Найдорожчі трансфери українців у клуби чемпіонату України – серед трійки кращих два вихованці «Динамо»

Динамо Київ 12 Лютого, 16:53 1225
Найдорожчі трансфери українців у клуби чемпіонату України – серед трійки кращих два вихованці «Динамо» | 19-27
Раніше клуби УПЛ не шкодували грошей не тільки на легіонерів.

Футбольний ринок в Україні років десять тому і зараз - це зовсім різні речі. Не потрібно бути великим експертом, щоб зрозуміти цю просту істину. Раніше клуби чемпіонату України витрачали мільйони на легіонерів різного ґатунку. Ще раніше це робили не тільки «Динамо» та «Шахтар», а й «Дніпро», «Металіст», «Арсенал», «Металург» Донецьк, «Чорноморець», «Ворскла» і так далі. «Динамо» завжди мало якісну академію на фоні інших команд УПЛ, тому ніколи особливих проблем з лімітом не мали. «Шахтар» знаходив клуби-донори, звідки переманював на свій бік молодих гравців. Академія запорізького «Металургу» дала чимало гравців для національної збірної України, що вже казати про той самий «Дніпро». Сьогодні мова піде саме про трансфери українців в українські клуби. Заздалегідь скажу, що в рейтингу не присутній бразильський донеччанин Марлос (який на момент трансферу в «Металіст» і в «Шахтар» не мав українського громадянства). Проте, присутній сербський слобожанець Марко Девич (а саме його перехід з «Металіста» в «Шахтар»), адже на той момент він вже декілька років як мав паспорт України та грав за національну збірну.

Найдорожчим українцем за якого заплатив клуб УПЛ став Дмитро Чигринський. Захисник «Шахтаря» повернувся до команди через рік після коштовного трансферу в «Барселону». В Іспанії Дмитра переслідували травми, що завадило йому проявити себе. Після повернення до стану гірників Чигринський знову продовжив травмуватися, а витіснити з позиції зумів тоді ще молодий Ярослав Ракицький. Потім був сезон у «Дніпрі» та 7 років гри в чемпіонаті Греції, де український захисник грає і до цього дня.

Другим у рейтингу йде Олександр Алієв, який теж повернувся до рідного клубу через рік після від'їзду. Причині різні, але, як і випадку з Чигринським, Алієв знову стати ключовим гравцем у рідних стінах не зумів. Також цей трансфер став найдорожчим зимовим придбанням київського «Динамо» в історії. Тому вдвічи прикро, що Олександр став менш професійно ставитися до своєї роботи та більше часу приділяти нічному життю. Останнім професійним клубом Алієва став казахстанський «Тараз» (2016 рік), а останнім клубом, з яким він грав у єврокубках став махачкалинський «Анжі».

Закривають трійку одразу два гравці, за яких у свій час заплатили по 7 млн євро - вихованець київського «Динамо» Денис Олійник та вихованець харківської школи футболу Олександр Гладкий. Денис був зіркою у «Металісті», тому амбітний «Дніпро», який тоді очолював Хуанде Рамос звернув увагу на українця. Саме за Хуанде Рамоса кар'єра Олійника й пішла на спад. Іспанець особливо не розраховував на гравця, тому через 3 роки, не залишивши по собі особливого сліду в команді Денис покинув Україну. Пізніше були вдалі роки у «Вітессі» та гра в Бундеслізі за «Дармштадт». Повернення в Україну до «Десни» та «Геліоса» були короткотривалими. Потім на 4 роки ексдинамівець засів у чемпіонаті Фінляндії й влітку 2022 року повернувся на батьківщину, де зараз грає за полтавську «Ворсклу». Щодо Гладкого, то майже вся його кар'єра пройшла в Україні. Олександр встиг пограти за всі топові команди чемпіонату, але найбільше зіграв саме за «Шахтар» - 185 матчів у всіх турнірах. Період у «Дніпрі» важко назвати вдалим за 31 гру нападник забив усього 4 м'ячі та 8 разів асистував партнерам по команді. Серед іноземних чемпіонатів в активі Гладкого є тільки турецький елітний дивізіон та перша ліга. З 2020 року повернувся до чемпіонату України, де протягом 2 років грав за луганську «Зорю». Влітку 2022 року Гладкий підписав контракт з одеським «Чорноморцем», за який у цьому сезоні провів 14 матчів (512 хвилин), результативними діями не відзначався.

Вся статистична інформація взята з порталу transfermarkt.

Найдорожчі трансфери українців у клуби УПЛ:

  • Дмитро Чигринський з «Барселони» в «Шахтар» за 15 млн євро (2010/11)
  • Олександр Алієв з «Локомотива» в «Динамо» за 8 млн євро (2010/11)
  • Денис Олійник з «Металіста» в «Дніпро» за 7 млн євро (2011/12)
  • Олександр Гладкий з «Шахтаря» в «Дніпро» за 7 млн євро (2010/11)
  • Владислав Супряга з «Дніпра-1» в «Динамо» за 6,5 млн євро (2018/19)
  • Марко Девич з «Металіста» в «Шахтар» за 5 млн євро (2012/13)
  • Євген Селезньов з «Шахтаря» в «Дніпро» за 5 млн євро (2009/10)
  • Руслан Ротань з «Дніпра» в «Динамо» за 4,2 млн євро (2005/06)
  • Олександр Воловик з «Металурга» Донецьк в «Шахтар» за 4 млн євро (2013/14)
  • Олексій Бєлік з «Шахтаря» в «Дніпро» за 3,6 млн євро (2008/09)
  • Костянтин Кравченко з «Дніпра» в «Шахтар» за 3,6 млн євро (2007/08)
  • Роман Зозуля з «Динамо» в «Дніпро» за 3,5 млн євро (2011/12)
  • Максим Коваль з «Металурга» Запоріжжя в «Динамо» за 3,1 млн євро (2010/11)
  • Дмитро Різник з «Ворскли» в «Шахтар» за 3 млн євро (2022/23)
  • Володимир Гуменюк з «Таврії» в «Дніпро» за 3 млн євро (2008/09)

Як ми можемо побачити з цього списку не цуралися платити гроші за українських футболістів найбільше у «Дніпрі» (6 гравців). «Шахтар» у рейтингу має 5 представників, «Динамо» 4. Найбільшими донорами в цьому списку є «Шахтар», який має 3 представників. І дійсно проявити себе в футболці гірників, у ті часи, українцю було вкрай складно, особливо, якщо ти граєш у нападі.

Владислав Омельченко

Інші статті автора: