«Легенди українського футболу» – переможці «Зимового благодійного Кубку-2023»

Футбол України 23 Грудня, 11:50 867
«Легенди українського футболу» – переможці «Зимового благодійного Кубку-2023» | 19-27
22 грудня, в столиці України, в місті Києві, напередодні різдвяних та новорічних свят, вже за традицією відбувся «Зимовий благодійний Кубок». Девіз турніру – подаруй дітям-переселенцям та дітям Героїв України свято!

Діти-переселенці приїхали на турнір з Луганської та Донецької області. Також на “Зимовому благодійному кубку” були присутні діти полеглих захисників України, представників фанатських рухів Донецька, Луганська та Києва.

Ну а самі футзальні баталії розгорнулися в самому центрі столиці спорткомплексу Університету імені Михайла Драгоманова.

Організаторами футбольного турніру виступили:Інформаційне агентство «Центр новин», Українська асоціація футболу, Благодійний фонд “Загартовані серця” та Збірна журналістів України.

Благодійний турнір відбувся за підтримки групи “Нафтогаз Україна”.

• Інформаційні партнери турніру: телеканали Прямий, Xsport, видання FootBoom, Sport.ua, Football.ua, Трибуна, Український футбол, FootballHub, 1927.kiev.ua. та 4 студія.

У боротьбі за головний трофей зійшлися чотири колективи: Легенди українського футболу, Збірна “Нафтогазу”, Збірна журналістів України та Збірна зірок кіно.

Найбільш зірковий склад вдалося зібрати “легендам”, а саме: Олександр Алієв, Олександр Кучер, Андрій Воробей, Ігор Жабченко, Святослав Сирота, Євген Хачеріді, Олег Шевченко. Керував діями зіркового складу заслужений тренер України Олексій Михайличенко.

Олександр Кучер:

«Давно не грав, скучив за футболом. Для мене зажди велика честь вдягнути форму збірної України, тим більше на благодійному турнірі в підтримку діток. Будемо грати та віддавати всі сили… Вважаю, що такі турніри потрібні в цей час. Дітки вже й так натерпілися дуже багато. Ми маємо шанс підтримати їх: можливо це буде якась моральна віддушина і, звісно, матеріальна».

Олександр Алієв:

«Я трішки погладшав, тому відчуваю, що футбольна форма збірної України дещо замала, але все нормально. Коли виникає можливість взяти участь в благодійних матчах, питаю дозволу у своїх командирів, вони розуміють важливість та соціальну складову подібних заходів тому йдуть назустріч. Тим більше цей турнір для діток-пересленців, діток-сиріт, батьки яких загинули захищаючи Україну. Дуже хочу забити сьогодні».

Олексій Михайличенко, перший віце-президент УАФ:

«Цей турнір – надзвичайно важливий захід. Прикро, що їх дитинство проходить в цей важкий час і потрібно зробити все від нас залежне, щоб принаймні трошки полегшити їм життя. Впевнений, що сучасні діти будуть набагато сильніші, могутніші, дружніші ніж були ми. Ці часи їх загартують ще більше і вони зможуть зробити Україну ще гарнішою, зробити те, чого не встигли ми. Хочу побажати мирного Нового року та подякувати всім хто допомагає нашим діткам – чужих діток немає».

Ольга Витак, шеф-редактор Інформаційного агентства «Центр новин», головний тренер збірної журналістів:

«Дякую діткам, що сьогодні ви з нами. Дякую командам – цей Кубок проходить з 2014 року і ми традиційно збираємось саме в цьому чудовому залі Драгоманова. Дякую Українській асоціації футболу за те, що постійно долучається та підтримує наших діточок-переселенців, наших діточок-сиріт… Окремо хочу подякувати нашому Спонсору, без якого це свято не відбулося б – це група компаній “Нафтогаз України”. Вони допомогли з організацією та підготували всім діточкам подарунки. Слава Україні!».

Перед учасниками турніру Державний Гімн України виконала найкраща співачка футбольної України Юлія Цюпило.

Формат турніру передбачав два півфінали, матч за третє місце та фінал. Регламент гри: 2 тайми по 12 хвилин.

Збірна Нафтогазу – Збірна журналістів України 2:4

Перший півфінал пройшов за переваги журналістів, гру яких вів Андрій Столярчук – відомий телекоментатор та за сумісництвом капітан збірної. Нафтогазівці відповідали гострими контратаками, зокрема після одного з таких контрвипадів журналістів підстрахувала стійка воріт! Єдиний влучний удар у першому таймі завдав гравець журналістів Ельдар Шульга, а на початку другого тайму перевагу подвоїв Олександр Пузик. Невдовзі Олександр додав до свого доробку ще й гольовий асист – на Столярчука. Четвертий гол за збірну ЗМІ оформив одесит Леонід Францескевич – 4:0. Проте суперник не опустив руки, боровся до кінця і відіграли два м’ячі – на більше не вистачило часу.

Збірна зірок кіно – Легенди українського футболу 0:5

Легенди українського футболу продемонстрували справжній майстер-клас. Підопічні Олексія Михайличенка вже на п’ятій хвилині вели з рахунком 3:0! На другій хвилині відзначився Олександр Алієв, ще за дві хвилини забив Олександр Кучер, а ще через хвилину гол у свій актив записав Андрій Воробей. Потім настав час дублів. Алієв свій другий гол оформив ще до перерви, а на початку другого тайму другий результативний удар підкорився і Воробею – 5:0.

