Україна - Словенія 2:0. Післяматчевий огляд словенської преси

Збірна України 15 Листопада, 09:04 4297
Україна - Словенія 2:0. Післяматчевий огляд словенської преси | 19-27
UA-Футбол представляє огляд словенської преси після матчу Україна - Словенія.

Словенська преса досить оперативно відреагувала на поразку своєї головної футбольної команди у плей-офф відбору на Євро-2016. Що цікаво, великої трагедії словенці з поразки не роблять, розуміючи при цьому, що відігратися у матчі-відповіді буде практично неможливо.

«Два голи словенцям у Львові», – з таким заголовком пише про матч провідне спортивне видання країни sport-tv.si.

«Перший матч раунду плей-офф відбору на Євро-2016 збірна Словенії програла Україні 0:2. На 22-й хвилині відзначився Андрій Ярмоленко, а на 54-й - Євген Селезньов. Матч-відповідь відбудеться у вівторок у Мариборі на стадіоні «Людскі сад».

Словенська футбольна команда в Мариборі буде вирішувати складну задачу. У Львові на очах президентів обох країн Петра Порошенка і Борута Пахора словенці отримали істотний розрив. Він міг бути ще більшим, але і без того вони не досягли бажаної мети. Серед іншого, вони не завдали жодного удару у площину воріт. Українці цілком заслужено перемогли, але словенці можуть скаржитись на деякі невикористані можливості, особливо у першому таймі.

Тренер Сречко Катанєц обійшовся без сюрпризів, довірившись перевіреним футболістам. Зокрема, Мішо Бречко замінив на правому фланзі оборони Андража Струну.

Українці розраховували розпочати гру зі стартового штурму, однак він не приніс бажаного результату. Лише на 22-й хвилині після розіграшу кутового м'яч потрапив до Андрія Ярмоленка і той при недостатньо активному спротиві словенської оборони з правого кутка воротарського майданчика пробив у дальній кут воріт.

На 27-й хвилині спочатку пощастило Словенії, коли Денис Гармаш з вигідного становища погано розпорядився м'ячем, а з іншого боку – одразу ж Йосіп Ілічіч вийшов на ударну позицію і метрів з 15-ти пробив вище воріт.

На 29-й хвилині був хороший шанс у Мілівоє Новаковіча, але він не очікував такого подарунку і розгубився перед українським голкіпером. А п'ятьма хвилинами по тому Хандановіч порадував своїх уболівальників, впоравшись з ударом Сергія Рибалки з рикошетом від Гармаша.

Другу половину матчу Україна розпочала більш, ніж серйозно і вже на 54-й хвилині подвоїла перевагу. Артем Федецький обіграв Бояна Йокіча, після чого прострілив повз голкіпера на дальню штангу, де Євген Селезньов зробив рахунок 2:0.

Буквально через три хвилини після цього українці мали ще один шанс, але Хандановіч витягнув небезпечний удар Гармаша головою з близької відстані. Після цього мали шанси забити Євген Селезньов на 69-й хвилині, Євген Хачеріді на 74-й та Євген Коноплянка на 90-й, коли з вигідної позиції в межах карного майданчика не влучив у ворота», – пише sport-tv.si.

Відбір Євро-2016. Україна - Словенія 2:0. Післяматчевий огляд словенської преси - изображение 1

«Після двох отриманих ударів у Львові виступ Словенії на ЧЄ залишається (нереальним) бажанням», – пише сайт 24ur.com, який має досить потужну спортивну секцію.

«Після першої половини плей-офф за вихід до майбутнього чемпіонату Європи між Україною та Словенією у Львові більш задоволеними залишились господарі поля. Українці перед матчем-відповіддю в Маріборі отримали два м'ячі переваги.

Матч на «Арені Львів» був більш прихильний для господарів поля, які в першій же атаці продемонстрували, що саме вони хочуть грати у Франції. Андрій Ярмоленко справа небезпечно прострілював у карний майданчик збірної Словенії, але В'ячеслав Шевчук не зумів переграти Саміра Хандановіча. Вперше серйозно вступати у гру Хандановічу довелося на 16-й хвилині, коли здалеку завдавав удару Артем Федецький. Цей удар з-за меж карного майданчика був небезпечний тим, що м'яч після рикошету змінив траєкторію, але голкіпер зумів зреагувати і перевести його на кутовий. Це був 80-й матч Хандановіча у футболці збірної Словенії.

