Жовті картки Ваната – чи є ризик повторної дискваліфікації лідера «Динамо» на гру з «Шахтарем»? Відповідає спортивний юрист

Динамо Київ 2 Травня, 12:30 2704
Жовті картки Ваната – чи є ризик повторної дискваліфікації лідера «Динамо» на гру з «Шахтарем»? Відповідає спортивний юрист | 19-27
Спортивний юрист Ілля Скоропашкін висвітлив питання потенційної дискваліфікації нападника «Динамо» Владислава Ваната в матчі проти «Шахтаря» через перебір жовтих карток.

Владислав Ванат отримав чергову жовту картку по ходу нинішнього сезону. Цього разу це сталось у вчорашньому перенесеному матчі п’ятого туру УПЛ проти рівненського Вересу (3:0).

В сезоні 2023/24 на рахунку нападника біло-синіх вже шість попереджень, вони були зароблені в наступних матчах:

  • Колос – Динамо (1:1). 12-й тур УПЛ – відразу дві жовті картки (31 та 63 хвилини);
  • Кривбас – Динамо (0:2). 14-й тур УПЛ – на 57-й хвилині;
  • Верес – Динамо (1:1). 20-й тур УПЛ – 92-га хвилина;
  • Минай – Динамо (1:3). Перенесений матч 16-го туру – 75 хвилина;
  • Динамо – Верес (3:0). Перенесений матч п’ятого туру УПЛ – 74 хвилина.

Саме через дві жовті картки, які переросли в вилучення в матчі першого кола проти Колоса, Ванат отримав дискваліфікацію на гру проти Шахтаря (0:1), яка йшла слідом.

Зараз команди вийшли на той самий відрізок чемпіонату, який був і в першому колі, коли Владислав відбував дискваліфікацію – в Динамо дві наступні гри проти Колоса (5 травня) та Шахтаря (11 травня).

Щоб розібратися з перспективами чергової дискваліфікації Ваната на матч проти Шахтаря та в нюансах обліку жовтих карток в нинішньому сезоні української Прем’єр-ліги, журналіст сайту «Український футбол» звернувся за коментарем до відомого спортивного адвоката Іллі Скоропашкіна.

«Жовта картка Ваната в матчі з Вересом є четвертою поспіль»

– У Владислава Ваната зараз шість жовтих карток в сезоні УПЛ, дві з яких були отримані в одному матчі. По регламенту вони рахуються як чотири плюс червона чи все ж таки як шість?

– Згідно з частиною 9 статті 35 Регламенту поточного сезону УПЛ, дві жовті картки, отримані футболістом в одному матчі, при обліку враховуються як червона картка, і такі попередження не враховуються при підрахунку загальної кількості попереджень.

Отже, відповідаючи на ваше питання, картки в даному випадку рахуються як червона плюс чотири жовті. За кожну червону картку передбачено окреме відсторонення. За накопичені чотири жовті – також окреме відсторонення.

– В наступному турі Динамо грати проти Колоса, а далі на киян чекає матч всього сезону проти Шахтаря. Яка ситуація у Ваната перед ключовою грою з донецьким клубом?

– Оскільки жовта картка, яку Владислав Ванат отримав у вчорашньому матчі проти Вереса, є четвертою поспіль, він має автоматично пропустити наступний матч з Колосом (п. 6 ст. 35 Регламенту). В матчі з Шахтарем Владислав зможе брати участь.

***

В цьому сезоні Ванат вийшов на поле в 25 матчах УПЛ (пропустив тільки гру з Шахтарем через дискваліфікацію), в яких він забив 13 голів та зробив десять результативних передач.

Контракт 22-річного нападника з біло-синіми розрахований до літа 2027 року. Портал Transfermakt оцінює вихованця Динамо в сім млн євро.