Словаччина готова передати Україні винищувачі МіГ-29

Війна 12 Грудня, 21:41 147
Словаччина готова передати Україні винищувачі МіГ-29
Приготування можуть почати найближчим часом.

Словаччина готова передати Україні свої винищувачі МіГ-29, приготування для цього можуть початися найближчими тижнями. Про це сказав міністр закордонних справ Словаччини Растислав Качер. За його словами, про це зокрема йшлося на останній зустрічі із президентом України.

«Ми ще не передали вам МіГ-29, але готові це зробити. Ми говоримо з нашими партнерами у НАТО про те, як це зробити. Наш міністр оборони пояснив вашому президенту, як це можливо зробити. І, думаю, найближчими тижнями до Словаччини прибуде українська делегація і ми разом з американськими друзями будемо працювати над тим, щоб це стало реальністю… Я дуже оптимістично налаштований з цього приводу, думаю, це скоро відбудеться і літаки будуть в Україні».

МіГ-29 – радянський та російський багатоцільовий винищувач четвертого покоління, розроблений у 1970-х роках.

Водночас ремонтуватимуть зношену та пошкоджену на війні великокаліберну техніку союзники у Словаччині неподалік кордону з Україною – для більш оперативної її доставки з фронту та на фронт. Про це розповів німецьким виданням бригадний генерал бундесверу Крістіан Фройдінг, голова спецштабу Міноборони ФРН з України.

Центр розташований у передмісті Михайлівців за 25 км від кордону з Україною на ужгородському напрямку. Він створений за міжурядовою домовленістю Німеччини та Словаччини. Там відновлюватимуть німецькі САУ Panzerhaubitze 2000, яких Україна отримала тільки від Німеччини 14 одиниць.