Олександр Хацкевич: «Збір покаже наскільки Папа Гуйє потрібен «Динамо»

Динамо Київ 30 Червня, 10:07 1809
Олександр Хацкевич: «Збір покаже наскільки Папа Гуйє потрібен «Динамо»
Головний тренер «біло-синіх» розповів про перспективи Папа Гуйє, стосунки із Хачеріді, майбутнє Бойка та Коваля.

- Папа Гуйє відправився в Австрію, все ще перебуваючи на перегляді або вже з підписаним контрактом?

- Наскільки він потрібен «Динамо», покаже збір, в ході якого ми проведемо ще кілька спарингів, а в тренувальному процесі буде більше тактичної спрямованості. Поки я можу вам сказати, що Папа Гуйє пройшов медогляд і питань до нього у нас не виникло.

- Сенегалець підтримував форму, тренуючись з «Динамо» практично всю весну. У вас про нього склалася предметна думка?

- Я бачив його тільки в тренувальному процесі, а щоб судити, якою мірою він підходить команді, потрібно подивитися футболіста в іграх. На зборі випаде така можливість.

- У будь-якому випадку, Папа Гуйє навряд чи єдиний претендент на проблемну позицію центрального захисника. Рік тому, коли ми згадали в розмові Зурабу Очігаву, ви дали зрозуміти, що йому буде потрібно провести ще мінімум сезон в оренді, щоб дозріти для «Динамо». Дозрів?

- Те, що Очігава після повернення з «Олімпіка» тренувався з динамівським дублем, вже говорить багато про що. Якщо б ми бачили в ньому конкурента або заміну комусь з гравців пішли, він би, напевно, працював з нами. У кожного футболіста є свій рівень. А чи вирішить Зураб залишитися і грати за молодіжний склад або знову відправиться в оренду - йому вирішувати.

- Ще одне розчарування минулого сезону, мабуть Карлоса Самбрано. Ігор Суркіс каже, що ви дуже хотіли бачити цього футболіста в своїй команді, пам'ятаючи колишні його заслуги. Що, з вашої точки зору, пішло не так?

- Він, на жаль, не зумів через півроку повернутися на колишній рівень. Тому й брав участь лише в двох матчах за молодіжний склад.

- Є жаль, що розбіжності з Євгеном Хачеріді виявилися непереборними?

- Про Женю я вже багато говорив - і, напевно, не скажу нічого нового. Він втратив мотивацію і віру в партнерів - швидше за все, в цій ситуації йому було потрібне перезавантаження і новий виклик. Хачеріді й отримав його, підписавши повноцінний контракт з ПАОКом. Разом з тим наголошую, що у професійному відношенні у мене до гравця питань не було. Як футболіст він мене повністю влаштовував.

- Ви коментували протиріччя, які виникали з Хачеріді не дуже охоче, але після матчу з «Лаціо» в Лізі Європи повідомили, що футболіст відмовився вийти в кінці першого тайму на заміну. За щось подібне, до речі, недавно був вигнаний зі збірної Хорватії Нікола Калініч. Чи не цей випадок став точкою кипіння, після якої змінити ваше ставлення до гравця не в спортивному, а в людському відношенні стало неможливо?

- За людськими якостями мені Хачеріді не в чому дорікнути - у нас збереглися хороші стосунки. Тут, повторюся, проблема у відсутності мотивації. Десять років в одній команді, виграно чемпіонство і Кубок України. Зіграно безліч яскравих матчів. У «Динамо» він повністю реалізував себе, а для подальшого розвитку потрібно змінити обстановку. Важливо розуміти: Женя класний футболіст і хороша людина...

- І досить розумний хлопець. Неправі ті, хто стереотипно вважає його недалеким.

- Цілком з вами погоджуюся. Хачеріді дуже ерудований, багато знає. До речі про стереотипи: щоб грати на високому рівні, та ще й на такій відповідальній позиції, потрібно володіти не тільки футбольним, але і життєвим інтелектом. З цим у Жені усе в порядку.

- А що виявилося не в порядку у Александара Пантича?

- Він просто програвав конкуренцію іншим претендентам на цю позицію - Микиті Бурді, Тамашу Кадару, Артему Шабанову...

- Варіант з поверненням з «Бешикташа» Домагоя Віди за компанію з Денисом Бойко обговорювався насправді - чи це плід невгамовної фантазії моїх турецьких колег?

- Плід фантазії. З Домагоєм ми зберігаємо чудові стосунки і навіть спілкуємося час від часу. Можу вам точно сказати: в турецькому клубі проблем у Віди немає. У нього теж новий виклик, нова країна і новий чемпіонат. В «Бешикташі» він цілком щасливий. Але я, якщо бути до кінця чесним, від такого захисника не відмовився б! (Сміється).

- Бойко встиг до від'їзду з «Динамо» на альпійський збір залагодити формальності з колишнім клубом і підписати контракт. Однак крім нього у воротарській обоймі команди знаходяться Георгій Бущан, Артур Рудько, Володимир Маханьков і Максим Коваль, який повернувся з «Депортіво». Останній не полетів з командою до Австрії - значить, його знову чекає оренда?

- Коваль працює з молодіжною командою і займається своїм працевлаштуванням. Іншим чотирьом воротарям належить проявити себе на зборі.