Що відомо про третій єврокубковий турнір, який запускає УЄФА

Світовий футбол 14 Вересня, 09:52 1573
Що відомо про третій єврокубковий турнір, який запускає УЄФА
УЄФА схвалив створення третього єврокубкового турніру, який буде проводиться паралельно з уже існуючими Лігою чемпіонів і Лігою Європи.

Президент Асоціації європейських клубів Андреа Аньєллі повідомив, що УЄФА схвалив створення третього єврокубкового турніру. Що ж відомо про новий турнір, який з'явиться на «футбольній карті» планети:

Загальні відомості. Шанувальники діючих євротурнірів можуть спокійно видихнути, адже їх не скасують. Про формат та назву нового турніру нічого не відомо, але союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) включить його в календар сезону-2021/22.

За наявною інформацією, третій за силою після Ліги чемпіонів і Ліги Європи турнір буде називатися Кубком Європи, а в число його учасників увійдуть 32 команди.

Поява цього турніру дозволить скоротити склад учасників Ліги Європи з 48 до 32 команд, а також підвищити її привабливість у рекламодавців і уболівальників. Завдяки цьому загальна кількість учасників єврокубків з сезону-2021/22 буде становити 96 клубів.

Плюси та недоліки. Не важко передбачити, що новий єврокубок буде менш рейтинговим за Лігу Європи, а більшість команд-учасників стануть «третьосортними» за європейськими мірками. Цілком логічно, що фінансова частина Кубка чемпіонів буде ще більш скромною, ніж у Лізі Європи, тож вигідно продати євротурнір на медіаринку навряд чи вийде. Також не до кінця зрозуміло, в який день тижня будуть проходити матчі третього єврокубку. Якщо ж виділять окремий день, то це стане додатковим навантаженням для клубів, які будуть мати менше часу для відновлення сил.

Складається враження, що нова єврокубкова реформа покликана підвищити рейтинг Ліги Європи. Свій шанс «посмакувати» єврокубками зможуть команди, які ніколи туди б не потрапили через загальну сітку кваліфікацій, а від цього виграють і вболівальники команд, які побачать свої улюблені команди на євроарені, хоч і третьосортній.

Назад у минуле. З середини ХХ століття і до кінця 1990-х років проводилися три єврокубкових турніри - Ліга чемпіонів, Кубок УЄФА (пізніше перейменований в Лігу Європи) і Кубок володарів кубків, який був скасований в 1999 році. Був ще Кубок Кубок Інтертото - літній футбольний турнір, що проводився УЄФА в 1995-2008 роках серед європейських клубів, які не отримали путівки в Лігу чемпіонів або Лігу Європи. Переможці кубка (до 2007 року їх було 3, потім 11) отримували право брати участь в розіграші Кубка УЄФА.

Є великі підозри, що УЄФА не буде «придумувати велосипед» і піде старим шляхом, реформувавши та вдосконаливши Кубок володарів кубків, або поєднавши його з Кубком Інтертото. В будь-якому випадку, Україна має визначні досягнення в Кубку володарів кубку: лише п'ять команд вигравали цей турнір більше одного разу - і київське «Динамо» в їх числі. Пам'ятними для українців є 1975 і 1986 роки, оскільки саме тоді «динамівці» піднімали престижний трофей над головою.

Дуже важливо, щоб Кубок чемпіонів не пішов шляхом свого попередника. Якщо згадати історію, то КВК був скасований через тотальне зниження рівня учасників турніру в 90-і роки. Всі найсильніші команди перейшли у новостворену та реформовану Лігу Чемпіонів, що стало наслідком зниження доходів учасників. УЄФА прийняла рішення про відмову від подальших розіграшів Кубку, а в майбутньому даний турнір був об'єднаний з Кубком УЄФА.