Франческо Баранка: «Усі українські футболісти повинні будуть прийняти кодекс честі»

Футбол України 8 Травня, 17:32 1131
Франческо Баранка: «Усі українські футболісти повинні будуть прийняти кодекс честі»
Голова комітету з етики та чесної гри ФФУ розповів, як збирається боротися з головними загрозами для сучасного українського футболу.

- З наступного сезону ви ініціюєте якийсь «кодекс честі» для футболістів...

- Так, ми плануємо об'їздити кожен клуб Прем'єр-ліги і ПФЛ. Всі гравці повинні будуть прийняти цей кодекс, в якому буде, в тому числі, заборона на ставки для діючих гравців, а також ряд інших питань честі для будь-якого професійного футболіста.

- А як же інші учасники футбольних матчів? Наприклад, арбітри...

- Вони приймуть аналогічні правила роботи.

- Яка на сьогоднішній день географія і типологія нечесних матчів в Україні? Чи є зони, які можна назвати вільними від матч-фіксингу?

- Наприклад, в Прем'єр-лізі за останні півроку не було зафіксовано жодного нечесного матчу. Очищення вищого дивізіону - одне з наших досягнень, те, чим вже можна пишатися. Куди менше підозрілих матчів і в нижчих дорослих лігах. Великі проблеми в юнацьких турнірах і товариських матчах - але, повторюся, ці справи можна відстежувати, ми регулярно це робимо і викриваємо нечесні матчі. Останній приклад? Ну, були серйозні питання по матчу чемпіонату U-19 «Арсенал» - «Шахтар». Ми отримуємо і інші сигнали.

- Як саме можна боротися з договорняком, якщо ви отримали сигнал заздалегідь?

- Повідомити учасників матчу та арбітрів. У більшості випадків сигнал «Ми стежимо за вами» діє. Ми працюємо над тим, щоб була можливість відвести команди з поля і таким чином зруйнувати плани зловмисників. Такі дії ефективні в товариських матчах. Також нам би хотілося, щоб в УПЛ і ПФЛ з'явилися посади відповідальних за донесення і збирання такої інформації людей, а в клубах - фахівців, з якими ми могли б тримати контакт і вести діалог. Ми відстежуємо ставки, попереджаємо федерації і клуби, вони попереджають учасників матчу - і в підсумку план по маніпуляції матчем зривається. Це універсальний шлях вирішення проблеми. Він працює в Європі, наприклад, в моїй рідній Італії.

- Ми в Україні кидаємося з крайності в крайність - одні досі відстоюють кришталеву чесність нашого футболу і називають розмови про договірні матчі інсинуаціями, інші, навпаки, «полюють на привидів», як ви говорите. А яке насправді місце українського футболу в світовому рейтингу нечесності?

- Україна - середняк. Не на найвищому місці, але і не на найнижчому. Був період, коли ми були дуже стурбовані тим, що відбувається у вашому чемпіонаті. Але мені імпонує, що українці швидко усвідомили масштаби проблеми і почали з нею боротися. Створення такого комітету в його нинішньому складі, запрошення людей з провідних футбольних ліг - це підтвердження серйозності намірів ФФУ. Україна як би показує світові, що оголосила боротьбу матч-фіксингу, і це прозоро, серйозно і назавжди, - цитує Баранку Sport Arena.