ФІФА вводить технічні поразки за расизм і дискримінацію

Світовий футбол 12 Липня, 11:42 775
ФІФА вводить технічні поразки за расизм і дискримінацію
Президент організації Джанні Інфантіно має намір строго боротися з утиском основних прав людини.

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) розробила новий Дисциплінарний кодекс, одним з нововведень якого є розширення прав арбітрів матчів.

Президент організації Джанні Інфантіно наполягав на введенні відповідальності за прояв расизму і дискримінації з боку учасників матчу або уболівальників. Після консультацій з шістьма конфедерациями футболу і пов'язаними з ними організаціями, фахівці ФІФА розробили новий варіант дисциплінарних стягнень.

Відтепер пропонується наділити арбітрів правом зупиняти матч в разі прояву расизму або дискримінації і зараховувати команді-порушниці технічну поразку. Що правда, система покарання буде включати в себе трьохетапну процедуру - спершу рефері повинен буде публічно вимагати припинити порушення, потім, якщо це не матиме позитивних наслідків, призупинити матч і пояснити, що подібне категорично неприйнятно. У разі повторного прояву після перших двох заходів, арбітр буде наділятися можливістю достроково завершувати матч і зараховувати технічну поразку команді-порушниці.

Крім того, ФІФА хоче посилити відповідальність для гравців за прояв расизму, збільшивши дискваліфікацію за такі порушення з 5 до 10 матчів.

Новий Дисциплінарний кодекс спочатку буде застосовуватися в змаганнях, що проводяться безпосередньо під егідою ФІФА, тобто в поєдинках відбіркового циклу на чемпіонат світу-2022.