Євген Гресь: «З вільними агентами «Динамо» так і буде перебувати в якомусь вільному плаванні»

Динамо Київ 20 Жовтня, 15:09 653
Євген Гресь: «З вільними агентами «Динамо» так і буде перебувати в якомусь вільному плаванні»
Відомий журналіст підбиває статистичні підсумки домашньої поразки «Динамо» від «Бенфіки» (0:2) у матчі 3-го туру групового етапу Ліги чемпіонів.

«Вільне плавання... У цьому єврокубковому сезоні від матчу до матчу «Динамо» стає, в загальному, на одні і ті ж граблі. Не реалізовує свої стовідсоткові моменти і пропускає голи. Всі ми настільки захопилися аналізом гри команди в атаці, що випустили з уваги головний компонент в діях киян в минулих сезонах - надійність в обороні...

У поточному сезоні «Динамо» пропускає в середньому 0,93 м'яча за гру, в двох попередніх було 0,62. У нинішньому сезоні «Динамо» провело на нуль тільки 27% своїх поєдинків, а до цього було 62%. У минулому розіграші Ліги чемпіонів біло-сині в п'яти поєдинках з восьми зберегли свої ворота на замку, від цього, взагалі-то, команда і танцювала. А зараз взагалі не танцює.

Помітно зросла кількість ударів по воротах «Динамо» і, перш за все, ударів з меж штрафного майданчика, куди раніше важко було просто зайти - не те що зустрітися там з м'ячем. У ключових поєдинках минулого сезону кияни здійснювали в середньому по 16 втрат на своїй половині поля, а тепер роблять це по 21 разу. Рік тому лише 8% швидких атак суперників приводили до загрози нашим воротам, а зараз динамівці до цього не готові - як наслідок, цей показник виріс в два рази.

Добре, що футболісти «Динамо», як і раніше багато бігають і зберігають своє обличчя. Хоча часом вони нав'язують боротьбу не стільки супернику, скільки м'ячу, тому ми знову змушені піднімати питання про кваліфікацію нинішніх гравців команди. Особливо це стосується центральних півзахисників. Ось їх середні показники ТТД в поточній Лізі чемпіонів з розрахунку на 90 хвилин. У дужках - брак.

Денис Гармаш - 86 (32%)

Сергій Сидорчук - 80 (28%)

Сергій Рибалка - 77 (18%)

Микита Корзун - 76 (21%)

Віталій Буяльський - 63 (25%)

Валерій Федорчук - 42 (40%)

По воротах били тільки троє з них, причому 6 пострілів з 11-ти в активі Гармаша. В обведення йшли тільки четверо, при цьому 12 з 21-го обігравання в активі Гармаша. Вшістьох вони виконали 10 гострих передач в трьох матчах!

Можна, звичайно, привести статистку центральних півзахисників «Шахтаря». Наприклад, Фреда, який в середньому за гру робить в цьому сезоні по 135 ТТД (брак - 15%). Але Фреда свого часу купили за 15 мільйонів євро...

За Сергія Реброва «Динамо» витратило на нових гравців трохи більше 20 мільйонів. А продало майже на 60. Це якщо вірити даним transfermarkt. За цей час вісім гравців прийшли в команду в якості вільних агентів, але за результатами, досягнутими з «Динамо» в Лізі чемпіонів, Ребров поступається лише одному наставнику...

Звичайно, це не знімає з тренера відповідальності за результат. Вчора найбільше вразила гра команди в дебюті матчу. У стартові 15 хвилин кияни зробили всього 102 ТТД з браком в 35% і програли супернику 69% єдиноборств. Футболісти «Бенфіки» в цей проміжок гри володіли м'ячем 72% часу, зробили дев'ять обводок і завдали чотири удари...

Колись швидкі голи були візитною карткою самого «Динамо», при цьому Сергій Ребров в Лізі чемпіонів і сам не раз відкривав рахунок на початку гри. А в цьому сезоні кияни тільки в одному поєдинку з 15-ти відзначилися до 15-ї хвилини. Чому вони так важко починають матчі?

Питань багато, але в будь-якому випадку всім нам потрібно трохи зменшити свої апетити, набратися терпіння і дочекатися, поки структура «Динамо» виховає нову плеяду талановитих гравців. Тому що з вільними агентами ми так і будемо перебувати в якомусь вільному плаванні», - написав Гресь на своїй сторінці в Facebook.