Юрій Мороз: «Головне, щоб хлопці не зупинялися, а лише прогресували»

Динамо Київ 23 Листопада, 20:45 801
Юрій Мороз: «Головне, щоб хлопці не зупинялися, а лише прогресували»
Головний тренер юнацької команди київського «Динамо» прокоментував перемогу своїх підопічних над «Наполі» U-19.

- По ходу матчу хлопці старалися. У тренерського штабу було певне занепокоєння перед грою: все ж таки, ми лідируємо, перше місце вже є, очки ніби як і не потрібні. Але хлопці молодці, в кожній грі виходять на поле та грають лише на перемогу й при цьому намагаються демонструвати непоганий футбол.

- Чи складно психологічно налаштовувати команду на такі матчі, коли головне завдання вже вирішене, й можна розслабитися?

- Так, складно, виходячи зі специфіки юнацького футболу. Психіка у хлопців в такому віці ще трохи нестійка, плюс, їх багато хвалять журналісти. Але у хлопців є мета, й ми постійно говоримо про те, що вони вчаться, прагнуть та мають бути конкурентоспроможними для першої команди.

- Сьогодні ви повністю змінили центр оборони порівняно з матчем у Лісабоні. Триває пошук оптимального складу?

- Ні, просто ми постали перед певними кадровими труднощами: Калюжний пропускав матч через дискваліфікацію, а Миколенко, на жаль, вибув, швидше за все, до кінця року. Тож зміни в обороні були вимушеними. Вчора на теоретичному занятті ми говорили про те, що нам не вистачає надійності саме у грі в обороні - не у відборі м'яча, а саме в захисті. І сьогодні хлопці молодці, старалися - і Попов, і Алібеков, і Тимчик, і Дубінчак - усі були доволі уважними. Пенальті? Напевно, це наслідок того, що ми вигравали 1:0 та контролювали хід поєдинку. Такі дії властиві молодості, тож давайте зробимо певне послаблення.

- Сьогодні на полі було достатньо грубощів, деякі хлопці відповідали супернику фолом на фол. Такі ігри загартовують?

- Так, саме в таких поєдинках загартовується чоловічий характер, дух переможців. Надалі головне, щоб хлопці не зупинялися, а лише прогресували.

- Ви в перерві казали хлопцям діяти спокійніше?

- Так, така розмова була, щоб трохи заспокоїти гру, більше контролювати м'яч, швидше грати у пас, по-менше використовувати дриблінг та уникати цих брудних зіткнень. Думаю, і перший, і другий тайм були цікаві вболівальникам.

- Із «Бешикташем» в останньому турі зіграють ті, хто виходив на поле сьогодні, чи хлопці, які мають менше ігрової практики?

- Гра з «Бешикташем» у нас аж 6-го грудня, а до цього ми ще маємо провести два матчі в чемпіонаті країни, де обов'язково потрібно перемагати. Будемо виходити з того, що буде на той момент. Дай боже, щоб усі хлопці були живі та здорові, тоді такий же склад і буде.

*за матеріалами офіційного сайту ФК «Динамо» Київ.