Біло-синє світло в кінці тунелю

Динамо Київ 31 Жовтня, 12:48 552
Біло-синє світло в кінці тунелю
Оглядач газети «Команда» Євген Гресь аналізує прогрес у грі київського «Динамо» в останніх матчах.

«У двох останніх матчах «Динамо» забило стільки голів, скільки в шести попередніх іграх. Причому п'ять із них влетіло у ворота «Зорі», яка більше двох м'ячів не пропускала рівно рік - з жовтня 2015-го. Безумовно, два в деякій мірі стихійних поєдинки не можуть розтопити лід в серцях динамівських уболівальників, але фахівці вже називають нинішній період у долі клубу, як переломний. Бойове хрещення - завтра...

У матчі з «Зорею» «Динамо» володіло м'ячем на своїй половині поля 60% часу, а в поєдинку з «Карпатами» - 58%. Після 68% в середньому по сезону - це навіть не крок, а два кроки вперед. На зустріч швидкісному футболу.

У двох поєдинках кияни виконали 41 гостру передачу з точністю 73%. Після 52% в середньому по сезону - це теж величезний плюс.

Відразу 11 стандартних положень з 24-х завершилися ударами по воротах. У цьому сезоні динамівці чимало забивають після стандартів, але раніше вони це робили якось сумбурно, а тепер ми бачимо зовсім іншу якість самої подачі.

Кожна четверта швидка атака закінчувалася ударом по воротах, і ось це, мабуть, найцікавіше! Причому лідерами за кількістю матчів у швидких атаках стали молоді футболісти, що з'явилися в основі команди. До них зараз підвищена увага. І не потрібно в цьому звинувачувати журналістів - справа тренерів виховувати хлопців так, щоб вони не втрачали під ногами ґрунт після хвалебних матеріалів. Я б навіть сказав - не справа, а ціле мистецтво...

У матчі з «Карпатами» Павло Оріховський відіграв з браком в 16% - для атакуючого півзахисника це дуже хороший показник. У нього було 4 удари і 5 відборів, а найголовніше - саме він став лідером за кількістю матчів у швидких атаках. Мені здається, що поруч з ним стало набагато цікавіше грати і Сергію Сидорчуку, який сильно додав у кількості гострих передач.

Нападник Артем Бєсєдін виконав в останній грі 63 ТТД - для форварда «Динамо» зразка цієї осені це гросмейстерський показник. Розумію, що гравці цього амплуа люди залежні, що у них багато інших тактичних завдань, що потрібно дивитися на аналіз швидкісної роботи. Все це так, але Бесєдін підкуповує своєю націленістю на боротьбу. У поєдинку з «Карпатами» він 31 разів вступав в єдиноборства і виграв 45% з них. Тільки не потрібно відразу нарікати на суперника. З такими ж командами раніше діяли зовсім інакше!

По грі захисника Зураба Очігави досить сказати, що у всіх чотирьох матчах, в яких він брав участь, «Динамо» незмінно перемагало. Фатальних помилок він не допускав, а показник виграних єдиноборств становить 69%.

Втім, коли мало ігор, будь-який аналіз не може бути об'єктивний. У Віктора Циганкова матчів вже вистачає. Найбільше вражає точність його передач - 79%. Для футболіста, який не визнає проміжних дій, це дуже солідний показник. Радує, що Циганков не зловживає обведеннями - в середньому 5,7 за гру.

Радують і багато інших моментів, але ми як і раніше повинні пам'ятати, що стабільність і молодість - речі, які поєднуються з великими труднощами. Так що наберіться терпіння - будуть ще і провали. Важливо інше: в кінці тунелю з'являється звичне біло-синє світло. Світло, якого зачекалися вболівальники», - написав Гресь на своїй сторінці у Facebook.