Жилмар: «Чому ФФУ відразу не повідомила, що я не міг працювати в УПЛ?»

Футбол України 15 Серпня, 12:58 1444
Жилмар: «Чому ФФУ відразу не повідомила, що я не міг працювати в УПЛ?»
Вже екс-наставник ФК «Львів» прокоментував свою відставку та пояснив, що не так із його тренерською ліцензією.

«Звичайно, це дуже неприємно. І справа ж не в тому, що керівництво клубу захотіло мене звільнити. Фактично, рішення щодо моєї подальшої тренерської кар'єри прийняла Федерація футболу України. Таке відчуття, що у великій футбольній родині трапилася біда - такий біль я зараз відчуваю.

Я прийшов у ФК «Львів», я дуже радий, що керівництво клубу надало мені стати на чолі такого великого проекту. Унікального проекту для українського футболу. Поступальні грамотні управлінські рішення і менеджмент за зразком європейських клубів. Як результат, ФК «Львів включає в свою структуру чоловічу і жіночу команди, дитячо-юнацьку академію і активну співпрацю з міжнародними проектами. Може, це комусь заважає в Україні?

Я працював в Китаї, отримав пропозицію з України, кинув все, щоб приїхати сюди і взяти участь в дійсно великому проекті. Найбільше мене цікавить, чому Федерація відразу не повідомила клубу, що я не можу працювати головним тренером. Мені потрібен ще рік для завершення навчання і отримання ліцензії «ПРО». Я дзвонив в центр ліцензування ФФУ ще в січні: мені сказали, що на навчання на ліцензію «ПРО» в цьому сезоні вже немає місць. У будь-якому випадку, на початку сезону, під час заявки, клуб подав мої документи до вищих органів, а відповідь на наш запит прийшла лише зараз. Чому зараз, перед матчем із «Шахтарем»? Чому не тоді, коли я підписував контракт?

У мене ліцензія «А» УЄФА, я можу працювати в якості асистента і сидіти на тренерській лавці, але не можу брати участі в прес-конференціях. Але також і тренерська ліцензія, видана Бразильською тренерською асоціацією, що дозволяє працювати головним тренером на професійному рівні.

Чому я лише перший бразилець, який працює в Україні? Федерація проти тренерів-іноземців? Чому мені відмовили в можливості отримання диплома «ПРО» УЄФА, а потім через місяць моєї роботи в клубі сказали, що мені не можна тут перебувати? Зараз це схоже на якусь сплановану операцію. Хто переміг в цій історії? Футбол точно програв», - сказав Жилмар в інтерв'ю Sport.ua.