Україна – Бахрейн: передматчева прес-конференція Андрія Шевченка

Збірна України 22 Травня, 16:37 236
Україна – Бахрейн: передматчева прес-конференція Андрія Шевченка
Головний тренер збірної України Андрій Шевченко відповів на запитання журналістів напередодні товариського матчу проти команди Бахрейну.

— Ми дуже раді повернутися до Харкова, — сказав Андрій Шевченко на початку спілкування зі ЗМІ. — Підходить до завершення наш перший збір у процесі підготовки до Євро-2020.

Від мене прохання до харків’ян прийти завтра на стадіон підтримати команду, для нас це важливо, 50 відсотків місць на арені можуть бути заповнені. Це товариський, але дуже важливий для нас матч, адже він є частиною підготовки до чемпіонату Європи.

У нас є втрати, два гравці вибули. У Буяльського серйозна травма, ми сподіваємося на його швидке одужання, але до Євро він не буде готуватися. У Корнієнка ангіна, він залишив розташування команди, я не бачив сенсу, щоб він перебував з нами в такому стані. Будемо дивитися, чи одужає він до другого збору. Решта гравців готується, у них проблем немає.

Невдовзі до нас доєднаються легіонери. За той час, що залишився, ми визначимося зі складом, який буде готуватися вже безпосередньо до матчів Євро.

— Чи розібрали ви збірну Бахрейну, чого очікувати від цієї команди?

— У цієї команди тренер — португалець, він працював із клубами та молодіжною збірною на батьківщині. Отже, це досвідчений, хороший тренер. Загалом у нас мало інформації, але нам потрібна ця зустріч як підготовка, тому ми більше націлені на власну гру.

У нас був дуже важкий період підготовки, хлопці перебувають під навантаженнями. Завтра можна буде зробити шість замін, я планую дати багатьом можливість зіграти. Ми шукали такого суперника на цю дату, щоб можна було адекватно оцінити стан після тижня важких тренувань. Підбирали спаринг-партнера під ті обставини, в яких ми перебуваємо. Хочемо провести завтра гідний поєдинок.

— Як ви вважаєте, перенесення Євро та минулі матчі проти топ-команд дають позитив чи негатив напередодні турніру?

— У кожному році завжди будуть плюси й мінуси, це нормальний футбольний процес. На клубному рівні це відчувається не так, а ось збірна у порівнянні з минулим роком сильно змінилася. Є конкуренція, але я дотримуюся своїх принципів, буде грати, той хто сильніший.

До першої офіційної гри ми проведемо три спаринги, буде можливість у всіх футболістів себе проявити. Для нас важливо, щоб провідні гравці були в хорошій формі. Чим більше здорових виконавців у нас буде, тим успішніше ми виступимо.

— На чому ви зараз робите акцент під час підготовки?

— Збір ми спланували так, щоб команда отримала навантаження, намагалися збалансувати стан гравців. Футболісти на початку збору склали тести, ми оцінили їхній стан, визначили програму підготовки. Комусь склали одну програму, іншим — другу, також були загальні тренування, націлені на тактичну підготовку. Вважаю, ми провели дуже хороший збір.

Завтра на нас очікує дуже важлива гра, ми маємо отримати інформацію, як вплинув цей збір на стан гравців.

— Збірна знову повернулася до Харкова. Що тут змінилося, чи задоволені ви, що перебуваєте тут?

— Як я вже казав, я дуже радий повернутися до Харкова. Тут створені ідеальні умови, команда почуває себе дуже добре. Є природа, хороше поле, тренажерний зал та всі умови для тренувань. Плюс харківська гостинність.

— Як вплинули на команду втрати очок в матчах відбору ЧС-2022?

— Це два різні турніри, важливо щоб команда переключилася на інший. Ми як тренери внесемо певні корективи. Є недоліки, які виявилися у трьох матчах кваліфікації ЧС-2022, насамперед, погана реалізація моментів. Але незважаючи на результат, вважаю, команда провела три хороші матчі.

Так, очки важливі, незалежно від того, з ким ти граєш, я звертав на це увагу гравців. Ніякого розслаблення не було, ми припустилися індивідуальних помилок в реалізації, але цей аспект ми підтягнемо. Зараз мундіаль відсуваємо вбік, потрібно провести три товариські гри з непоганою інтенсивністю, а потім поїхати на Євро й виконати там завдання, які перед нами стоять.

— Якою буде мета на Євро-2020?

— Ми маємо на меті принаймні вийти із групи, це буде пристойний результат для нас.

— Як ви оціните стан газону на ОСК «Металіст»?

— Загалом стан непоганий, помітно, що за ним доглядають, тут проводяться матчі. Сподіваюся, що завтра стан буде ще кращим.