Світовий футбол 13 Грудня, 00:04 14402
МЮ залишає єврокубки, «Інтер» не зміг виграти групу, «Бенфіка» у компенсований час вирвала квиток у євровесну: результати матчів ЛЧ | 19-27
12 грудня відбулися вісім матчів шостого туру Ліги чемпіонів з футболу.

• Голи: 0:1 - 42 Нкетіа, 1:1 - 50 Вертессен

Українець Олександр Зінченко провів увесь матч на лаві запасних Арсеналу.

Зальцбург - Бенфіка 1:3

• Голи: 0:1 - 32 Ді Марія, 0:2 - 45+1 Сілва, 1:2 - 57 Сучич, 1:3 - 90+3 Кабрал

Анатолій Трубін очікувано вийшов захищати ворота Бенфіки. У першому таймі його команда здобула необхідний гандикап. Рахунок видовищно відкрив Анхель Ді Марія, ефектно поклавши у ворота Зальцбурга «сухий лист».

А у компенсований до першого тайму час команда Рогера Шмідта подвоїла перевагу. Гравці Бенфіки запресингували в центрі поля Павловіча, м'яч потрапив до Ді Марії – чемпіон світу відпасував його до Рафи Сілви у штрафному суперника. Португалець з-під Пйонтковскі покотив м'яч у ворота – 2:0.

На 57-й хвилині португальська команда пропустила. Сучіч зблизька розряджав гармату у ворота Трубіна, м'яч зрикошетив від Араужу і залетів у сітку – український голкіпер не зумів дотягнутися.

Невдовзі Ді Марія міг знову вивести лісабонців вперед – зірковий аргентинець закручував в дальній кут, але поцілив у стійку. Кілька блискучих моментів змарнував і Рафа Сілва.

Фантастична розв'язка трапилася на третій доданій хвилині. Героєм поєдинку став Артур Кабрал, який подарував Бенфіці євровесну – 3:1. Результат, завдяки якому лісабонці завершили груповий етап на третьому місці.

Трубін отримав оцінку 7,3 бала від статистичного порталу SofaScore. Середній показник серед «орлів». Анатолій виконав 5 сейвів за поєдинок та запобіг 0,15 голів.

Інтер - Реал Сосьєдад 0:0

Матч лідерів групи D мав визначити, хто посяде перше місце. Інтер і Реал Сосьєдад достроково здобули путівки в плей-офф, але кожен хотів виграти квартет, адже це дає перевагу в 1/8 фіналі Ліги чемпіонів – можливість зіграти проти однієї з команд, яка у своїй групі стала другою. «Нерадзуррі» потрібно було лише перемагати, іспанців влаштовувала навіть нічия.

Господарі Сан-Сіро без жодних докорів сумління віддали м'яч супернику. В першому таймі відсоток володіння у Реала Сосьєдад сягав навіть 80. Однак зиску з цього баски не отримали. Інтер навіть був гострішим. Принаймні він разок бив у площину воріт, а суперник – ні! Зате Сосьєдад став єдиною командою в цій Лізі чемпіонів, яка не пропустила жодного гола в перших таймах.

Зрештою, Сімоне Індзагі довелося спробувати робити те, чого він не вміє, – грати першим номером. Масові перестановки в атаці мало що змінили. Хоч трохи розвеселив публіку Кубо. Японець «намалював» пенальті. Арбітр повірив, але ж є VAR – все завершилося жовтою за симуляцію. Решту матчу Інтер хоча й провів поруч з воротами суперника, але так і не забив. Реал Сосьєдад залишився першим завдяки кращим додатковим показникам.

Копенгаген - Галатасарай 1:0

• Гол: 1:0 - 58 Лерагер

У групі А Копенгаген і Галатасарай боролися за другу путівку в плей-офф. Першу собі забронювала Баварія. Перемога у сьогоднішньому матчі виводила кожну з команд в 1/8. Найбільш небезпечним підсумком була б нічия. Тоді Манчестер Юнайтед зберігав шанс врятувати груповий етап, якби обіграв мюнхенців. Надія манкуніанців жила цілу годину, а тоді Копенгаген забив. Захист турків провалився, тож ніхто не завадив Лерагеру замкнути простріл в межах воротарського. Наприкінці матчу герой епізоду ще й заробив дві жовтих, подарувавши нервову кінцівку. Гра завершилася з рахунком 1:0. Копенгаген вдруге в своїй історії вийшов у плей-офф Ліги чемпіонів. Перерва тривала 13 років.

