Юрист пояснив, чи може Болгарія натуралізувати Мораєса

Динамо Київ 31 Березня, 16:56 693
Юрист пояснив, чи може Болгарія натуралізувати Мораєса
Форвард «Динамо» не має підстав виступати за болгар, але є лазівки у спортивному праві.

Тренер збірної Болгарії Івайло Петев задумався над запрошенням в команду форварда київського «Динамо» Жуніора Мораєса й особисто відправився в Україну на зустріч із футболістом. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

«Сегодня» попросила прокоментувати ситуацію з можливістю натуралізації бразильського футболіста юриста Іллю Скоропашкіна, що спеціалізується на футбольних питаннях:

«При зміні футбольного громадянства слід дотримуватися певних правил і умов. Природно, цьому має передувати отримання громадянства країни, за яку має намір виступати гравець. Перше: гравець , заграний за національну збірну однієї країни, більше не зможе виступати за збірну іншої країни. Друге: футболіст, заграний за збірні (крім національної) однієї країни, може отримати право виступати за збірну іншої країни. Таке право надає комітет по статусу гравців ФІФА.

Третє. Якщо гравець не виступав в офіційних матчах за збірні однієї країни, питання про надання йому права виступати за збірну іншої країни вирішується на рівні місцевої футбольної асоціації країни, яка вирішила заграти футболіста. У цьому випадку необхідно дотримання однієї з наступних умов: гравець повинен або прожити на території країни не менше 5-ти років, або мати біологічне коріння в цій країні (батьки, дід, баба).

Наскільки я володію інформацією, Мораєс не заграний ні за одну зі збірних своєї країни, не проживає на території Болгарії більше 5-ти років (грав там один рік за софійський ЦСКА і став кращим бомбардиром чемпіонату з 16 м'ячами - Прим.ред), і на 99% не має в цій країні біологічних коренів. Таким чином, питання про болгарську натуралізацію Мораєса в компетенції місцевої асоціації, яка повинна дотримуватися зазначених вище умов. У разі їх відсутності, враховуючи гнучкість спортивного права, думаю, що гравець також має право звернутися до комітету зі статусу гравців ФІФА з мотивованим клопотанням про отримання права виступати за збірну Болгарії, що не заборонено регламентними нормами і відповідає принципам ФІФА».

Після переходу бразильця в «Динамо», де він витіснив з основного складу Артема Кравця, з'явилися чутки про запрошення Мораєса у збірну України. Про це зізнався сам футболіст, зауваживши, що офіційної пропозиції від ФФУ не надходило.