«Хлопці досі не зрозуміли, що вони зробили», - тренер «Оболоні» про вихід київської команди до УПЛ

Футбол України 16 Травня, 14:53 268
«Хлопці досі не зрозуміли, що вони зробили», - тренер «Оболоні» про вихід київської команди до УПЛ | 19-27 Фото: ФК Оболонь
Головний тренер «Оболоні» Валерій Іващенко прокоментував для 1927.kiev.ua підвищення команди в класі - «Оболонь» вийшла до УПЛ за два тури до завершення чемпіонату Першої ліги.

— Була віра у те, що завдання виходу до УПЛ буде досягнуто?

— Було багато нюансів, але завдання виконали. Непогано стартували перед повномасштабним вторгненням, потім прийшлося «ліпити» команду з нуля - залишилися тільки два гравці. Також, «Карпати», ЛНЗ, «Полісся» тренувалися, в них не було простою, а в нас була відчутна перерва. За короткий відрізок часу вийшло створити команду і вийти в УПЛ. Для футболу - це не так просто. Тому, всі молодці, витерпіли, слухали, і розуміли ту інформацію, яку їм давав. Тим більше, наші суперники на підвищення в класі, «Карпати», ЛНЗ, «Полісся», мали умови і бюджети на два порядки вище. Хочу подякувати гравцям, і всі ми дякуємо нашим збройним силам за те, що маємо можливість грати, зберігати наш футбол. Будемо старатися розвивати його далі.

— Чи отримали гравці якісь призові?

— Залишилися ще дві гри, потрібно довести чемпіонат, а в роздягальні, звісно, були бризки шампанського і радість. Для багатьох хлопців - це щось нове. Вони не розуміють, що зробили - переписали історію клубу. Під позитивними емоціями вони ще не можуть усвідомити, який крок для себе і команди зробили.

Щодо призових, то розмови про це не було, але, думаю, хлопці заслужили. Поки що, керівництво про це не повідомляло.

— Які цілі ставите перед командою в УПЛ?

— Спочатку потрібно зрозуміти, на що розраховує керівництво по бюджету. Не хочеться вийти до прем'єр-ліги і просто «плестися» в кінці турнірної таблиці. «Оболонь» - клуб з історією і традиціями, грав в УПЛ, перегравав і «Динамо», і «Шахтар», тому має право «зачепитися» і вирішувати глобальні завдання. Ми, як тренери, хочемо вирішувати максимальні завдання, тому будемо розмовляти з керівництвом про перспективи і завдання.

— Вболівальникам варто очікувати на підсилення?

— В будь-якому разі, підсилення буде. Перша ліга і УПЛ - різні ліги, є підвищення рівня футболу і швидкостей. Ми маємо колектив, який не грав на рівні УПЛ. Завдання виходу вирішили за рахунок колективу. Потрібно точково підходити до підсилення команди, не кардинально, тому що хлопці своєю працею і ставленням заслужили грати в УПЛ. Нам потрібна здорова конкуренція - це буде на благо футболістам.

— Хлопці не розслаблятимуться на два завершальних матчі?

— Граємо із хорошими командами, є можливість поборотися за золоті медалі. Не хочеться, щоб розслаблялися, бо це «обличчя» клубу. Якщо потрапили до УПЛ, то маємо показувати футбол такого рівня і грати до кінця.

Микола Тимощук