Євген Гресь: «У бий-біжи Шевченко грати і не думає»

Збірна України 7 Жовтня, 15:46 669
Євген Гресь: «У бий-біжи Шевченко грати і не думає» | 19-27
Журналіст газети «Команда» аналізує гру української збірної у поєдинку проти Туреччини (2:2).

«Вшосте у своїй історії збірна України не змогла довести матч до перемоги, виграючи з рахунком 2:0. Пам'ятаю, Валерій Васильович Лобановський в таких випадках дорікав команду у відсутності тактичної виучки, але не беруся стверджувати, що вчора ми побачили саме такий випадок. Все-таки не потрібно забувати, що в футбол грають дві команди, а суперник у нас був досить кваліфікований.

Треба визнати, що в останні 15 хвилин поєдинку турки нас просто зім'яли. Стерли з футбольного поля. Провели в два рази більше атак, завдали в чотири рази більше ударів, виграли стільки єдиноборств, скільки за весь перший тайм, зробили в півтора рази більше обводок, ніж за перші 45 хвилин, і повністю переграли нас на підборах.

У ці хвилини мені згадалося інтерв'ю Семена Альтмана, який сказав, що нинішнє покоління українських збірників набагато більш технічні за попереднє, але воно поступається своїм попередникам за морально-вольовими якостями. Сподіваюся, це справа наживна, але вчора, здалося, в характері, в умінні спрацювати через не можу у важкий момент ми якраз і недопрацювали.

Не беруся судити, чи вистачило нам фізики на другий тайм, але аналіз цієї гри неодмінно побудую на контрастних показниках. У першому таймі брак у діях футболістів збірної України склав 20%, у другому - 30%. Точність передач після перерви знизилася на 7%, але найсумніше - ми програли єдиноборства. До перерви виграли 57% всієї боротьби, а після, коли її стало майже в півтора рази більше, - тільки 42%.

У першому таймі відсоток вдалих відборів у виконанні українців склав 63%, у другому - 32%. Можливо, наші тренери трохи переоцінили функціональний стан своїх підопічних, адже після перерви вони теж намагалися пресингувати на чужій половині. У відбір наші хлопці вступали там ще частіше, ніж в першому таймі. А на це йшло багато сил.

Не вистачило, як мені здалося, простоти в діях. Надто вже часто наші захисники награвали Андрія Пятова. Не будемо забувати, що саме воротар почав нашу гольову атаку, коли забивав Артем Кравець, але в другому таймі можна було зіграти і за робітничо-селянським конспектами. А то вийшло так, що з 14 порушень правил з нашого боку дев'ять(!) припадають на останні 15 хвилин поєдинку. І шість із них привели до стандартів.

Втім, у Андрія Шевченка була своя думка на цей рахунок. У бий-біжи він грати і не думає, і це, звичайно, похвально. Для того щоб зрозуміти всю суть нашого нового футболу і його ефективність (поки годинну, але вірю, що з часом, коли з'являться продуктивні заміни, вона перейде в півтора годинну), досить сказати, що з меж штрафного майданчика за один матч ми нанесли стільки ударів , скільки за весь чемпіонат Європи, а така кількість гострих передач в останній раз було зафіксовано в поєдинку з Македонією. Рік тому. Але де Македонія, а де Туреччина...

Найприкріше, що турки, при всьому своєму тиску, з гри створили не більше двох гольових моментів. Але ми знову постраждали від стандартів. Зараз вони носять якийсь змішаний характер при обороні власних воріт. Хто за кого відповідає, взагалі незрозуміло, але з часом, напевно, це принесе користь.

У будь-якому випадку, це був хороший футбол, в якому ми довгий час грали роль першої скрипки. Порадувала атмосфера на полі і на тренерській лаві, де були помітні виключно позитивні емоції. Навколо збірної стало набагато менше якоїсь недомовленості, а тим, хто рахує кількість вихованців одного клубу в основному складі, я б порадив подивитися на прізвища, які були вказані на табло турецького стадіону. Забудьте всю цю політичну математику, не заважайте працювати тренеру!

Загалом, хороша гра. З помилками, але з надією. Шкода, результат не той, якого можна було досягти в цих двох поєдинках. Результат, загалом-то, поки такий, що збірна України встановила свою рекордну серію без перемог в офіційних матчах, в яких ми не можемо виграти вже шість поєдинків поспіль», - написав Гресь на своїй сторінці у Facebook.