Захисник «Слована»: «Якщо «Динамо» опустить м'яч вниз, то у «Славії» можуть бути проблеми»

Динамо Київ 7 Серпня, 16:35 1203
Захисник «Слована»: «Якщо «Динамо» опустить м'яч вниз, то у «Славії» можуть бути проблеми»
Український захисник чеського «Слована» Тарас Качараба вважає, що у суперника киян найбільші огріхи в центрі оборони.

У новому чемпіонаті Чехії захисник «Слована» Тарас Качараба застовпив за собою місце в основному складі. Грав він і проти «Славії», сьогоднішнього суперника «Динамо» по третьому кваліфікаційному раунду Ліги чемпіонів. Про сильні і слабкі сторони цього празького колективу український футболіст розповів кореспонденту zbirna.com.

— Тарас, Славія зараз найрезультативніша команда Чехії. Який футбол вона демонструє?

— У пражан збалансований колектив, на кожну позицію у них є по два рівноцінних виконавця. А що стосується гри, то Славія намагається грати в атакувальний футбол. Якщо м'яч вони втрачають, то намагаються відразу його відібрати, в іншому випадку відходять до середини поля і там зустрічають суперника.

— Силу Славії відзначають у виконанні стандартних положень.

— Абсолютно вірно. Штрафні, кутові, аути, це одна з їхніх сильних якостей. Якщо оборону суперника не виходить розкрити з допомогою комбінаційного футболу, гравці Славії роблять акцент на стандартах, що часто приносить їм успіх. У складі пражан достатньо високих і фактурних футболістів, які можуть добре зіграти корпусом, обіграти суперника один в один і пробити.

— Через три поєдинки в чемпіонаті Славія завдала по воротах суперника 55 ударів. Вони стріляють з будь-яких позицій?

— Так. У пражан є виконавці, для яких 30 метрів не відстань для удару (посміхається).

— Хто лідер цього колективу?

— Насамперед я б відзначив Мілана Шкоду, який багато забивав у минулому сезоні, і зараз він виглядає непогано. У середній лінії виділяються Мирослав Стох і Йозеф Хушбауер.

— В майбутньому поєдинку Славія буде діяти першим номером?

— Думаю, так. Вони перебувають у хорошому функціональному стані, тому небезпеки можна чекати, як у дебюті поєдинку, так і під його завісу. Заповнений стадіон пожене команду вперед. Адже їм потрібна «зачіпка», перед візитом до Києва.

— Які слабкі сторони цього суперника?

— На мій погляд, тактично Динамо виглядає сильніше. Фланговими передачі їх не налякати, оскільки високі захисники все знімають. А ось якщо кияни зможуть показати організований комбінаційний футбол, то у господарів, особливо в центрі оборони, можуть виникнути великі проблеми.

— Яким буде твій прогноз на цей матч?

— На рахунок результату мені важко щось сказати, утримаюся. Хоча буду переживати за своїх співвітчизників. Якщо вдасться уважно зіграти біля своїх воріт при стандартах, то у біло-синіх будуть хороші шанси не пропустити. А взагалі цікаво буде подивитися на це суперництво в плані порівняння чеського і українського чемпіонатів, адже зустрінуться срібні призери минулого сезону.

Сергій ДЕМ'ЯНЧУК