Світовий футбол 14 Грудня, 00:02 13636
«Шахтар» програв з хокейним рахунком, «Антверпен» перестріляв «Барсу», «Мілан» вибив «Ньюкасл» із єврокубків - результати матчів ЛЧ | 19-27
Відбулися заключні матчі 6 туру групового етапу Ліги чемпіонів-2023/24.

РБ Лейпциг - Янг Бойз 2:1

• Голи: 1:0 - 51 Шешко, 1:1 - 53 Коллі, 2:1 - 56 Форсберг

Црвена Звезда - Манчестер Сіті 2:3

• Голи: 0:1 - 19 Гемілтон, 0:2 - 62 Бобб, 1:2 - 76 Хван Ін Пом, 1:3 - 85 Філліпс (пен), 2:3 - 90+1 Катай

Антверпен - Барселона 3:2

• Голи: 1:0 - 2 Вермерен, 1:1 - 35 Торрес, 2:1 - 56 Янссен, 2:2 - 90+1 Гую, 3:2 - 90+2 Іленіхена

У цьому матчі в групі Шахтаря турнірної інтриги не було. Вона полягала хіба в тому, чи зуміє Антверпен набрати бодай якісь очки у груповому турнірі, адже команда Марка ван Боммеля була єдиною, хто програв усі 5 попередніх поєдинків. Хаві випустив експериментальний склад, давши шанс, зокрема, 17-річного правому захиснику Ектору Форту. І вже на 2-й хвилині «блаугранас» пропустили – Пенья невдало віддав на Ромеу, той намагався дістати м'яч, але втратив м'яч на лінії свого штрафного. Вермерен потужним ударом у ближній кут вивів Антверпен уперед.

Барса відігралася ще в першому таймі. Ямал класно побачив ривок Торреса, віддав у центр штрафного, а Ферран пробив повз кіпера. 1:1 – підсумок першого тайму. На старті другої половини Антверпен знову забив, але гол скасували через офсайд. Тут же Серхі Роберто отримав червону картку, однак після перегляду VAR арбітр змінив рішення – жовта.

Бельгійці таки забили другий гол. Знову помилився Ромеу, невдалою грою якого поблизу свого штрафного скористався Янссен. Барса зрівняла у доданий час зусиллями Гіу, але встигла пропустити втретє. 3:2 – Антверпен набрав перші очки в груповому турнірі ЛЧ. Барселона, попри поразку, фінішувала першою.

Порту - Шахтар 5:3

• Голи: 1:0 - 9 Галену, 1:1 - 29 Сікан, 2:1 - 43 Галену (пен), 3:1 - 62 Таремі, 3:2 - 73 Еустакіо (автогол), 4:2 - 76 Пепе, 5:2 - 82 Консейсао, 5:3 - 88 Егіналду

Хаотичний старт матчу завершився провалом Шахтаря на 9-й хвилині. Донеччани провалили лінію офсайду і дали Егіналду віддати Галену на порожні ворота. Бразилець став справжнім жахіттям «гірників» – всі свої 3 м'ячі цього розіграшу ЛЧ забив саме у ворота Різника.

Шахтар перехопив ініціативу, зрівнявши рахунок зі скандалом. Степаненко запустив Зубкова по флангу, і асистент румуна Іштвана Ковача підняв прапорець щодо офсайду. Головний рефері не давав свистка, захисники Порту зупинились, а от Зубков прострілив на Сікана – 1:1. Повтор чітко доводить відсутність офсайду, тому протести португальців призвели лише до жовтих карток.

На жаль, українці не втримали рівний рахунок до перерви. Той-таки Галену забив з допомогою рикошету від Бондаренка.

Після відпочинку Шахтар не зміг зачепитися за надію. Таремі повернув Порту комфортну перевагу з передачі кого? Знову Галену. Еустакіо зрізав удар Сікана у власні ворота, але й тут інтригою не запахло. 40-річний «дідусь» Пепе замкнув кутовий від «клятого» Галену (2 голи+2 асисти у цьому матчі). Франсішку Консейсау (син тренера Порту) довів справу до розгромних 5:2.

