Вплив спортивно бальних танців на дітей та підлітків

Український спорт 14 Лютого, 21:40 296
Вплив спортивно бальних танців на дітей та підлітків | 19-27
Автор - Цирліна Олександра

Сьогодні, тема в моїй статті піде про те, яку користь можуть принести бально-спортивні танці дітям та підліткам.

Я обрала саме цей спорт, бо маю досвід викладання понад 25 років саме у спортивних бальних танцях. З 2005 року є головним тренером та директором своєї танцювальної школи. За багато років моєї роботи, можу зробити висновки про те, як склалася доля моїх учнів та багатьох інших хлопців та дівчат , хто доторкнувся до танцювального світу.

На сьогоднішній день дітям не вистачає соціуму – саме живого спілкування, оскільки більшість шкіл працюють онлайн, а державні садки не беруть на себе відповідальність працювати у період воєнних дій.

Діти настільки звикли сидіти вдома за комп'ютером, що їх складно відірвати від комп'ютера, щоби погуляти, не кажучи вже про те, щоб займатися спортом.

Навіщо дітям потрібен спорт?

У них з'являється живе спілкування, вони знаходять схожих собі за духом друзів, зі схожими цілями та мріями, вони стають щасливими !

Спортивні бальні танці це один із небагатьох видів спорту, який вчить комунікувати хлопчика та дівчинку. Партнери, які з дитинства танцюють у парі, вчаться дружити, надалі навіть маючи якісь проблеми, вчаться вирішувати їх за допомогою живого спілкування.

Важливо розуміти, що бальні танці – це спорт, оскільки навантаження у дітей дуже серйозні. Це не лише танці, а й фізична підготовка, хореографія та витривалість.

Приводячи дитину в танцювальний спорт, батькам дуже важливо розуміти, який позитивний досвід отримує дитина.

  • вміння правильно розподіляти час
  • встигати вчитися та тренуватися
  • вміти концентруватися під час тренування
  • володіти чудовою координацією тіла

Кожна підготовка до змагань стає для дитини метою досягнення результату!

Варто задуматися, що за допомогою тренувань у дитини формується тіло та фігура. Діти стають впевненими у собі. Крім цього, мова і розумові здібності теж розвиваються через хорошу рухливість і координацію.

Бальні танці це елегантний та красивий вид спорту, в якому діти з дитинства вчаться поважати один одного та дружити з протилежною статтю.

Наше завдання як батьків бути на крок попереду та думати, ким стануть наші діти та як ми можемо їм допомогти?

Наскільки успішною буде наша дитина в роботі? Чи буде вона відповідальна? Чи буде працьовита? Чи буде впевнена у собі? Чи буде вона щаслива? Як вона створить свою сім'ю? Думаю багато батьків задають собі такі хвилюючі питання.

На всі ці питання я з впевненістю можу відповісти, що спортивні бальні танці це серйозна школа життя, яка надалі допомагає дітям знайти себе в будь-якому бізнесі та мати для роботи всі необхідні якості.

Добиваючись успіху у спорті, дитина ставить собі мету й у майбутньому принаймні вже розуміє , скільки зусиль потрібно запропонувати, щоб ці цілі були реалізовані! Приходячи в танцювальний зал дитина потрапляє в робочу атмосферу і бачить, як навколо всі працюють і вчиться бути працьовитою. Кожен вихід на конкурс надає сил та впевненості,дає дитині витривалість і віру в себе. Навіть якщо дитина програє, вона вчиться аналізувати свою роботу, не опускати руки, бути сильною і не робити катастрофу з поразки!

На мій погляд, одна з найбільших сучасних труднощів це створення сім'ї!

На жаль, сучасні діти та підлітки не вміють спілкуватися в живу один з одним, тому що на заміну живому спілкуванню прийшли телефони та інтернет. Саме танці дають можливість навчитися цьому ще в підлітковому віці і не боятися спілкуватися з протилежною статтю.

У підлітковому віці відбувається становлення особистості, коли дитині важливо щоб її сприймали та поважали однолітки. Краще досягти цього в танцювальному залі, а не на вулиці. Коли діти отримують повагу та підтримку від своїх однолітків за допомогою старанних тренувань це дає їм сили рухатися далі.

Звичайно не всі хлопці та дівчата стають професійними танцюристами або тренерами , але всі хто провів підлітковий вік у танцювальних залах, у поїздках на конкурси, у спортивних танцювальних таборах і не піддався багатьом підлітковим спокусам, змогли вивчитися на прекрасних фахівців у своїй сфері та бути успішними, щасливими та сімейними людьми.