Максим Шацьких: «Людини з такими індивідуальними якостями, як у Циганкова, зараз у «Динамо» немає»

Динамо Київ 17 Лютого, 15:54 174
Максим Шацьких: «Людини з такими індивідуальними якостями, як у Циганкова, зараз у «Динамо» немає»
Головний тренер «Пахтакора» і легенда «Динамо» Максим Шацьких прокоментував перемогу над «біло-синіми» в товариському матчі і не тільки.

Вітаю вас із перемогою! Як воно, обіграти клуб, у якому провели стільки років?

— Хороші емоції. Обіграти такого суперника завжди дуже приємно. Тим більше, це була остання наша гра на зборах. Найголовніше, що хлопці показали рівень своєї готовності на даний момент.

Мені сподобалися ті швидкості, які ми демонстрували, але в заключній фазі не бачили того, чого хотілося б. Проте за рухом виглядали непогано, за бажанням і самовіддачею — теж. Побачили те, що й хотіли побачити.

Також не треба забувати, що в нас уже кінець зборів. «Піднаїлися» вже, та й під навантаженнями, морально і психологічно вже втомилися. Але сьогодні хлопці виглядали непогано, в деяких епізодах дуже навіть добре. Плюс якість поля хотілося б, звичайно ж, кращу.

Як вважаєте, результат закономірний?

— Результат — така справа. Гра була цікавою, могли ще забити, могли й пропустити. Але склалося так, що перемогли «Динамо».

Після гри спілкувалися з Мірчею Луческу?

— Ні.

За цю зимову паузу ви встигли зіграти з двома лідерами УПЛ «Динамо» і «Дніпром-1» (0:3), як би ви оцінили рівень цих команд?

— Різні вони, і за стилем різні. Грали ми з «Дніпром-1» трохи раніше, тоді ми перебували в іншому стані. Зараз уже всі набрали більш-менш якусь форму.

У кого більше шансів на чемпіонство у «Шахтаря», «Динамо» чи «Дніпра-1»?

— Я завжди казав: «Кінець чемпіонату покаже, хто на якому місці буде». Зараз усі навчилися грати у футбол — і атакувати, і оборонятися. Тільки «Динамо» — чемпіонська команда, а «Дніпро-1» у цьому плані трошки менш досвідчений, це важливо. Немає ще того відчуття, що вони чемпіони, а в «Динамо» це в крові.

Подивимося, як у другому колі динамівці та дніпровці виглядатимуть, але ще й «Шахтар» є. Чемпіонат більш-менш, я намагаюся всі ігри дивитися, особливо «Динамо». Чемпіонат зараз рівний, просто так нікого не обіграєш.

Землетрус, що стався кілька днів тому в Туреччині, якось вплинув на проведення ваших зборів?

— Ніяк не вплинув. Коли був найпотужніший перший землетрус, я нічого не відчув — він був уночі. Але хлопці вранці розповіли, що прокинулися і було трохи страшнувато. Наступного дня сиділи в ресторані — обідали, так трохи похитнуло, злегка. І на цьому, слава Богу, все закінчилося.

Тренувальний процес у вас не змінювався?

— Ні, все за графіком. Усе, що запланували — те й зробили.

Посилення за підсумками зборів у вас буде чи на перегляді нікого не було?

— Ми на перегляд і не планували нікого брати. Ми придбали гравців до початку зборів, але, на жаль, дістали травми наші нові хлопці й не вийшло подивитися їх у повному обсязі. Плюс у нас вікно закривається сьогодні. Поки до наступного трансферного вікна яка обойма є, такою вона і буде.

Повернемося до «Динамо». Чому у киян немає нового Шацьких у команді?

— Ну, такий один, такого не буде більше (сміється). Жартую, звісно, але це не тільки в киян проблема. Це взагалі проблема в глобальному футболі. Усі хочуть якогось нападника швидкого, забивного і все інше. І в нас в Узбекистані проблема з цим, нападників просто немає. Треба їх шукати, перевиховувати, щось із цим робити.

Хто зможе замінити Віктора Циганкова після його трансферу в «Жирону»?

— Складно сказати. Людини з такими індивідуальними якостями, як у Віті, зараз немає в «Динамо». Але це все компенсується командними діями. Є в них на фланзі люди, і на підході талановиті молоді хлопці. На жаль, потрібний час, щоб навчити їх, аби вони зрозуміли і почули, що від них вимагається.

Ілля Забарний змінив «Динамо» на аутсайдера АПЛ «Борнмут». Очікували на його переїзд до Англії?

— Я очікував, що він піде. Думав, саме туди — в АПЛ, тому що і за стилем, і за якостями, насамперед, в Англію Ілля мав іти. Сумнівів не було, що Забарний заслужив спробувати сили в АПЛ. Коли цей трансфер відбувся, абсолютно нормально сприйнявся такий перехід. Тим більше, для центрального захисника в «Динамо» є рівноцінна заміна — Попов, Сирота, молодші хлопці. Я думаю, динамівці повинні безболісно пережити цю втрату, а Забарний має їхати і грати в сильнішому чемпіонаті.

Михайло Мудрик і «Челсі» — що з цього вийде?

— Подивимося, йому теж потрібний час. Він там, образно кажучи, тиждень перебуває. Мудрик зараз побуде там, адаптується, увіллється в гру «Челсі». Подивимося, як він на другий рік себе проявить. Сильних очікувань, що він там переверне англійський футбол, немає. Там такого рівня футболістів дуже багато. Головне, щоб він тримав свій рівень.

Андрій ШЕВЧЕНКО