Келсі трішки підсолодив «пігулку поразки», але підопічним Пушіча таки доведеться спускатися в Лігу Європи.

Атлетіко - Лаціо 2:0

• Голи: 1:0 - 6 Грізманн, 2:0 - 51 Ліно

Атлетіко і Лаціо в очній зустрічі вирішували, хто з них фінішує у квартеті Е на першому місці. Команду Дієго Сімеоне влаштовувала і нічия, але вона поставилася до свого домашнього завдання з великою відповідальністю. Антуан Грізманн забив швидкий м'яч, який дозволив господарям контролювати подальшу ситуацію. Якщо в першому випадку Самуель Ліно записав на свій рахунок асист, то на початку другого тайму він став уже повноцінним автором голу. Вкотре в цьому сезоні «орли» пропустили одразу після перерви – ця вразливість продовжує залишатися прокляттям Мауріціо Саррі.

Водночас назвати гру римлян беззубою аж ніяк не можна – в Іммобіле, Гендузі та Дзакканьї були непогані моменти для взяття воріт, але вони ними не скористалися. У підсумку Атлетіко із запасом захистив перше місце в групі Е.

Селтік - Феєнорд 2:1

• Голи: 1:0 - 33 Пальма (пен), 1:1 - 82 Янкуба, 2:1 - 90+1 Лагербільке

У паралельній зустрічі ані в Селтіка, ані у Фейєнорда не було турнірної мотивації – шотландці вже ніяк не могли покинути останнє місце в групі, в нідерландці вже втратили можливість пробитися в плей-офф Ліги чемпіонів. При цьому «кельти» хотіли здобути першу перемогу в груповому етапі – і вони її здобули. У першому таймі Раміз Зеррукі порушив правила проти Ліама Скейлза, і Пальма впевнено реалізував пенальті, а вже в компенсований до другого тайму час, після того, як Фейє зрівняв рахунок, команда Брендана Роджерса вдало розіграла кутовий. Захисники гостей забули на дальній штанзі Густава Лагербільке, за що й поплатилися. Так Селтік голосно грюкнув дверима наостанок.

Боруссія Дортмунд - ПСЖ 1:1

• Голи: 1:0 - 51 Адеємі, 1:1 - 56 Емері

Дортмундська Борусія, яка достроково забезпечла собі місце в плей-офф Ліги чемпіонів, вдома не дозволила ПСЖ спокійно здобути путівку в наступний раунд. Німецький клуб і взагалі відкрив рахунок.

На старті другого тайму Адеємі зумів пробити Доннарумму. Однак парижани швидко на це відповіли результативним ударом Заїр-Емері.

Ньюкасл - Мілан 1:2

• Голи: 1:0 - 33 Жоелінтон, 1:1 - 59 Пулішич, 1:2 - 84 Чуквуезе

У паралельному матчі Ньюкасл вдома бився за потенційну путівку в плей-офф Ліги чемпіонів із Міланом. Обох команд влаштовувала тільки перемога.

Англійці активно розпочали матч. І на 33 хвилині Жоелінтон трохи правіше від центру воріт з лінії штрафного класно (і з погляду з боку дуже легко, як на тренуванні) відправив м'яч у дальній верхній кут воріт Меньяна.

На старті другого тайму на гол господарів у складі Мілана відповів Пулішіч. Після прострілу з лівого флангу від Леау та пасів у дотик Томорі (який був у центрі штрафного) і Жиру, який уже з лівої частини штрафного повернув м'яч знову у центр карного ще ближче до воріт на американця. Останній не схибив і зрівняв цифри на табло.

А вже під кінець гри Чуквуезе з правого кута штрафного майданчика класно пробив у дальній верхній кут воріт Дубравки і приніс перемогу Мілану.

У підсумку Борусія Д виграла групу F, яку ще назвали групою смерті, – 11 очок. В активі ПСЖ 8 балів і друга сходинка, а також путівка в плей-офф Ліги чемпіонів. Французи випередили Мілан за додатковими показниками, які теж здобули 8 очок. Але італійці продовжать виступи в Лізі Європи. Ньюкасл із 5 пунктами прощається з єврокубками.