Іспанія впевнено розібралася з Грузією: Цитаішвілі вийшов на заміну

Євро-2024 Вчора, 00:02 489
Іспанія впевнено розібралася з Грузією: Цитаішвілі вийшов на заміну | 19-27
Команда Луїса де ла Фуенте здобула велику вольову перемогу в 1/8 фіналу Євро-2024.

Євро-2024, 1/8 фіналу

• Іспанія – Грузія – 4:1

Голи: Родрі, 39, Руїс, 51, Вільямс, 75, Ольмо, 83 – Ле Норман, 18 (аг)

Грузія на дебютному Євро сенсаційно вийшла у плей-офф і завоювала серця багатьох вболівальників. Підопічним Віллі Саньйоля потрібен був новий подвиг проти Іспанії, яка з відривом була найкращою збірною групового етапу. «Фурія» єдиною набрала максимальні 9 очок і не пропустила жодного гола. Цікаво, що ці суперники перетинались у відборі, але навряд Грузія хотіла згадувати той досвід. Тоді «хрестоносців» двічі болісно били – 1:3 та 1:7.

Стартові хвилини підтвердили найбанальніші прогнози. Іспанія відразу закрутила ураган біля воріт Мамардашвілі, але кіпер Валенсії видавав черговий героїчний перфоманс. Перевага команди де ла Фуенте у володінні м'ячем та передачах сягала 4-5 разів. Грузія не могла дійти до середини поля, про атаки навіть не йшлося.

На 18-й хвилині сталося чергове диво Сакартвело. Перше вибігання у контратаку вийшло зразковим, не підвів і найкращий бомбардир цього Євро. Ні, це не четвертий м'яч Мікаутадзе, а восьмий «містера Автогола». Ле Норман випередив Хвічу і люб'язно замкнув простріл Какабадзе.

Іспанці оторопіли від такого розвитку подій. «Фурія» зменшила тиск на ворота Мамардашвілі, часто обрізалася в простих ситуаціях.

Грузія пропустила через ситуативну прикрість на 39-й хвилині. Отар Кітеішвілі зазнав травми і не зміг номально виконати свою роль в захисті. Родрі залишився без нагляду та зрівняв рахунок більярдним ударом якраз з-під «кульгавого» хавбека Штурма.

Відразу по перерві Іспанія пішла новою навалою. Мамардашвілі парирував гарматний штрафний Ямала, проте атака пішла другим темпом. Перлина Барси ідеально навісив на дальню стійку, де всі забули Руїса.

Грузія розвалилась. Не слід забувати і про втому. Команда Саньйоля завершила груповий етап на два дні пізніше і основою гризла землю проти Португалії, поки резерв Іспанії «прогулявся» з албанцями. Ямал міг робити дубль, але 16-річний хлопчина вперто відмовляється ставати наймолодшим автором гола в історії чемпіонатів Європи.

Ніко Вільямс та Дані Ольмо були значно жорстокішими – 4:1, новий розгром в історії цього протистояння. Грузія їде додому, але соромитись нічого. Іспанія у чвертьфіналі формує дуже цікаву пару з Німеччиною, яка також демонструє потужну гру. Битва титанів у Штутгарті відбудеться 5 липня.