Манчестер Юнайтед - Баварія 0:1

• Гол: 0:1 - 71 Коман

У «червоних дияволів» у випадку збігу обставин залишались шанси продовжити євровесну навіть у Лізі чемпіонів. Своя мотивація була і німців – змити ганьбу розгрому від Айнтрахта (1:5) в останньому турі Бундесліги.

Кейн на 10-й хвилині цілив у лівий кут, але удар не став проблемою для Онана. За трохи кіпер МЮ впорався і з ударом Кімміха. В середині тайму Мусіала вимагав пенальті, опинившись на газоні у штрафному господарів, але арбітр проігнорував епізод. У відповідь Шоу вистрілив під поперечину – Нойєр відбив. Фернандеш спробував загострити зі штрафного, однак влучив у стійку.

В середині другого тайму рахунок нарешті було відкрито: Кейн поборовся з захисником і викотив на Комана в район одинадцятиметрової позначки – Кінгслі з близької відстані вивів Баварію вперед. Наприкінці матчу Харрі міг знімати питання щодо переможця, але замикаючи подачу з кутового не влучив у ворота.

Перемога принесла Баварії 16 очок, Копенгаген набрав 8 балів і вперше за 12 років вийшов у плей-офф Ліги чемпіонів. Галатасарай гратиме у Лізі Європи (5 пунктів), а Манчестер Юнайтед з 4 очками залишається без єврокубків.

Наполі - Брага 2:0

• Голи: 1:0 - 9 Саатчі, 2:0 - 33 Осімхен

У завершальному матчі групового етапу ЛЧ Наполі міг дозволити собі програти з мінімальним рахунком – у цьому випадку чемпіон Італії випередив би Брагу в турнірній таблиці завдяки кращій різниці м'ячів. Але команда Вальтера Мадзаррі не стала грати з вогнем і забезпечила собі комфортну перевагу ще в першому таймі: спочатку Сердар Саатчі зрізав м'яч у власні ворота після прострілу Ді Лоренцо з правого флангу, а потім відзначився і Віктор Осімхен.

Буквально за день до гри форвард Наполі відпросився в клубу, щоб злітати до Марокко на церемонію нагородження африканського «Золотого м'яча» – і отримав дозвіл з однією умовою: одразу після церемонії Осімхен мав повернутися до Неаполя. Уже наступного ранку Віктор тренувався на ранковій сесії команди в статусі найкращого гравця Африки. А ввечері підтвердив свій статус голом у ворота Браги. І Як! Після удару з напівоберта, немов укриваючи м'яч корпусом.

Уніон - Реал 2:3

• Голи: 1:0 - 45+1 Фолланд, 1:1 - 61 Хоселу, 1:2 - 72 Хоселу, 2:2 - 85 Крал, 2:3 - 89 Себальйос

У паралельному матчі групи С Реал, граючи не найосновнішим складом, дозволив собі розслабитися і подарував берлінському Уніону надію на першу перемогу в клубній історії в Лізі чемпіонів. У компенсований до першого тайму час Кевін Фолланд підстеріг невдале винесення Алабою м'яча, продавив Начо і пробив Кепу. Найцікавіше, що за хвилину до цього епізоду Реал змарнував нагоду забити з пенальті. Лейта зіграв рукою у власному штрафному, проте Лука Модріч не зумів покарати берлінців – Фредерік Рьоннов ногами відбив удар хорвата, який пробив не найкращим чином, практично по центру воріт.

Однак після перерви все стало на свої місця: Хоселу оформив дубль і позбавив Уніона європейської весни. Щоправда, після цього команди ще раз обмінялися голами: Алекс Крал, який вийшов на заміну, пробив Кепу з-за меж штрафного (іспанський воротар зіграв у цьому епізоді не найкращим чином), а Себальйос забив завдяки рикошету.

Цією перемогою Реал відправив Брагу в Лігу Європи, Уніон може зосередитися на боротьбі за виживання у чемпіонаті Німеччини.