Кубок України: хотіли як краще, вийшло...

Динамо Київ 20 Лютого, 10:41 493
Кубок України: хотіли як краще, вийшло...
У кінці 2015 року стало відомо, що перші матчі стадії 1/4 Кубка України будуть перенесені на весну. Точну дату ніхто не вказав, як ніхто і не подивився, чи є змога виділити зайвий ігровий день.

Перенесені матчі повинні були відбутись 2 березня, у день, на який призначені вже другі поєдинки цієї стадії, а київське «Динамо» зіграє взагалі у перший день весни проти «Олександрії».

Більш, ніж за два тижні до матчів, ФФУ просить клуби зголоситись на переніс поєдинків на 28 лютого з тим, щоб вже 2 березня відіграти “другий тайм”. Зрозуміло, що клуби, які проходять підготовку до сезону за кордоном, а це всі без виключення учасники чвертьфіналу, відмовились, адже є певні плани підготовки, графік виводу гравців на пік форми, є календар товариських матчів на зборах. У кінці кінців є психологія.

Ще один цікавий факт, який сплив буквально на днях — фінал Кубка України заплановано на 31 травня. Виникає певна колізія, коли збір гравців національної команди для підготовки до фінальної частини чемпіонату Європи заплановано на 19 травня. Хто і яким чином буде грати фінал за таких умов, питання риторичне.

Із цього неприємного моменту виникають запитання:

“Що робити?”

Думати. Адже у нас завжди буває так, що хочемо, щоб вийшло добре, а по факту... Взагалі, двохматчеве протистояння у Кубку України було вимушеною мірою, як говорять функціонери. Виключно для того, щоб збільшити кількість матчів у календарному році. Ні про яку інтригу ніхто, напевно, і не думав.

Наразі змінити Регламент Кубку України, може виключно Дирекція ПЛ, згідно п.2.3, ч.5, статті 19 Статуту УПЛ:

Стаття 19.Дирекція

Частина 5.На Дирекцію покладаються такі обов’язки та повноваження:

Пункт 5.3. Розглядати та приймати рішення з питань, що виникають під час проведення змагань, у тому числі щодо:

Пункт 5.3.2. Форс-мажорних обставин.

Гадаю, ніхто не буде сперечатись, що ця ситуація дійсно є такою, адже страждають плани з підготовки до Євро-2016, на подію, яку чекає вся Україна, яку президент ФФУ Андрій Павелко називав однією з найголовніших у цьому році.

Однак, не все так просто. Оскільки Регламент затверджує Виконавчий комітет ФФУ, то саме він і повинен підтвердити рішення, яке може бути прийняте. Але, після свого рішення Дирекція має передати ще й Загальним зборам ПЛ. А вони, нагадаю, відбудуться вже 29 лютого. Теж саме стосується й Положення про Кубок України, яке прописано у Регламенті.

На даний момент нічого окрім зміни Положення про Кубок України, у якому буде зазначено, що 1/4 та 1/2 граються в один матч — немає. Наразі, це оптимальний вихід із ситуації, виходячи чисто з календарної точки зору, та й інтриги також.

“Хто винен?”

Винних у нас немає, ніколи. Так, перенесли через вибори тур, зіграли взимку, 4-6 грудня. Але ж Кубок у нас було заплановано на 2 грудня. Чи була проблема у тому, щоб зіграти і перші матчі, і перенесений тур? Не думаю. Якщо в минулому році при переносі 1/4 ніхто нічого не казав, а сьогодні, коли на порядку денному і підготовка збірної...

Проте, як відомо, Фоменко не надто наполягав на тому аби Кубок був перенесено на 28 лютого.

“Чому настільки пізно почали підіймати це питання?”

Ми ніколи про це не дізнаємось, лише здогадуватись можемо. Клуби на зборах, у них є свої графіки підготовки до сезону, деякі грають у єврокубковій весні.

А у полтавської “Ворскли” взагалі могла скластись ситуація, коли за тиждень вони могли зіграти з донецьким “Шахтарем”, - увага! - тричі(!). Навіть і не згадаю, чи було таке колись не тільки в історії вітчизняного футболу, але й світового, щоб команди грали між собою тричі за тиждень у внутрішніх змаганнях.

Луганська “Зоря” планує повернутись до України 29 лютого і поїхати одразу до Луцька задля підготовки до першого свого офіційного матчу у 2016 році, проти місцевої “Волині”.

Рішення було одностайним — клуби УПЛ виступили проти перенесення матчів. Як наслідок, перші поєдинки відбудуться, скоріш за все, 2 березня 2016 року.

“Хіба не Фоменко був одним із тих, хто підписував календар ігор УПЛ, як головний тренер збірної?”

Був, бачив календарні дні, бачив базові дати проведення матчів як УПЛ, так і Кубка України. Звичайно, після перемоги над словенцями, коли вже було відомо, що 12 тур перенесено на грудень місяць, тим більше після перепризначення на пост головного тренера національної збірної, він міг попросити якимось чином переформатувати дати матчів Кубка. Але ж він не зробив цього. Інформація з'явилась напередодні презентації тренерського штабу.

І перед, і після цієї прес-конференції ми не почули саме від Фоменка, що в інтересах збірної треба перенести, чи якимось іншим чином змінити дати проведення 1/4 та 1/2.

Звичайно, питання “У чиїх інтересах було зроблено заяву про перенесення перших матчів чвертьфіналу Кубка України сезону 2015/2016?” залишається актуальним. І відповіді ми наразі не почули. Так, кажуть, що в інтересах національної збірної, але дбати про головну команду країни треба не за рахунок клубів. Ламати через коліно не будуть, але, що робити, коли хочеться, щоб було краще, а виходить...

Олександр Ушаков