крос», замкнутий неточним ударом з відмінної позиції. Але поступово додавала і в підсумку перемогу заслужила. Путівцев класним підкатом заблокував небезпечний удар з району кута воротарського, біля чужих воріт проштовхнув м'яч повз захисника, але не спромігся пробити з меж воротарського. В другому таймі потужно пробивав головою з десяти метрів після подачі кутового (мало не влучив). Рахунок матчу - 1:0 і це другий «сухий» з останніх десяти.

«Сандеція» також зберегла шанси на місце у Вищому дивізіоні у наступному сезоні. Перемога над «Пястом» вдома (2:1) була здобута без допомоги Павла Ксьонза, який залишився в запасі, і зменшила відставання від цього суперника і від «Лехії» до трьох очок. Вперше після п'яти матчів українець не отримав жодної ігрової хвилини.

«Краковія» залишиться у лізі, більше того, йде дев'ятою. У матчі проти «Шльонська» (3:3) Олексій Дитятьєв залишився в запасі.

Інші цікаві результати

Іспанія. «Сельта» - «Депортіво» 1:1. Максим Коваль в запасі. Шансів врятуватися у його команди вже немає.

Сегунда. «Альбасете» - «Кадіс» 1:1. Роман Зозуля - 87 хвилин і жовта картка. Його команда (14) втратила шанси на потрапляння до плей-офф.

Сегунда Б. «Ельче» (2) - «Еркулес» 1:1. Іван Зотько - 28 хвилин.

«Райо Махадахонда» - «Рейєс» (9) 3:1. Богдан Мілованов - повний матч.

Азербайджан. Після нічиєї в матчі з «Сумгайитом» (1:1) «Кяпаз» втратив шанси залишитися у Вищому дивізіоні. Сергій Литовченко відіграв повний матч, Ігор Коротецький - 89 хвилин, Г'юлі Манджгаладзе - 63. На рахунку останнього жовта картка. Українське дербі тренерів закінчилося з ідентичним результатом. За «Габалу» (2) повний матч відіграли Дмитро Безотосний та Віталій Вернидуб. «Кешля» йде шостою. «Нефтчі» переграв в гостях «Карабах» (1:0) і вийшов на третє місце. Антон Каніболоцький в запасі чемпіона, Кирило Петров - повний матч за його опонента.

Білорусь. Брестське «Динамо» у фіналі Кубка завдяки перемозі в гостях над «Дніпром» з рахунком 4:1. Один з голів забив Артем Мілевський. Суперник у фіналі - БАТЕ. У лізі Мілевський і компанія поступилися «Торпедо-БелАЗу» з рахунком 0:2. Автор одного з голів - Богдан Мишенко.

Бруней. «Ворріорз» - ДПММ 2:2. Володимир Прийомов - дубль за гостей, один з голів з пенальті.

Естонія. «Левадія» (2) - «Тулевік» 5:0. Роман Дебелко - хет-трик.

Грузія. «Колхеті» (7) - «Чіхура» 2:2. Ілля Михайлов - гол.

Латвія. «Рига» - «Валмьєра» 6:1. Сергій Загинайлов - дубль.

Молдова. «Петрокуб» - «Динамо-Авто» (3) 0:3. Богдан Бойчук - гол.

Росія. Завдяки перемозі над «Спартаком» (1:0) «Локомотив» достроково став чемпіоном країни. Тарас Михалик провів цей матч на лаві запасних. Загалом на його рахунку дев'ять матчів ліги за команду Юрія Сьоміна у поточному сезоні. З них сім - у стартовому складі і два повних.