Тиск збірної України окупився на 22-й хвилині, коли після подачі з правого флангу Ярмоленко одним фінтом обіграв Ясміна Куртіча і Рене Крхіна і не сильним ударом вразив ворота безпорадного Хандановіча. Перші 25 хвилин ігрового часу повністю були за Україною, що відобразилося у 61% володіння нею м'ячем.

Свою першу нагоду словенці створили аж на 27-й хвилині, коли Вальтер Бірса навісив на голову Мілівоє Новаковічу, звідки м'яч просто впав на ногу Йосіпу Ілічічу, який з вигідної позиції не влучив у ціль. Буквально через хвилину Бірса сам мав нагоду, але опинившись на ударній позиції, пробив у руки Андрію П'ятову. Українці в цей проміжок гри провели всього три контратаки, однак під завісу першого тайму знову перейшли до атакувальних дій - і на 39-й хвилині Хандановіч знову демонстрував клас після прострілу в голову Гармашу.

Після перерви перший момент мав Ясмін Куртіч на 49-й хвилині, однак краще б на його місці був хтось інший, який би краще розпорядився епізодом. Українці ж отримали першу реальну спробу збільшити перевагу в рахунку на 54-й хвилині, і Євген Селезньов забив другий гол. Це був великий провал словенської оборони і голкіпера, так як Селезньов відправляв м'яч на дальній штанзі у порожні ворота.

На 57-й хвилині рахунок мав ставати 3:0, однак після пострілу Дениса Гармаша з близької відстані врятував Самір Хандановіч. До кінця матчу господарі поля мирно контролювали хід матчу і, попри тиск словенців, не дали їм жодного шансу. Тренер Сречко Катанєц наприкінці матчу намагався за допомогою замін освіжити гру, однак цього було недостатньо для бодай одного голу у Львові. У підсумку Україна виграла 2:0», – резюмує 24ur.com.

Портал siol.net акцентував увагу на грі збірної України: «Українська рапсодія замість нових словенських казок».

«Футболісти збірної Словенії після поразки у Львові з рахунком 0:2 загнали себе у невигідне становище. Від Франції її відділяє лише диво у Маріборі. Перемоги заслуговує Україна, Словенія ж показала занадто мало.

Матч у Львові мав стати футбольним фестивалем, але події паризької чорної п'ятниці внесли свої корективи. Перед матчем відбулась хвилина мовчання, і перші хвилин десять гри команди провели також у тиші. Але потім 35 тисяч українських вболівальників швидко прийшли до тями. Вперше словенський журналіст (автор матеріалу – Р.Р.) на власні очі побачив танець: «Хто не скаче, той словенець! Гей, гей, гей!». У відповідь з гостьової трибуни пролунало: «Ми словенці!». У такій послідовності дана сцена повторювалась час від часу протягом усього матчу.

Словенський тренер Сречко Катанєц мужньо вирішив грати на атаку, випустивши на вістрі Йосіпа Ілічіча і Мілівоє Новаковіча. Однак довелося довго чекати від них небезпечних ударів. Господарі ж поля створили натиск з першої секунди і полетіли вперед на швидких крилах, які уособлювали практично непереможні Андрій Ярмоленко і Євген Коноплянка. Словенська оборона намагалася закрити всі діри, однак вони є кращими креативними футболістами України на сьогодні.

Крім цього, Словенія грала проти сильної укомплектованої команди, яку додатково гнала вперед думка про помсту за фіаско 1999-го року і неприваблива війна у своїй країні, яка ніколи не приносила нічого доброго.

Українці на лівому фланзі влаштували автомагістраль, на якій панував Євген Коноплянка. Він виконував всі гострі передачі, у тому числі ту, яка призвела до кутового на 22-й хвилині, після розіграшу якого Андрій Ярмоленко, не зважаючи на спроби перешкодити Боштьяна Цесара, Рене Крхіна і Ясміна Куртіча, вразив дальній кут воріт Саміра Хандановіча.

Потім були втрачені можливості Новаковіча та Ілічіча, небезпечний удар Сергія Рибалки на 35-й хвилині і гол Євгена Селезньова на початку другого тайму. При цьому в повітрі запахло офсайдом, але шведський рефері прийняв інше рішення.

Сречко Катанєц намагався врятувати гру за допомогою замін, але результат не змінився. 2:0 - і тепер в Маріборі словенці будуть намагатись підкоригувати підсумковий результат. Франції два роки тому в Парижі це вдалося після виїзних 0:2, але це вже інша історія…», – пише siol.net.