НСК «Олімпійський» увімкнув обігрів газону

Динамо Київ 7 Жовтня, 14:15 683
НСК «Олімпійський» увімкнув обігрів газону
6 жовтня 2016 року поле найбільшої спортивної арени України - НСК «Олімпійський» - почало обігріватися за допомогою спеціальних мобільних установок.

2 установки замінюють природне сонячне світло для газону в осінній і зимовий період.

- Кожний із таких пристроїв для догляду за полем може одночасно освітлювати та обігрівати 700 квадратних метрів газону. Розмір газону НСК «Олімпійський» становить 7 887,5 кв.м., тобто кожні 14 годин штучне сонце буде «годувати» 2 100 кв.м. газону або 1/4 частина поля. Незважаючи на великі розміри установок, вони абсолютно не пошкоджують газон, тому що зроблені з алюмінію. Отже, не зважаючи на погодні умови, ми завжди готові проводити матчі, та наше поле – одне з найкращих у Європі, - директор з питань зовнішніх зв’язків Державного підприємства «Національний спортивний комплекс «Олімпійський» Віктор Анісімов.

Нагадаємо, що аналогічні мобільні освітлювальні установки успішно використовуються на стадіонах у всьому світі. Ідея мобільної освітлювальної установки з'явилася в 1997 році в норвезькому місті Тронхеймі, під час гри Ліги чемпіонів на стадіоні «Леркендал», де взимку довелося проводити футбольний матч на поганому газоні. Саме тоді була розроблена та запатентована мобільна освітлювальна установка для поліпшення росту трав'яного покриття.