Михайло Фоменко: «До натуралізації в збірній ставлюся негативно»

Збірна України 29 Січня, 11:14 492
Михайло Фоменко: «До натуралізації в збірній ставлюся негативно»
Тренер збірної України — про очікування від матчів чемпіонату Європи

Як ви ставитеся до питання натуралізації гравців для збірної України?

Негативно, - сказав Фоменко unian.net.

Відповідно, Даніло Сілва та Тайсон не представляють ніякого інтересу для тренерського штабу збірної?

Так, це питання не обговорюється.

А вже заграний за збірну України серб Марко Девіч претендує на поїздку у Францію?

Це в нього треба питати... Все залежить від його рівня гри, від того, яку гру він буде демонструвати в своєму клубі. Якщо Девіч буде перебувати у хорошій формі, на нього, звісно, звернуть увагу в штабі збірної.

Проясніть ситуацію з виходом Зінченка на останніх хвилинах домашнього матчу з Іспанією. Гравець потім навіть не потрапив до списку викликаних на матчі плей-офф...

У цій ситуації не бачу нічого незвичайного. Ніякої проблеми. Гравця потрібно було заграти за збірну України, щоб його не заграли за інші національні збірні. Зараз це було зроблено «на перспективу». Поки що він молодий. Якщо ж він буде показувати рівень гри, який відповідає рівню «збірника», ми, зрозуміло, відразу ж запросимо його в команду.

Яке завдання нашої збірної реально вирішити на Євро?

Головне завдання – вийти з групи. Воно поставлено перед командою і тренерським штабом, і ми будемо його вирішувати. Зараз нам потрібно сконцентруватися на трьох матчах групового етапу.

Ви вже, зрозуміло, розпочали збір інформації про суперників. Хтось вас вже встиг чимось здивувати?

Абсолютно ні... Всі команди на долоні, проявили себе на досить високому рівні. Про збірну Німеччини і говорити нічого – діючий чемпіон світу. Поляки, коли грали з командою Німеччини у відбірковому циклі, зуміли з ними поділити очки - одну гру виграли і одну програли. До того ж, поляки зараз - зовсім інша команда, ніж та, з якою ми грали раніше. У ній з'явилося багато гравців команд топ-рівня. Команда Північної Ірландії виграла відбірковий турнір у своїй групі, це про щось говорить...

Група нам дісталася дуже складна.

Тобто, ви не ділите суперників на Німеччину та інших?

Ну, чому... Нам би, може, і не хотілося ділити, але Німеччина входить в список топ-команд світового футболу. Матч з ними буде особливим.

Той факт, що матч зі збірною Німеччини буде першим на груповому етапі – добре чи погано?

Я не думаю, що від порядкового номера гри щось залежить. Все залежить від кінцевого результату. Жереб розпорядився так, що ми граємо з німцями перший матч. Значить, будемо грати перший матч. Більше це нічого не значить.

Якщо збірна не вийде з групи – це буде провал?

Це буде означати, що ми не виконали завдання. Називати це провалом... Я б назвав це просто невдачею...

Те, що команда буде грати три матчі в трьох різних містах – це велика проблема?

Ми тільки перший матч проводимо далеко від своєї бази, два інших – поруч. Я б не сказав, що ця ситуація чимось відрізняється від інших великих турнірів. Звичайна ситуація. Наприклад, коли граєш спарені ігри, одну вдома – другу на виїзді. Гравці до цього звикли. Інша справа, коли там буде проводитися чемпіонат, червень-липень, в цей час там буде спека і дуже волого, поруч водойми. А, з іншого боку, в цій ситуації будуть всі команди. І всім буде так само складно пристосуватися до погодних умов, як і нам.

Новий контракт з вами, укладений після грудневого Виконкому ФФУ, розрахований на півроку і закінчиться після Євро-2016. Ці терміни ініціювала ФФУ або це була ваша пропозиція?

Це було обопільне рішення.

Ви допускаєте, що можете залишитися в збірній і після Євро у Франції?

Загадувати так далеко... Поживемо-побачимо. Поки говорити щось на цю тему рано.

Можна сказати, що робота зі збірною України – це найскладніше, що було у вашій тренерській кар'єрі?

Я б не сказав, що це найскладніше. Справа в тому, що це інша специфіка роботи, ніж у клубі. У клубі ти працюєш щодня, у збірній – певну кількість часу. З іншого боку, в клубах – одні футболісти, у збірній – інші. Тут збираються найкращі гравці України. Тому приємніше працювати з футболістами.

Ця робота забирає більше нервів...

Це все - наслідок... Адже рівень відповідальності вищий. Команда виступає за честь країни. Тому, звісно, тут куди більша напруга. Міру відповідальності розуміють і футболісти, і тренерський штаб. Нервів йде досить.

Був такий момент протягом останніх трьох років, коли ви пошкодували, що погодилися очолити збірну України?

Якщо дав згоду, то який сенс вже шкодувати... Насправді, що в клубах доводиться затрачати багато нервів, що в збірній. У клубах, можливо, навіть більше нервів витрачаєш, так як ігор більше.

У той час, поки ви керуєте збірною, змінилося керівництво ФФУ. Це якось позначилося на вашій роботі? Щось змінилося?

Ні, абсолютно нічого. Під час відбору на Євро ставили максимальне завдання – потрапити у фінальний турнір. Перед Євро поставили нове завдання. Змінюються завдання, а в плані повсякденної роботи не змінилося нічого. Все йде своєю чергою.