Суддівський аналіз матчу «Верес» - «Динамо»

Динамо Київ 25 Лютого, 21:11 786
Суддівський аналіз матчу «Верес» - «Динамо»
Арбітр Олександр Дердо показав одразу три червоні картки у матчі «Верес» – «Динамо». Чи справедливо були вилучені гравці та інші суддівські рішення проаналізував суддівський експерт та екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар.

Перше наше запитанням до Мирослава Івановича стосувалося червоної карточки Ротаню. Власне, призначення пенальті у ворота «Динамо» не викликало сумнівів, а ось вилучення потребувало додаткового роз’яснення.

- Варто розпочати з того, що наших грандів апріорі важко судити. Тим паче, коли вони по ходу матчу програють. Проте Олександр Дердо в цілому впорався зі своїм завданням, хоча і припустився помилки під час вилучення футболіста «Вереса», - взяв слово Мирослав Іванович.

- На 21-й хвилині Руслан Ротань побачив перед собою червону карточку в епізоді, коли Куліш з м'ячем увійшов до штрафного майданчика і був повалений на газон. Руслан мав намір збити опонента з ніг ще до штрафної зони, але Куліш все ж втримався на ногах до лінії і впав у зоні, в якій порушення правил карають одинадцятиметровими. Це – помилка Ротаня. Руслан в силу досвіду повинен був розуміти, що не лише наражає команду на ризик пропустити гол з пенальті, але й залишає її в меншості.

Піддавати вилучення сумнівам через те, що Кадар розташовувався нижче і страхував Ротаня, не варто. Куліш в штрафному майданчику контролював м'яча, готувався розпорядитися ним і реалізувати свій вихід. Але був неправомірно зупинений. Тому тут – одинадцятиметровий і червона карточка, - сказав суддівський експерт.

У цьому матчі склалося так, що суддя був в центрі уваги лише під час резонансних рішень – призначень одинадцятиметрових чи вилучень. Крім Ротаня, у складі «Динамо» завчасно з поля пішов й Микита Бурда. Мирослав Ступар у відповідності до Правил виправдав і цю червону карточку.

- Микита Бурда на 57-й хвилині спробував зіграти на добиванні після того, як Бандура випустив м'яча з рук. Не досягнувши мети, Бурда вдарив лежачого воротаря ногою. Це був небезпечний напад на голкіпера, який закономірно карається жовтою карточкою. Справедливого «гірчичника» отримав і Бандура, який почав відповідати Бурді грубістю і був активним учасником конфронтації, - відзначив екс-арбітр ФІФА.

- Але ж Бурда після того не заспокоївся. Приблизно за десять хвилин він грубо зіграв у підкаті в центрі поля проти Каменюки, змусивши арбітра винести й друге попередження. Розмови про чистий підкат і гру в м'яч – безпідставні. Тут той випадок, коли захисник вибив м'яча «з м'ясом» – зачепив снаряд одночасно з ногами опонента. Так стрибати суперникові в ноги не можна, тому Дердо вчинив вірно.

Єдина претензія до судді може бути за підсумками епізоду з вилученням Сімініна, - продовжив Мирослав Ступар. - Сергій закономірно отримав попередження на 65-й хвилині, а ось на 72-й суддя явно переборщив з покаранням. Захисник «Вереса» проткнув м'яча, а потім в силу динаміки свого руху ненавмисно зачепив ногу опонента.

Очевидно, Дердо намагався трохи збалансувати склади після двох вилучень у «Динамо», з чим явно помилився. Хоча визначального значення ця помилка не мала, - підсумував експерт.

Відзначимо, що Верес у Львові переграв «Динамо» з рахунком 3:1.