Після фінального свистка представник збірної зірок кіно Ігор Циганик не стримував емоцій:

«За рахунку 0:4 не поставили чистий пенальті на нашу користь. Вбили команду, ми могли переломити гру. А так – голові опущені, нема слів», – зізнався відомий журналіст.

МАТЧ ЗА ТРЕТЄ МІСЦЕ

Збірна Нафтогазу – Збірна зірок кіно 1:1 (4:2 – по пен.)

«Бронзовий матч» вийшов бойовим та безкомпромісним, а переможця довелось визначити за допомогою серії пенальті. Микола Бут вивів Збірну зірок кіно вперед, але Максим Булава ще до перерви відновив паритет – 1:1. У другому таймі команди діяли на зустрічних курсах, але голів не забивали.

Героєм серії пенальті став голкіпер нафтогазівців Олексій Пузік, продемонструвавши чудову реакцію. У підсумку перемога Збірної Нафтогазу у футбольній лотереї – 4:2.

Олег Хлус, капітан Збірної «Нафтогазу»:

«Третє місце – це результат. Ми зібралися буквально перед турніром, тому команда була не зіграна. Більшість хлопців працюють в кабінетах, головою, тому десь не вистачило фізики, тактичних моментів, зіграності. Будемо частіше збиратись, більше тренуватись, та покращувати результати. В наступному році обов’язкове приїдемо і будемо вже змагатися за перше місце з легендами. На те й ми «Нафтогаз», щоб рухатись тільки вперед».

ФІНАЛ

Легенди українського футболу – Збірна журналістів України 8:5

Фінал вийшов найбагатшим на забиті голи та повністю виправдав свій статус. Легенди грали першим номером домінували, проте журналісти змогли дати справжній бій професіоналам та зберігали інтригу майже до кінця. І це при тому, що вже на стартових хвилинах команда Михайличенка забила двічі – відзначились Алієв та Воробей. Але у журналістів знайшовся свій голеадор, Ельдар Шульга спочатку скоротив рахунок, а потім і зрівняв його – 2:2. Перестрілка продовжилась. На другий гол Алієва (на добиванні після удару Воробея) відповів Францескевич – 3:3. І все ж на перерву легенди пішли переможцями, забив Воробей після передачі Кучера – 4:3.

На початку другого тайму перевага професіоналів виросла до двох голів (знову відзначився Воробей), після чого журналісти залучили секретну зброю, випустивши п’ятим польовим зовсім юного сина Олега Ящука – Кирила. Завдяки командним зусиллям журналісти двічі були близькими до камбеку (4:5 та 5:6), в атаку підключався навіть голкіпер Ярослав Твардовський, але у підсумку переміг досвід – 8:5.

Легенди українського футболу – переможці “Зимового благодійного Кубку – 2023”!

Перед початком церемонії нагородження усі діти отримали від спонсора групи «Нафтогаз-Україна» та організаторів Зимового благодійного кубку новорічні подарунки: професійну футбольну форму, солодке та спортивне спорядження.

Нагороджували учасників “Зимового благодійного кубку”: легендарний ексзахисник “Динамо”, та збірної України Євген Хачеріді, представник групи “Нафтогаз-Україна” Григорій Аніщенко та шеф-редактор ІА “Центр новин” Ольга Витак.

Індивідуальні призи отримали:

• Кращі арбітри: Владислав Грицай та Артем Гординський
  • Кращий захисник: Ігор Жабченко (Легенди українського футболу)
  • Кращий нападник: Микола Бут (Збірна зірок кіно)
  • Кращий голкіпер: Олег Шевченко (Легенди українського футболу)
  • Кращий півзахисник: Максим Булава (Збірна “Нафтогазу”)
  • Кращий бомбардир (7 м’ячів): Андрій Воробей (Легенди українського футболу)
  • Кращий гравець за участю глядачів: Арам Арзуманян (Збірна “Нафтогазу”)
  • Джокер турніру: Кирило Ящук-молодший (Збірна журналістів України)
  • Кращий гравець: Ельдар Шульга (Збірна журналістів України)
  • Медіа-захисники України: Олександр Алієв (Легенди українського футболу) та Олег Ящук (Збірна журналістів України)
  • Кращий тренер турніру – Святослав Сирота
  • Благодійний турнір відбувся за підтримки групи “Нафтогаз Україна”.
  • Пряма трансляція турніру відбулась на YouTube-каналах: X-sport та ІА “Центр новин”.

Нагадаємо, триває збір коштів для будівництва та встановлення дитячо-спортивного майданчика в Будинку дитини №1 м.Львова, де проживають діти-сироти із Східної України. Організатори вже зібрали 300 тис грн., необідно зібрати ще 636 тис грн. Просимо усіх читачів долучатися до благодійної акції. Усі благодійники, які зроблять донат зможуть виграти подарунок футболку та м’яч з автографами гравців збірної України. Пам’ятайте, що тільки разом ми робимо добра для наших дітей і наближаємо перемогу України!!!

Довідка: «Зимовий благодійний Кубок» – подаруй дітям-переселенцям та дітям-сиротам свято – щорічний турнір, який об’єднав між собою політиків, журналістів, зірок шоу-бізнесу та підприємців для допомоги дітям. Щорічно перед новорічними святами діти із соціально незахищених категорій та діти-переселенців отримають від організаторів турніру та спонсорів новорічні подарунки та спортивне спорядження.