​Порошенко: «Лобановський і його команди славили нашу державу»

Динамо Київ 28 Листопада, 20:07 663
​Порошенко: «Лобановський і його команди славили нашу державу» Фото: footclub.com.ua
Президент Петро Порошенко взяв участь в урочистому заході - показі документального фільму «Лобановський назавжди», присвяченого 90-річчю футбольного клубу «Динамо Київ».

«Сьогодні ми зібралися в цьому залі, щоб подивитися фільм і вшанувати пам'ять великого українця – Валерія Васильовича Лобановського, – наводить слова глави держави сайтdynamomania.com. – Тут зібралися президенти, прем'єр-міністри, міністри, посли – видатні українці, яких об'єднують дві якості. Перше: вони дуже люблять Україну. Друге: вони дуже люблять футбол.

Подивіться, які фантастичні слова, що добре характеризують Лобановського, сказала сьогодні Світлана Валеріївна. Однією фразою вона зробила аналіз того, яким повинен бути справжній українець, справжній патріот. В тих умовах і часу, коли тимчасово не існувало на політичній карті світу, Валерій Васильович та його команди славили нашу державу. Це дуже важливо! Дуже важливо, коли ти приїжджаєш у будь-який куточок світу і кажеш, що ти з цієї країни, то відразу всі згадують прізвища Шевченка, на жаль, не Тараса, і Лобановського.
Подивіться, який великий внесок Валерій Васильович зробив не тільки як засновник українського футболу, але і як засновник і відновник України. Було три володарі «Золотого м'яча» – Блохін, Бєланов та Шевченко, які були його вихованцями.

14 років вже його немає з нами. 14 років тому багато хто з тих, хто сидить сьогодні в залі, сильні чоловіки не могли стримати сліз. Дуже правильно написані слова: «Він живе до тих пір, поки ми його пам'ятаємо». І те, що ми зібралися в цьому залі – це дуже важливо.
В пам'ять київських ультрас, які три роки тому на Майдані заявили про те, що вони не підкоряться, і будуть боротися за європейську Україну, вони теж були його вихованцями. Це теж той внесок, який зробив Лобановський для нашої держави. Яка, хоч і відродилася 25 років тому, але справжнє народження пройшла через неймовірно тяжкі випробування «Революціі гідності».

Дуже символічно, що «Динамо» і Валерій Васильович билися на футбольних полях з «Барселоною», а потім частка вдруге звела їх на кінофестивалі в Мілані. І Лобановський з «Динамо» перемогли. Це завдяки Україні, Валерію Васильовичу і тій фантастичній команді, яка створила цей фільм. Я хотів би висловити слова щирої подяки і режисерові, санкт-петербуржцю, але точно з Україною в серці – Антону Азарову. І продюсерам – Дмитру Симонову і Сергію Полховскому. І меценатам та всім, хто допоміг у створенні цього фільму, адже дуже важливо нагадати українцям, яка ми велика нація. Яка у нас сильна держава, який сильний народ. Які у нас були, є і, точно впевнений, будуть майбутні перемоги.

Зараз нам як ніколи потрібні такі фільми. Фільми про нашу державу, про наш народ і команди. Про перемоги українців і наш нескорений дух».

У свою чергу, як повідомляє офіційний сайт Петра Порошенка, президент ФК «Динамо» Київ Ігор Суркіс нагадав переможний для клубу 1961 року, коли кияни вперше у своїй історії завоювали золоті медалі чемпіонату СРСР і «кинули виклик Москві».

Учасники урочистого зібрання, серед яких автори фільму, сучасники і колеги Валерія Лобановського згадували його особистий внесок у розвиток футбольного клубу «Динамо Київ» та високі спортивні досягнення клубу в 1975-76, 1985-86 та 1998-99 роках.

«Ми зробили кіно про героя України, героя клубу, в якому об'єдналась велика сила футболу і велика сила кіно», - сказав продюсер фільму Дмитро Симонов.

Перед показом фільму дочка великого тренера Світлана Лобановська згадала життєве кредо Валерія Васильовича: «Спочатку Батьківщина, потім думай про себе».

Документальний фільм «Лобановський назавжди» знімали протягом двох років. У фільмі відображена славна історія великого тренера, який привів київське «Динамо» до високих вершин європейського футболу і виховав цілу плеяду українських футболістів зі світовим ім'ям, які ставали володарями «Золотого м'яча» - Олега Блохіна, Ігоря Бєланова, Андрія Шевченка.

В урочистому заході взяли участь керівництво клубу «Динамо Київ», футболісти клубу різних поколінь, відомі українці, які доклали зусиль для розвитку «Динамо», відомі діячі культури та вболівальники клубу, — повідомляє footclub.com.ua.