Де і як ходять на футбол: «Динамо» в лідерах

Динамо Київ 24 Вересня, 11:40 1387
Де і як ходять на футбол: «Динамо» в лідерах
У цей ігровий уїк-енд сталося те, чого, здавалося б, навряд чи можна було очікувати. Друга ліга за середньою відвідуваністю перевершила першу. Однак, радіти навряд чи варто, адже з кожним наступним туром глядачів на трибунах стає все менше. Що буде, коли похолодає, навіть подумати складно.

Лідери люблять стабільність

«Львів» і «Карпати» спільними зусиллями зуміли створити шоу під назвою «львівське дербі». Чесно кажучи, перед поєдинком цих команд не вірилося в те, що він приверне на трибуни «Арени Львів» майже дев'ять тисяч уболівальників - відмінний як на теперішній час показник. Значить, і в Україні футбол може мати інтригу, і не тільки в класичному дербі «Динамо» - «Шахтар»!

Що стосується вітчизняних грандів, то вони знову не підвели, зумівши утримати глядацький інтерес на тому ж рівні, що і в попередніх турах. На «гірників» в домашніх матчах стабільно ходять більше шести тисяч глядачів, а на «Динамо» більше десяти. І це, незважаючи на не зовсім вдалий виступ «оранжево-чорних» і «біло-синіх» в єврокубках. Цього разу відзначимо також Полтаву, де місцевий уболівальник, напевно натхненний кінцівкою гри улюбленої команди в Лондоні з «Арсеналом», вирішив віддячити їй на матчі з «Зорею». Майже шість тисяч на полтавському стадіоні - це фантастика!Хлопці, ну це ж не 90-і ...

Дивно, як різко здала свої позиції по відвідуваності перша ліга. Адже поточний турнір цікавий, як ніколи. Команд, гру яких хочеться побачити, достатньо. І організація нині не в приклад 90-х років, і навіть 2000-м ...

Однак, так склалося, що в 10-му турі першої ліги матчі не проходили ні в Харкові, ні в Дніпрі, ні в Луцьку, і планка тут же впала. Якби не Івано-Франківськ, де на поєдинок «Прикарпаття» з «Агробізнес» прийшло чотири тисячі уболівальників, говорити про щось взагалі не було б сенсу. Відразу чотири зустрічі туру відвідали менше тисячі глядачів, а ще в двох - трохи більше тисячі. Правда, для Ковалівки така цифра дуже хороша. Зрозуміло, що увага шанувальників «Колоса» залучив гість - «Металіст 1925». Залишається сподіватися, що в 11-му турі харківські і дніпровські вболівальники знову порадують і прийдуть на трибуни.

Хмельницький локомотив

У другій лізі оптимізм викликала відвідуваність в групі «А», де своєрідним локомотивом в даному питанні виступили Хмельницький (на матч «Поділля» з «Вересом» прийшли 3 200 глядачів) і Тернопіль (2 800). Правда тернопільських уболівальників раніше на поєдинках місцевої «Ниви» було і більше.

Повертаючись до УПЛ, варто відзначити, що всього на трибуни в елітному дивізіоні завітали 33 856 глядачів, що в середньому становить 5 643 осіб на матчі. У першій лізі сім поєдинків туру зібрали в сумі 8 540 уболівальників, в середньому - 1 220 на одній грі.